Вирішували, кому з переселенців дати гроші на бізнес

Відбулось друге засідання конкурсної комісії з надання фінансової підтримки переселенцям у рамках реалізації проекту ЄС "Центр адаптації переселенців та підприємців із зони АТО та Криму у Вінницькій області".
Під час засідання у приміщенні Вінницької ОДА члени комісії почули від переселенців презентацію їх бізнес-планів, аби вирішити, хто з них може отримати компенсацію на розвиток власної справи в рамках проекту ЄС.
Відкриваючи засідання комісії, керівник проекту Валерій Нікітюк нагадав, що підприємці, які планують створити одне робоче місце, можуть отримати компенсацію в розмірі до 50 тис. грн.; ті, хто планують створити не менше трьох робочих місць - до 140 тис. грн.; якщо підприємець створить не менше п'яти робочих місць - до 240 тис. грн. Найбільшу суму компенсації за придбане обладнання чи основні засоби - 350 тис. грн. може отримати підприємець, який створює не менше семи робочих місць.
За місяць, відведений на подання заявок, таких надійшло 39. Із частиною цих бізнес-проектів члени комісії й ознайомилися 22 липня.
Проекти заявники подавали абсолютно різні: від вишивання до придбання 3D-принтера. Сім'я з Луганська, яка відкрила у Вінниці успішну перукарню для малюків, пояснювала, що потребує кошти на придбання додаткового обладнання.
- Ми могли б розширитися - орендована площа дозволяє, але це вимагає закупівлі не дуже дешевого обладнання, - пояснювала причину звернення підприємиця.
Ще один переселенець, який зібрав у Вінниці бригаду закоханих у свою справу майстрів-меблярів, говорив, що був би радий, якщо знайдуться гроші на вантажний автомобіль.
- Вже маємо замовлення з інших міст, а везти не маємо чим, стареньке авто частіше ламається, ніж їде, - пояснював претендент і додає, що не розуміє, чому ціни на меблі у вінницьких салонах такі високі. - Аби ж то якість це виправдовувала, а то ж і якості немає!
Викладачка Донецького національного університету просила гроші на суперсучасний та не менш суперкоштовний японський ткацький верстат. Мовляв, такі є лише в кількох містах України, а у Вінниці - ще ні.
- А ми ж маємо таких чудових вишивальниць, такі давні традиції подільської вишивки, ми ж можемо і картини, і рушники вишивати, - упевнена вона.
Юрист, який нині займається у Вінниці адвокатською діяльністю, нагадав, що, ще  мешкаючи на Донбасі, мріяв закупити 3D-принтер, аби зробити виготовлення різних унікальних дрібничок на замовлення вигідним ділом.
- Там не встиг реалізувати цю ідею, та й конкуренти не спали - швидко б задавили такий бізнес, а тут хочеться спробувати, - говорить він.
Про готовність розвивати вже наявний бізнес, або започаткувати новий говорили й інші переселенці. При цьому відчувалося, що більшість із них справді покладають великі надії на самореалізацію саме в підприємницькій діяльності.
Підсумовуючи результати роботи конкурсної комісії, Валерій Нікітюк зауважив, що остаточні результати і список тих, хто переміг в конкурсі, будуть відомі після 26 липня.
 


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

117

Протягом трьох годин 16 липня оперативники карного розшуку Головного управління Нацполіції Вінниччини та працівники Вінницького ...

72

Школа вінницького гіда незабаром запрацює у Вінниці. Вона має на меті підвищення кваліфікації екскурсоводів та формування нових ...

72

У зв'язку з реконструкцією трамвайної колії по вул.Соборній та враховуючи проведення робіт на Замостянській, до 29 липня буде повністю ...

69

У Вінниці у понеділок водій просто зніс трамвайну зупинку біля ТЦ Plaza (колишній ТЦ "ШОК"). ДТП сталася 15 липня о 21.40 на вулиці Келецькій. ...

66

Слідство обіцяє викриття ще цілої низки схем митниці Правоохоронці 15 липня затримали начальника митного поста "Вінниця-Центральний" ...