Марш рівності: обійшлося без крові

Марш рівності: обійшлося без крові

Цьогорічний Марш рівності, який відбувся у столиці України у рамках міжнародного форуму ЛГБТ "КиївПрайд-2016", кардинально відрізнявся від проведеного у 2015 році. Кількість учасників нині була у сотні разів більшою, як і кількість поліції. Рівень відкритості заходу і упевненості у собі учасників також були на іншому рівні. А головне - цього року обійшлося без обіцяних деякими радикально налаштованими молодиками вибухів, перерізаних горлянок і сльозогінного газу.
Марш рівності у минулому, 2015 році, був частково засекреченим: місце проведення до останнього тримали у таємниці. Відносній, бо все ж і частина преси, і молодики у масках достеменно знали про нього. Але, у першу чергу, тут все знати і запобігати мали би правоохоронці, які, як видалося декому із присутніх на минулорічному марші, не надто вже й прагнули захистити учасників заходу.
Торік хоча би відхід учасників вдалося більш-менш забезпечити і, за офіційними даними, серйозних ушкоджень ніхто із безпосередніх учасників маршу не дістав. Самі ж правоохоронці ще довго ганялися за хлопцями у масках дворами житлового масиву, періодично нюхаючи і плачучи від сльозогінного газу, сіпаючись від вибухів петард і затримуючи порушників.
Цього ж року противники заходу вирішили спершу спробувати поборотися із маршем цивілізованими способами. Зокрема, петицією на сайті Київради. Проти проведення ходи висловлювалися і конкретні державні діячі, зокрема, одіозний колишній начальник департаменту по боротьбі із наркозлочинністю Національної поліції Ілля Кива. А деякі радикальні організації, звісно ж, погрожували зривом заходу, обіцяючи влаштувати на вулицях столиці "крававу кашу".
Втім, потужних провокацій не відбулося. За підсумками Маршу рівності, правоохоронці повідомили про затримання 57 осіб, які, зокрема, були "агресивно налаштовані" і "не реагували на зауваження поліції". Також, як повідомили у поліції, після маршу група його противників у балаклавах пройшлася центральними вулицями Києва, вигукуючи гасла неонацистського і антисемітського змісту. При цьому, на щастя, не відбулося жодних подій, схожих на минулорічні. Звісно ж, були перепалки, суперечки, лайливі слова і спроба виривання прапора України із рук учасника акції, бо начебто він не достойний був його тримати. Але поліція оперативно залагоджувала такі ситуації. У запобіганні серйозним негативним наслідкам, не у останню чергу, допомогли не лише майже 7-тисячна кількість силовиків, але і рамки-металодетектори по периметру території проведення акції, а також дуже детальна перевірка учасників металошукачами і навпомацки. Перевіряли навіть зібране у зачіски волосся.
Можливо, підвищеної культурності заходу додала і участь у ньому деяких євродепутатів, Посла Швеції в Україні і декого із депутатів Українського парламенту. Але оскільки минулого разу присутність депутатів нападникам на марш не завадила, то можна лише іще раз порадіти, що все добре закінчилося.
І добре, що без крові!

"Місто" запитало у вінничан: "Чи потрібно було проводити у Києві "Марш рівності"?

Олена Митрош, кухар:
- Звісно ж, ні. Не на часі це все, не потрібно. Не тим займатися треба, коли країна воює.

Микола Синьків, водій:
- Треба проводити Марші за звільнення України від таких як ті, що ці гей-паради проводять. От тоді, може буде, якась користь.

Ірина Ніколецька, продавець:
- Я цим не цікавилася. Взагалі не розумію - чого така увага до того маршу. Ну, пройдуть вони, чи не пройдуть тим маршем - яка різниця.

Григорій Вовк, тимчасово не працює:
- Такі марші не потрібні. Раніше їх просто не варто було проводити, а зараз - це просто небезпечно і шкідливо для України.

Марія Мартовська, вихователька:
- Мене більше хвилюють не ті, хто вийшов на цей марш, а ті, хто вийшли проти них. Головне, щоб мирно все це закінчувалося, без бійок.

Коментарі

Екс-директорка Amnesty International в Україні Тетяна Мазур:
- Прикро, що суспільство, яке взимку 2013-2014 років скандувало "права людини понад усе", не змогло зрозуміти, що проведення Маршу - всього лиш реалізація цих фундаментальних прав. Немає розуміння, що Євромайдан і Марш рівності, із точки зору прав людини, - два абсолютно однакових явища.

Волонтер, засновник фонду "Повернись живим" Віталій Дейнега:
- Біомаса здатна сидіти голодною, брудною, неосвіченою і жити у роздовбаній країні, якщо їй дати, кого ненавидіти. Якщо ж сюди підключити ще і релігію - виходить чистий джихад і боротьба із "мерзотою перед Господом". Заради такого люди готові на ще більші "подвиги".

Письменниця Лариса Денисенко:
- Насправді мені хотілося б, щоб люди зняли окуляри зі склом, де демонструється гомосексуальне і винятково чоловіче порно, а подивилися на Марш рівності через призму рівноправності.


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

545

Міністр регіонального розвитку та ЖКГ Геннадій Зубко представив моделі Вінницької, Житомирської, Дніпропетровської та Волинської ...

460

В Чернівецькій ДПІ Могилів-Подільського управління ДФС у Вінницькій області відбулось урочисте відкриття чергового Центру ...

412

Микола Леонідович Спектор, президент ТРК «Еверест»   Інтерв'ю з президентом ТРК «Еверест» Миколою Леонідовичем Спектором вже стали ...

401

З 20 по 30 серпня у Вінниці відбудеться Мистецька резиденція «Над Богом». Формат проекту передбачає синтез творчої резиденції та ...

376

Протягом січня-липня 2019 року до Вінницької обласної служби зайнятості звернулися за сприянням у пошуку працівників 5774 роботодавці, які ...