Як Вінниця вирішує проблеми із сміттям

Як Вінниця вирішує проблеми із сміттям

Полігон у Стадниці облаштовували майже 10 років, до цього долучилися й іноземні інвестори
Сміттєвий полігон, який обслуговує Вінницю, розташований неподалік Стадниці, його площа 16 га. Сьогодні тут уже нічого не горить, практично не чутно запаху, полігон постійно пересипають грунтом і дезинфікують. Він вважається одним з найбезпечніших в Україні. На полігоні навіть гніздяться лелеки.
- Якщо говорити безпосередньо про полігон твердих побутових відходів, це є проблема не одного міста, і те, що відбулося у Львові, на мою думку, справді трагедія, і всі українці співчувають і сім'ям загиблих, і львів'янам. Сьогодні на вінницькому полігоні нормальне повітря, немає задимленості, сортується сміття, тверді побутові відходи пересипаються землею. Ще з 2006 року ми знали, що треба системно займатися питанням захоронення твердих побутових відходів, організацією їх збору і належною логістикою вивезення і складування. Думаю, що ми йдемо правильним шляхом, і сьогодні вінничани можуть бути спокійними, що трагедії, як у Львові, не повториться, - запевнив мер міста Сергій Моргунов.
Сьогодні на полігоні облаштовані 22 газозбірні свердловини і когенераційна установка для виробництва теплової та електричної енергії. Побудовано її за кошти німецького інвестора. Сума інвестицій - 1,75 млн. євро. Вироблену електроенергію продають за зеленим тарифом.
Вивезення і захоронення сміття веде комунальне підприємство "ЕкоВін". У місті загалом встановлено 1870 сміттєвих контейнерів. Із 33 сміттєвозів 14 уже обладнані GPS-навігацією. Проблем із вивезенням сміття, які були 13 років тому, немає.
- Ще на початку двотисячних років це сміттєзвалище було катастрофою як для міста, так і для сіл, які розташовані поряд з полігоном. У принципі, воно нічим не вирізнялося з-поміж тисяч подібних звалищ по всій Україні. У 2005 році міською радою було створено наше підприємство "Ековін". Ми зайнялися впорядкуванням і технічним переоснащенням полігону і запровадили регулярний вивіз сміття. На сьогодні підприємство, пройшовши відповідну процедуру сертифікації, відповідає усім міжнародним вимогам, - зазначив директор "ЕкоВіну" Володимир Чорновол.
У 2013 році на полігоні встановлено сміттєсортувальну станцію. А торік у Вінниці запровадили ще й роздільний збір сміття. Спеціально для цього придбали ще 476 контейнерів для сухих відходів і три сміттєвози.
Однак вінничани неодноразово обговорювали у соцмережах, що сміттєвози збирають з контейнерів сухі і вологі відходи разом. Директор "ЕкоВіну" запевнив, що такого не може бути.
- Я готовий заплатити 1 тис. грн. винагороди тому, хто надасть мені такі докази - пообіцяв Володимир Чорновол.

До речі
Із селищем Стадниця, неподалік якого розташований полігон, Вінницька міська рада уклала угоду ще 2008 року. Угода передбачала рекультивацію полігону. Стадниця навзаєм отримала будівництво артезіанських свердловин, асфальтування та освітлення вулиць, будівництво водогону, ремонт греблі ставка, а також кошти на оздоровлення дітей протягом 2008-2016 рр.

 


Інна МАРТОНІКОВАКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

646

Частина мешканців села Довжок Погребищенського району звинувачують місцевого фермера у невиплаті коштів і недобросовісному ставленню...

563

9 жовтня АТ “Вінницяобленерго” припинено енергоживлення об’єктів водопостачання  Вінниці за наявні борги попередніх періодів. Про це...

461

9 жовтня енергетики припинили подачу електроенергії на водопровідно-насосні станції Вінниці, які подають воду на місто. Як повідомляє ...

450

10 жовтня о 12-й годині на Європейській площі Вінниці відбудеться еко-подія з висадки платанів та закладення “капсули часу” з ...

434

Начальника управління у справах національностей та релігій Вінницької облдержадміністрації Ігоря Салецького відсторонили від посади ...