Вирішували, кому з переселенців дати гроші на бізнес

Відбулось друге засідання конкурсної комісії з надання фінансової підтримки переселенцям у рамках реалізації проекту ЄС "Центр адаптації переселенців та підприємців із зони АТО та Криму у Вінницькій області".
Під час засідання у приміщенні Вінницької ОДА члени комісії почули від переселенців презентацію їх бізнес-планів, аби вирішити, хто з них може отримати компенсацію на розвиток власної справи в рамках проекту ЄС.
Відкриваючи засідання комісії, керівник проекту Валерій Нікітюк нагадав, що підприємці, які планують створити одне робоче місце, можуть отримати компенсацію в розмірі до 50 тис. грн.; ті, хто планують створити не менше трьох робочих місць - до 140 тис. грн.; якщо підприємець створить не менше п'яти робочих місць - до 240 тис. грн. Найбільшу суму компенсації за придбане обладнання чи основні засоби - 350 тис. грн. може отримати підприємець, який створює не менше семи робочих місць.
За місяць, відведений на подання заявок, таких надійшло 39. Із частиною цих бізнес-проектів члени комісії й ознайомилися 22 липня.
Проекти заявники подавали абсолютно різні: від вишивання до придбання 3D-принтера. Сім'я з Луганська, яка відкрила у Вінниці успішну перукарню для малюків, пояснювала, що потребує кошти на придбання додаткового обладнання.
- Ми могли б розширитися - орендована площа дозволяє, але це вимагає закупівлі не дуже дешевого обладнання, - пояснювала причину звернення підприємиця.
Ще один переселенець, який зібрав у Вінниці бригаду закоханих у свою справу майстрів-меблярів, говорив, що був би радий, якщо знайдуться гроші на вантажний автомобіль.
- Вже маємо замовлення з інших міст, а везти не маємо чим, стареньке авто частіше ламається, ніж їде, - пояснював претендент і додає, що не розуміє, чому ціни на меблі у вінницьких салонах такі високі. - Аби ж то якість це виправдовувала, а то ж і якості немає!
Викладачка Донецького національного університету просила гроші на суперсучасний та не менш суперкоштовний японський ткацький верстат. Мовляв, такі є лише в кількох містах України, а у Вінниці - ще ні.
- А ми ж маємо таких чудових вишивальниць, такі давні традиції подільської вишивки, ми ж можемо і картини, і рушники вишивати, - упевнена вона.
Юрист, який нині займається у Вінниці адвокатською діяльністю, нагадав, що, ще  мешкаючи на Донбасі, мріяв закупити 3D-принтер, аби зробити виготовлення різних унікальних дрібничок на замовлення вигідним ділом.
- Там не встиг реалізувати цю ідею, та й конкуренти не спали - швидко б задавили такий бізнес, а тут хочеться спробувати, - говорить він.
Про готовність розвивати вже наявний бізнес, або започаткувати новий говорили й інші переселенці. При цьому відчувалося, що більшість із них справді покладають великі надії на самореалізацію саме в підприємницькій діяльності.
Підсумовуючи результати роботи конкурсної комісії, Валерій Нікітюк зауважив, що остаточні результати і список тих, хто переміг в конкурсі, будуть відомі після 26 липня.
 


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

685

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

503

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

293

Через те, що ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» надіслала побутовим споживачам Вінниці листи-попередження щодо заборгованності за спожиту ...

274

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

266

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...