Протитуберкульозний диспансер №2 ліквідували

Протитуберкульозний диспансер №2 ліквідували

...але вінницькі хворі й надалі отримуватимуть там допомогу
На позачергову сесію Вінницької облради 15 липня винесли 26 питань. При цьому найгостріші суперечки точилися стосовно дев'ятого - "Про припинення шляхом ліквідації комунального закладу "Вінницького обласного протитуберкульозного диспансеру №2", що у Вінниці на П'ятничанах.
Кілька депутатів, зокрема Андрій Мельник, Володимир Барцьось, Сергій Стаднік, Ярослав Хребтій, спеціально запрошені до виступу представники громадськості були проти ліквідації лікарні. Лунали навіть слова про антиконституційність і безвідповідальність такого рішення. Депутат від Радикальної партії Жанна Дмитренко свій протест традиційно заримувала: "За це Майдан платив своєю кров'ю? Бажаю всім вам доброго здоров'я!"
Врешті у директора департаменту охорони здоров'я облдержадміністрації запитали, чи не зменшилась у нас кількість хворих на туберкульоз, що ми вже можемо закривати лікарні?
- Кількість хворих на туберкульоз у нас справді зменшилася, і про це говорять статистичні дані, - каже Людмила Грабович. - Але хочу сказати про інше - не можна мати лікарень, як то кажуть, про запас. Лікарні мають функціонувати згідно з існуючим навантаженням і які ми можемо утримувати. Нас чекає велика оптимізація всіх лікарняних закладів, і закриття тубдиспансеру - лише приклад того, що буде із усіма закладами, які не завантажені і не працюють у повному обсязі.
Пізніше схожу думку висловив і голова Вінницької облдержадміністрації Валерій Коровій.
Ці виступи переконали 43-ох депутатів, які проголосували за ліквідацію тубдиспансеру, десять депутатів не голосували, стільки ж утрималися і двоє проголосували проти. Унаслідок ліквідації комплекс будівель цього комунального закладу на безоплатній основі буде передано до комунальної власності територіальної громади Вінниці, а інше майно та матеріальні цінності закріплять за Вінницьким обласним спеціалізованим територіальним медоб'єднанням "Фтизіатрія".
- Усі працівники медичного закладу, навіть ті, кому до пенсії залишилось місяць чи два, будуть прaцевлaштовані у медустановах міста, - зауважила Людмила Грабович.
Передбачається, що у будівлі, де нині обласний тубдиспансер, відкриють відділення Вінницької міської клінічної лікарні №1, де працюватимуть вісім дорослих і стільки ж дитячих фтизіатрів.
Того дня на сесії депутати ухвалили ще кілька "медичних" рішень - зокрема про передачу територіальним громадам майна Козятинської райлікарні та стоматполіклініки, Шаргородської райлікарні, Тиманівського протитуберкульозного санаторію.
 


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

680

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

500

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

293

Через те, що ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» надіслала побутовим споживачам Вінниці листи-попередження щодо заборгованності за спожиту ...

273

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

266

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...