На капітальні ремонти у школах виділили 20 млн.грн.

На капітальні ремонти у школах виділили 20 млн.грн.

За ці кошти утеплюють стіни, замінюють вікна і ремонтують дахи
Школярі - на канікулах, а у вінницьких школах ремонти. Так, у школі №34 утеплюють фасад, у №35 - запланований капремонт даху із утепленням. Також масштабні роботи - у школі №16: утеплять фасад, замінять старі дерев'яні вікна і двері, зроблять підмостку вздовж стін, обладнають пандусом головний вхід. Ці роботи виконають за фінансовою допомогою ремонтно-будівельного командування ВМС США. А от шкільний басейн утеплить і приведе до ладу міська рада, на це виділено 1,3 млн. грн.
- Окрім утеплення школи, будуть проводитися і ремонтні роботи у самій школі. Уже почався ремонт у спортзалі, там встановлять два баскетбольні щити, дві роздягальні. По периметру школи встановлять ліхтарі, і у залі поміняють освітлення, - розповідає директор школи №16 Зоя Романова.
Американці цій вінницькій школі допомагають не вперше. Торік на півмільйона гривень  передали комп'ютерні столи, парти, столи і стільці, крісла, пральну машину, холодильник, спортінвентар.
У школі №34 утеплюють фасад. У планах - замінити двері. Дах будівлі тут утеплили торік. Усі роботи мають завершити до першого вересня. За два роки на ремонт школи №34 із бюджету міста виділено 6,3 млн.грн.
Під час презентації проекту фасаду школи меру Вінниці Сергію Моргунову не сподобалася кольорова гама. Каже, кольори - офісні, а школа має бути іншою.
- Думаю, було б непогано, якби серед учнів, які відпочивають у пришкільних таборах, провели конкурс малюнків, на яких би діти намалювали, якою вони бачать свою школу. Думаю, вийде цікаво, - зазначив Сергій Моргунов.
На ремонт і утеплення даху у школі №35 у міському бюджеті передбачено 3,6 млн. грн. Торік тут замінили у коридорах 77 вікон на майже 500 тис. грн. А у 2017 році планують утеплити фасад.
На ремонт шкіл №5 і №31 цього року із бюджету виділили 4 млн.грн.
- По школах у 2014 році міський бюджет на капітальні видатки зміг направити тільки 2 млн. грн., у 2015 - понад 9 млн. грн., а у цьому році - 20 млн. грн. За ці кошти замінюють вікна, утеплюють фасади, реконструюють і утеплюють дахи. Досить серйозно ми ставимось до заміни обладнання у їдальнях, адже це здоров'я наших дітей. В історії Вінниці ще не було таких можливостей виділення коштів із міського бюджету на капітальні видатки по освіті. Саме децентралізація дала нам можливість направляти більше на капітальні потреби, - каже міський голова Сергій Моргунов.
Майже вдвічі більше коштів направили цьогоріч і на дитячі садочки - 16 млн.грн.
- Другий рік поспіль ми працюємо над оновленням дитячих майданчиків у садках, асфальтуванням і благоустроєм їх територій, заміною вікон, капітальним ремонтом дахів і заміною обладнання у їдальнях. Тобто це комплексний процес, який за один рік, звичайно, не можливо виконати, - додав Сергій Моргунов.
 


Інна МАРТОНІКОВАКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

1336

Пропоновані кандидатури на посади голів кількох облдержадміністрацій оприлюднив віце-прем"єр-міністр України Павло Розенко. ...

465

День Державного Прапору, який українці відзначатимуть 23 серпня, традиційно розпочнеться з урочистого підняття прапора на Майдані ...

311

Експертна група конкурсу "Бюджет громадських ініціатив Вінницької міської ОТГ" 15 серпня визнaчила 36 проєктів, зa які містяни зможуть ...

292

Міфічна загроза чи реальна перспектива Через подорожчання електроенергії для підприємств на 25% з першого липня деякі галузі опинилися ...

275

Уже 28 мільйонів українців підписали декларації зі своїми лікарями. Як переконує прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, це значить, ...