25% Вінничан cплатять податок на нерухомість

25% Вінничан cплатять податок на нерухомість

Оподатковуватимуться квартири площею понад 60 кв.м. і будинки - понад 120 кв.м.
Вінничани, які мають квартири площею понад 60 квадратних метрів і будинки понад 120 квадратних метри платитимуть податок на нерухомість. Максимальна ставка податку на майно, відмінне від земельної ділянки, у Вінниці у цьому році становить 1,5% від мінімальної заробітної плати за кожен квадратний метр понад норму. У грошовому вимірі - це 18,27 грн. за кожен "понаднормовий" квадратний метр. До розрахунку потрапляє не житлова, а загальна площа помешкання.
- Держава встановила максимальну ставку - 2%, залежно від категорії житла, рівня забезпечення мешканців. 1,5% - це найвища ставка для квартир і будинків у Вінниці. Що стосується дачних будинків і комунальних квартири - ставка 1%, - пояснює директор департаменту фінансів Вінницької міськради Наталя Луценко. - Кожен думав про тих малозабезпечених громадян, які у нас є - для них встановлена плата 0%. Тобто громадяни, які належать до пільгових категорій і отримували субсидії, не сплачують цей податок. Пільгова категорія у Вінниці перевищить 13000 громадян.
У Вінниці кількість квартир, що мають площу менше 60 квадратних метрів - 75%. Тобто три чверті квартир міста не оподатковуються взагалі, а податок на нерухомість платитимуть усього 25% вінничан. Так само не багато будинків, які потрапляють під оподаткування: таких, які мають площу понад 120 квадратних метрів, на території міста є 7382 - майже третина від загальної кількості.
Скільки і де вінничани мають сплатити за свої "понаднормові" квадратні метри, їх має сповістити фіскальна служба. Листи від фіскальної служби уже цього місяця мають прийти у поштові скриньки. Оплатити ж податок потрібно протягом 60 днів, інакше - нарахують штраф. Якщо ж повідомлення власник житла не отримав, то він має сам звернутися до фіскальної служби. Також отримати необхідну інформацію про податок на нерухомість можна за телефоном - 55-67-34.
 

Вираховуємо податок на нерухомість

Оподатковується кожен метр понад "норму". У Вінниці ставка податку на нерухомість встановлена у розмірі 18,27 грн. за квадратний метр - і для квартир, і для будинків. Тож, якщо площа квартири становить 70 кв.м - оподатковуються "зайві" 10 кв.м.: 18,27 х 10 = 182,70 грн. на рік.
Якщо будинок має площу 150 кв.м, то оподатковується 30 квадратних метрів. Тож 18,27 х 30 = 548,10 грн. на рік.
На кімнату у багатосімейній (комунальній) квартирі, садовий і дачний будинок ставка податку становить 1%, або 12,18 грн. за 1 кв.м.
Що ще варто знати
Ставка податку встановлюється відповідним органом місцевої влади, а отже, може різнитися у кожній області.
Є й пільгова категорія населення, яка взагалі не буде сплачувати податок на нерухомість. До цієї категорії відноситься житло, яке належить дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, дітям - інвалідам, які виховуються одинокими матерями тощо. Також не обкладатимуться податком не нерухомість дитячі садки, храми і комунальні приміщення. Крім того, місцеві органи влади встановлюють пільги із податку на нерухоме майно, що перебуває у власності громадян, ураховуючи їх майновий стан і рівень доходів.
Із 2014 року податок на нерухомість віднесено до місцевих податків, і кошти, які надходять у результаті його сплати, спрямовуватимуться на потреби громади.

 


Інна МАРТОНІКОВАКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

83

Законодавча ініціатива народу є небезпечною зміною до Конституції. Впровадження такої новації є ризикованим не лише для діяльності ...

76

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...

72

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

70

Збірна України достроково виграла путівку у фінальну частину чемпіонату Європи з футболу 2020 року, посівши перше місце у групі "В". У ...

69

Цього епідемічного сезону прогнозують поширення наступних штамів вірусів грипу: як A (Brisbane, H1N1), A (Kansas, H3N2); вірус, подібний до B (Соlorado) і B ...