Чи бути школі 12-річній?

Чи бути школі 12-річній?

Українська середня школа перейде на систему дванадцятирічного навчання європейського зразка.
Про це повідомила новопризначений міністр освіти Лілія Гриневич.
Вона зазначила, що один із найскладніших аспектів цієї реформи полягає у донесенні до населення переваги такого походу.
- Належить пояснити, що таке 12-річна школа і чому у Європейському Союзі до 18 років людина обов'язково отримує шкільну освіту. Інша справа, що нам треба диверсифікувати ці можливості для людини, щоб учень протягом трирічного старшого профільної освіти міг отримати професію. Так влаштована освіта у Європейському Союзі, тому що це дозволяє підготувати дітей, підлітків до життя у суспільстві XXI століття, а це вимагає нового змісту і більшого часу навчання, - зазначила вона.
Гриневич також розповіла про ще один важливий аспект майбутніх у цій сфері реформ: оптимізації сільських шкіл. Цей процес, за її словами, буде вестися - відповідно до меморандуму МВФ, про оптимізацію навчальних закладів, у яких навчається менше 25 учнів. У момент його підписання таких значилося 800, однак при затвердженні бюджету від процесу оптимізації з її ініціативи були усунені початкові школи.
- Я сподіваюся, що ми будемо координувати наші плани із Міністерством регіонального розвитку. У них є ресурси, наприклад на ремонт доріг, розвиток госпітальних і освітніх округів. Тільки коли є і дорога, і автобус, і школа краща, куди можна довозити дітей, - можна закривати сільську малокомплектну школу, - резюмувала вона.
У свою чергу перший заступник міністра освіти Інна Совсун додає, що дванадцятирічна система освіти дозволить зменшити навантаження на учнів і надасть їм право вибору предметів у старшій школі.
Вона також повідомила про намір запровадити незалежну сертифікацію вчителів.
- Передбачається, що незалежна сертифікація, яка буде добровільною, буде давати право на щомісячну доплату до заробітної плати. Тобто ті вчителі, які погодяться на те, щоб пройти добровільну сертифікацію, довести свій вищий рівень підготовки, можуть розраховувати на додаткову надбавку до зарплати, - розповіла вона про ще одну новацію закону про освіту.
- Але нам треба ще цілу низку норм посилити у законопроекті про освіту і навіть деякі нові статті включити, які стосуються реального запуску реформи освіти. Наприклад, у частині 12-річної освіти треба у законопроекті показати, чим саме відрізняється 12-річна школа. Для нас не самоціль посадити дітей ще на один рік у школу. Ця школа має бути школою нової якості, - важає Лілія Гриневич.

Коментарі

Перший заступник міністра освіти Інна Совсун:
- Зміна, яка викликає найбільше дискусій, але ми переконані у ній, - це запровадження 12-річної школи. Ми готові переконувати, що якщо ми рухаємося у напрямку Європи, якщо дивитися на європейський досвід, то наша 11-річна школа викликає питання. Нам потрібно подовжити термін навчання у школі.
Міністр освіти Лілія Гриневич:
- Дванадцятирічну систему плануємо запровадити із 2018 року. Таким чином, на 12-й клас ми вийдемо у 2029 році - це орієнтовний час вступу України до ЄС.
Президент ліцею "Гранд", автор книжок про освіту Володимир Співаковський:
- Але ж від того, що ми будемо вчитися 12, 13 чи 15 років якість знань випускника не зміниться. Давайте будемо вчити таблицю множення не три тижні, а півтора року…

"Місто" запитало у вінничан: "Чи повинні українські школярі вчитися 12 років? Як саме треба реформувати освіту?"
Наталя Миколаївна, пенсіонерка:
- Я думаю, що це не має сенсу. Ми забираємо рік життя у дітей. Якби ж то освіта була високоякісна…
Олександр, студент:
- Ні, бо це занадто довго. А от реформувати…Треба забороняти нецензурну лексику використовувати вчителям стосовно до дітей. Вони стали дуже багато собі дозволяти.
Павло, агроном:
- Звісно, ні. Програму можна скоротити, не розтягувати уроки, наприклад, у день ставити не 2-3, а 4-5.  
Сергій, приватний підприємець:
- Так, бо потрібно розширити знання. В Європі те, що ми вивчаємо у 3 класі, вивчають у 5. Я забрав би пару предметів. Кому та історія всесвітня потрібна?  
Анастасія, менеджер:
- Ні, не повинні. Я взагалі проти нашої системи освіти. Діти не мають проводити стільки часу за партами.


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

522

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

389

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

199

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

196

Через те, що ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» надіслала побутовим споживачам Вінниці листи-попередження щодо заборгованності за спожиту ...

186

Якщо у когось зупиниться серце десь у натовпі або транспорті, врятувати його зможуть лише ті, хто поруч. Про те, як правильно надавати ...