Протитуберкульозний диспансер №2 ліквідували

Протитуберкульозний диспансер №2 ліквідували

...але вінницькі хворі й надалі отримуватимуть там допомогу
На позачергову сесію Вінницької облради 15 липня винесли 26 питань. При цьому найгостріші суперечки точилися стосовно дев'ятого - "Про припинення шляхом ліквідації комунального закладу "Вінницького обласного протитуберкульозного диспансеру №2", що у Вінниці на П'ятничанах.
Кілька депутатів, зокрема Андрій Мельник, Володимир Барцьось, Сергій Стаднік, Ярослав Хребтій, спеціально запрошені до виступу представники громадськості були проти ліквідації лікарні. Лунали навіть слова про антиконституційність і безвідповідальність такого рішення. Депутат від Радикальної партії Жанна Дмитренко свій протест традиційно заримувала: "За це Майдан платив своєю кров'ю? Бажаю всім вам доброго здоров'я!"
Врешті у директора департаменту охорони здоров'я облдержадміністрації запитали, чи не зменшилась у нас кількість хворих на туберкульоз, що ми вже можемо закривати лікарні?
- Кількість хворих на туберкульоз у нас справді зменшилася, і про це говорять статистичні дані, - каже Людмила Грабович. - Але хочу сказати про інше - не можна мати лікарень, як то кажуть, про запас. Лікарні мають функціонувати згідно з існуючим навантаженням і які ми можемо утримувати. Нас чекає велика оптимізація всіх лікарняних закладів, і закриття тубдиспансеру - лише приклад того, що буде із усіма закладами, які не завантажені і не працюють у повному обсязі.
Пізніше схожу думку висловив і голова Вінницької облдержадміністрації Валерій Коровій.
Ці виступи переконали 43-ох депутатів, які проголосували за ліквідацію тубдиспансеру, десять депутатів не голосували, стільки ж утрималися і двоє проголосували проти. Унаслідок ліквідації комплекс будівель цього комунального закладу на безоплатній основі буде передано до комунальної власності територіальної громади Вінниці, а інше майно та матеріальні цінності закріплять за Вінницьким обласним спеціалізованим територіальним медоб'єднанням "Фтизіатрія".
- Усі працівники медичного закладу, навіть ті, кому до пенсії залишилось місяць чи два, будуть прaцевлaштовані у медустановах міста, - зауважила Людмила Грабович.
Передбачається, що у будівлі, де нині обласний тубдиспансер, відкриють відділення Вінницької міської клінічної лікарні №1, де працюватимуть вісім дорослих і стільки ж дитячих фтизіатрів.
Того дня на сесії депутати ухвалили ще кілька "медичних" рішень - зокрема про передачу територіальним громадам майна Козятинської райлікарні та стоматполіклініки, Шаргородської райлікарні, Тиманівського протитуберкульозного санаторію.
 


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

113

Протягом трьох годин 16 липня оперативники карного розшуку Головного управління Нацполіції Вінниччини та працівники Вінницького ...

72

Школа вінницького гіда незабаром запрацює у Вінниці. Вона має на меті підвищення кваліфікації екскурсоводів та формування нових ...

72

У зв'язку з реконструкцією трамвайної колії по вул.Соборній та враховуючи проведення робіт на Замостянській, до 29 липня буде повністю ...

69

У Вінниці у понеділок водій просто зніс трамвайну зупинку біля ТЦ Plaza (колишній ТЦ "ШОК"). ДТП сталася 15 липня о 21.40 на вулиці Келецькій. ...

66

Слідство обіцяє викриття ще цілої низки схем митниці Правоохоронці 15 липня затримали начальника митного поста "Вінниця-Центральний" ...