Горілка "Фантастична"

Якщо не за смаком, то принаймні за ціною…
Судову справу, про яку піде мова нижче, можна цілком зараховувати до категорії курйозів. Як бачите, за ними не треба ходити за тридев'ять земель чи шукати на тридев'ятому іноземному сайті, вистачає і своїх, місцевих.
Але спершу варто поговорити про особу нашого головного героя, який має ого-го який кримінальний послужний список. Уперше Марко Залізайло (анкетні дані змінені) опинився на лаві підсудних ще далекого 1973 року. Тоді за крадіжки його відправили до місць позбавлення волі відразу на чотири роки. Далі життя пішло так, як розповідав герой відомого комедійного фільму: вийшов-випив-украв-сів, вийшов-випив-украв-сів: 1975-го - на шість років, 1982-го - на п'ять років, 1987-го - на шість років… Не будемо перераховувати всі кримінальні подвиги Залізайла, скажемо лише, що до описаних нами подій він устиг заробити у різних регіонах України дев'ять судимостей, як правило, за крадіжки. Передостанній раз його судили у Вінниці 2013 року.
Нова судимість у чоловіка стала вже десятою, але на цей раз не за крадіжку - його судили за статтею 162 Кримінального кодексу, яка застосовується дуже рідко і передбачає відповідальність за порушення недоторканності житла.
А сталося ось що. Коли Марко повертався надвечір до своєї домівки на Старому Місті, його погляд привабило відчинене навстіж вікно у одному із приватних будинків.
Ні господаря, ні будь-кого із домочадців поблизу не було видно, тому наш герой вирішив ризикнути і забратись до чужого житла. Тихенько підкрався, напружив м'язи і виліз підвіконник, а потім зістрибнув усередину помешкання.
Опинившись у кімнаті і оглядівшись, що де лежить, він зібрався понишпорити у меблях у пошуках чогось ласого. І раптом наткнувся очима на пляшку горілки.
Довго не роздумуючи і навіть не шукаючи, чим закусити, непроханий гість тут же ту пляшку відправив собі у горлянку. У Залізайла, схоже, відразу поліпшився настрій, тож він, мабуть, із вдячності на адресу господаря нічого не вкрав: не торкаючись інших речей, виліз назад через вікно і нетвердою ходою подався шукати закуску.
Щоправда, були свідки, які Марка помітили, тому злочинець незабаром постав перед слідчим, а згодом і перед судом. За незаконне проникнення до чужого житла Вінницький міський суд засудив нашого героя до одного року обмеження волі із дворічним іспитовим терміном. Покарання, скажемо так, для нього зовсім не суворе.
Однак і тут трапилися непередбачені неприємності. Збираючи доказову базу, слідство призначило дактилоскопічну експертизу, щоб за слідами пальців на пляшці і меблях неспростовно довести присутність Залізайла у чужій хаті. Експертиза виявилась недешевим задоволенням - із Марка стягнули її повну вартість у розмірі 982 гривні.
Тепер напрошується питання: це ж скільки пляшок горілки - навіть за нинішніми цінами! - можна було б купити?
 


Леонтій КраснопільськийКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

246

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

140

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

140

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

139

Якщо у когось зупиниться серце десь у натовпі або транспорті, врятувати його зможуть лише ті, хто поруч. Про те, як правильно надавати ...

133

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...