У Вінниці буде перша в Україні агенція регіонального розвитку

У Вінниці відбувся круглий стіл, присвячений ідеї створення агенції регіонального розвитку Вінницької області. Представники обласної і міської влади спільно із головами постійних комісій і фракцій облради, представниками бізнес-кіл, ректорами вишів і представниками громадськості обговорювали основні етапи становлення структури, основні напрямки її діяльності і перспективи розвитку.
- Вже є рішення облради про те, що ми виступаємо як засновники цієї агенції, - зауважив голова Вінницької обласної ради Анатолій Олійник. - Тепер маємо здійснити всі необхідні організаційні заходи. Таким чином, є велике сподівання, що крок за кроком ми першими в Україні створимо дієву агенцію регіонального розвитку, як інструмент і платформу для діалогу влади, бізнесу і громадянського суспільства щодо подальшого розвитку регіону.
За задумом, агенція працюватиме як офіс із надання консультацій і практичної допомоги щодо підготовки і реалізації програм і проектів регіонального розвитку, що надасть Вінниччині більше самостійності в ухваленні економічних рішень, підвищенні дієздатності і розширенні повноважень місцевого самоврядування. Агенція має забезпечити місцеві територіальні громади достатнім матеріально-фінансовим ресурсом для втілення найрізноманітніших економічних проектів. У Польщі, наприклад, така структура надає фінансову допомогу місцевим підприємцям на незворотній основі.
- Аби у них не було стресу від того, що доведеться повертати великі гроші у випадку банкрутства, - каже гість круглого столу, гендиректор Лодзинської агенції регіонального розвитку Пшемислав Анджеяк.
За його словами, така система дозволяє підприємцям краще зосереджуватися на успіху, а відповідно й частіше його досягати.
Загалом, учасники круглого столу чекали від польського гостя максимально щирої розповіді про всі ті труднощі, які траплялися на шляху розвитку його структури, аби врахувати помилки та, по можливості, уникнути їх у Вінниці. Його презентація була вислухана дуже уважно.
- Ви будете першими в Україні у цьому питанні, - зауважив наприкінці своєї розповіді Пшемислав Анджеяк, який навіть відмінив свою поїздку у Білорусь, аби більше уваги приділити вінничанам.
За його словами, бути лідером і важко, і відповідально, адже це дає шанс впливати на майбутнє.
- Ви обрали правильний напрям свого розвитку, - каже польський гість. - Нині важко усьому народові, але розвиток завжди пов'язаний зі змінами.
 


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

680

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

500

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

293

Через те, що ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» надіслала побутовим споживачам Вінниці листи-попередження щодо заборгованності за спожиту ...

273

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

266

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...