Кіна не вийшло

Кіна не вийшло

Депутати не змогли оголосити другу догану керівнику "Вінницякіно" Миколі Безносюку - не вистачило голосів
Єдине питання порядку денного позачергової сесії Вінницької облради звучало так - "Про стягнення Безносюку М.С - директору комунального підприємства "Вінницякіно". Підґрунтям для адміністративного стягнення стали все ті ж результати позапланової перевірки підприємства і виявлені при цьому порушення, за що Микола Сергійович уже отримав одну догану.
Власне, фінансова інспекція перевірила діяльність підприємства понад за три роки - із 1 січня 2013-го по 1 березня 2016-го. І ось уже вдруге депутати зібрались, аби відреагувати на результати тієї ревізії.
- Перша догана була за певний перелік - це і автомобілі, і велика кількість штатних працівників, і "мертві душі", які там працювали, - пояснить голова обласної ради Анатолій Олійник. - Сьогодні ми говоримо про те, що виявлені факти донарахування премій і так далі - це окрема тема, на наш погляд.
Зважаючи на те, що позачергова сесія була призначена на четвер, 30 червня, одразу після затяжної чергової сесії, у залі залишились не усі депутати. За кількістю - майже впритул, саме стільки, скільки потрібно для ухвалення рішення.
- Позиція управління культури ні у якому разі не заангажована. Усі знають, що це питання розглядається, мабуть, із півроку. І ми не спрощуємо ситуацію, - дипломатично почав керівник обласного управління культури Станіслав Городинський і зрештою поклав відповідальність за майбутнє рішення на депутатів. - Але питання не стоїть: давати догану чи не давати. Давати. Питання - у правомірності. За висновком юриста, на підставі висновку КРУ про те, що тут не настільки інформації, яка заслуговує на догану. Тому я б просив, аби депутати проаналізували, зробили правильні висновки, щоб ми потім не мали наслідків.
Та й за словами Станіслава Городинського, після ревізії і приписів на підприємстві уже відбулись зміни і були скорочені посади.
Така обережність чиновника спричинила просто хвилю обурення у депутатів. Найбільш емоційним, традиційно, виявився Юрій Яремчук (Опозиційний блок), заступник голови постійної комісії облради із питань регулювання комунальної власності і приватизації. Він знову згадав про майже гектар землі, яка більше не належить КП "Вінницякіно".
- От я 12 років у цій комісії, і усі 12 років ми із ним воюємо, - обурювався Юрій Яремчук. - Я розумію, що він ваш працівник і ви його захищаєте, але такого вопіющого факту не було ніде. Щоб забрали 0,8 га, збудували 12 будиночків. А потім ми бачимо, що будиночок продається по 150 тис. доларів, коли долар був 8. Вони за 3 місяці збудували будинки і зразу на продаж.
Утім на ці звинувачення парирував згодом уже сам директор "Вінницякіно".
- Гектар землі я нікому не продавав. Якщо хтось знайде у мене якусь частку, якісь півметра… То була земля Вінницької міської ради. Я уже півтора року прошу депутатів зареєструвати землю за Вінницькою обласною радою, - сказав Микола Безносюк. - Але ніяк… Я не знаю, хто лобіює ці питання, мабуть, той же депутат, який уже багато скликань у цій комісії.
По правді, депутат Юрій Яремчук злукавив, кажучи про єдиний "вопіющий" факт. Через відчуження земельних ділянок, які належать тим чи іншим комунальним установам і які є спільною власністю територіальних громад, час від часу спалахують конфлікти. Наприклад, у 2013-му прокуратура перевіряла законність будівництва на земельній ділянці, яка належала обласній пироговській лікарні. А пам'ятаєте баталії навколо будівництва мікрорайону "Поділля", який сусідствує із лікарнею ім.Ющенка? Та й саме "Вінницякіно" не вчора втратило ці 0,8 гектара, а кілька років тому. Тож таке прозріння депутатів облради зараз, тим більше, якщо вони уже працюють кілька скликань - це радше мінус їм.
За керівника "Вінинцякіно" вступилася профспілка і голова громадської ради при облраді Наталя Морозова. За її словами, нинішнім керівникам дуже складно працювати в існуючому правому полі, аби щось не порушити. А депутатка облради Жанна Дмитренко спробу вдруге застосувати догану взагалі назвала "судилищем". І цим... знову "завела" Юрія Яремчука. Їх словесна перепалка тривала кілька хвилин.
Зрештою питання догани голова облради поставив на голосування. За першим разом рішення не ухвалили, і питання переголосовують. Але голосів все ж бракує. Тож другу догану керівник "Вінницякіно" цього дня не отримав. Утім депутати, здається, не збираються збавляти обертів - зрештою порушення на КП "Вінницякіно" виявлені, керівник їх визнав, є рішення комісії взагалі про звільнення Миколи Безносюка. Просто у той день депутати, мабуть, втомилися або взяли паузу.
- У нас є термін до 7 липня, щоб у місячний термін, але не пізніше, ніж півроку, коли виявляються порушення - ми відреагували на сесійному засіданні. Тому якщо будуть подання на моє ім'я, я видам нове розпорядження щодо проведення позачергової сесії, - прокоментував можливі подальші дії голова облради Анатолій Олійник. - Принципово навіть не винести догану, а принципово відреагувати на такі речі. Ми показали усім, що і надалі будемо реагувати на факти по діяльності наших комунальних закладів, і це мають знати керівники.
А от щодо земельної ділянки КП, відчуження якої також вказано у порушеннях, то це вочевидь стане окремим приводом для з'ясування.
- А це вже третя тема, до якої ми ще не дійшли. У мене вже є матеріали, - сказав Анатолій Олійник.
 


Ірина ЖУККоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

92

Мінекоенерго інформує щодо рівня забруднення атмосферного повітря оксидом вуглецю в містах над усією територією України: від Києва до ...

81

Cьогодні, 23 жовтня, "Вінницяобленерго" обіцяло відключити водоканал від електроенергії. Якщо у кранах вінничан вода є - значить два ...

77

Чиновник звернувся з листом до міністра внутрішніх справ, аби той дав оцінку діям своїх підлеглих Вінницький апеляційний суд рішенням ...

75

Минулого тижня до стресу від погроз енергетиків залишити місто без води вінничанам додався ще один - погрози відключення помешкань від ...

75

Тест-драйв показав, що у Замостя є свій публічний простір для яскравих подій   У суботу, 19 жовтня, у Вінниці відбувся незвичний захід - ...