Верховну Раду лікуватимуть від популізму

Голова Верховної Ради Андрій Парубій запропонував проводити засідання погоджувальної ради парламенту у закритому режимі. Це сталося після бурхливої суперечки спікера із лідером фракції "Батьківщина" Юлією Тимошенко. За словами Андрія Парубія, робота у закритому режимі дозволить уникнути популізму і зробить погоджувальну раду продуктивнішою. Натомість знавці українського парламентаризму сумніваються у ефективності такого кроку.
Лідер фракції "Батьківщина" Юлія Тимошенко звинуватила спікера Андрія Парубія у тому, що він організовує роботу парламенту в інтересах двох фракцій парламентської більшості - "Блоку Петра Порошенка" і "Народного фронту".
- Шановні колеги, вам не здається, що погоджувальна рада перетворюється на фарс? Тому що тут нічого не вирішується. Тут всі за народ, але водночас життя людей стає гіршим. А те, що тут відбувається - це просто покривається такими погоджувальними радами безглузда політика, яка проводиться у державі, - заявила лідер "Батьківщини".
У відповідь Андрій Парубій зазначив, що деякі політичні лідери використовують погоджувальну раду для виголошення популістських заяв. Він також розповів, що іноземні радники із метою оптимізації роботи Українського парламенту рекомендують зробити погоджувальну раду закритою.
- Наші європейські колеги неформально називають нашу погоджувальну раду "Голлівудом". Тому що вони трактують, що наша погоджувальна рада спрямована не на професійний розгляд питань, а більше на короткі брифінги перед камерами. І у цьому дійсно є трудність, - розповів спікер.
Натомість Юлія Тимошенко за підсумками погоджувальної ради пропонує розв’язувати проблеми у роботі парламенту за допомогою дострокових виборів.
- Не вірте депутатам, які верещать, що дострокові парламентські вибори - це для України погано. Вони так говорять, бо пазурами у ці депутатські крісла вчепилися, - заявила вона.
На погоджувальній раді парламентська президія, очільники депутатських фракцій, груп і парламентських комітетів узгоджують порядок денний сесійного тижня. При цьому деякі політики інколи роблять на погоджувальній раді гучні і різки заяви, наприклад, лідер фракції Радикальної партії Олег Ляшко.
Колишній перший віце-спікер Віктор Мусіяка підтверджує, що є кількадесят пропозицій моніторингової групи ПАРЄ щодо вдосконалення роботи Українського парламенту, серед яких і рекомендація проводити погоджувальну раду у закритому режимі.
- Ну, звісно, що депутати - політики - використовують будь-яку нагоду нагадати про себе. Але ж люди уже не дурні - фільтрують ці виступи, - зазначає він.
Проте екс-віце-спікер сумнівається у тому, що у закритому режимі погоджувальна рада парламенту проходитиме значно конструктивніше. Адже формат роботи залежить насамперед від особистих якостей політиків. Він вважає нелогічним закривати засідання, коли роботу парламенту намагаються зробити максимально прозорою, навіть засідання парламентських комітетів зробили відкритими для мас-медіа.
 

"Місто" запитало у вінничан: "Чи потрібно Верховній Раді працювати у закритому режимі"?

Ірина Стоян, студентка:
- Якщо вони ще й у закритому режимі працюватимуть, то тоді взагалі нам немає на що сподіватись - розкрадуть країну.

Ігор Залевський, робітник:
- А вони взагалі працюють? Щось я не дуже бачу результати, одні розмови. Нічого не міняється.

Марія Кияшко, кравчиня:
- Не знаю. Хоч у закритому, хоч у відкритому, хоч на голові - аби від того була хоч якась користь.

Яків Постоловський, пенсіонер:
- Зараз всі рвуться до мікрофонів і на камери. Це погано, але не певен, що без цього буде краще.

Юлія Зирян, майстер-манікюрник:
- Краще у відкритому режимі. Мені було цікаво, що і як у них там відбувається, телевізор і радіо фонять про це ледь не щодня.

Коментарі

Президент Американської торговельної палати в Україні Андрій Гундер:
- Крім корупції, великий ворог розвитку - популізм. Я поважаю тих, хто готовий іти на непопулярні кроки. Інколи шлях значно простіший, ніж ми думаємо.

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман:
- Популісти лише солодко розповідають, але, на превеликий жаль, крім пустих слів, більше нічого не роблять для того, щоб ситуація у країні змінювалася. Напевно, навпаки. Скільки шкоди приносить популізм і популісти країні, навіть важко порахувати.

Виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко:
- Враховуючи колосальний популізм, який є зараз у Верховній Раді України, допускаємо серйозні ризики, пов'язані із тим, що дефіцит держбюджету буде монетизуватися. Пам'ятаємо досвід початку 90-х років, коли 30-відсотковий дефіцит монетизувався, і рівень інфляції "розкрутився" до 10000%. Ми не віримо у такий сценарій зараз, але м'який сценарій подібного роду розкрутки інфляції можливий...

 


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

716

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

521

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

312

Через те, що ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» надіслала побутовим споживачам Вінниці листи-попередження щодо заборгованності за спожиту ...

290

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

283

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...