На рахунках "Хрещатика" зависли 4 млн.грн. зарплати

На рахунках

Вінницькі підприємці вимагають у банка повернути їхні кошти
15 вінницьких підприємств об'єдналися у ініціативну групу і вимагають повернення коштів у банка "Хрещатик", який НБУ на початку квітня оголосив неплатоспроможним. Ініціативну групу очолив Віктор Козак, керівник ТОВ "Вінінтер". Він каже, що за попередніми підрахунками лише на виплату зарплати працівникам цих 15 компаній необхідно отримати від банку понад 4 млн.грн. Однак зробити це не можливо, бо рахунки "заморожені".
- Фактично, в Україні з'явився новий вид рекету або рейдерства, - говорить Віктор Козак. - Четвертого квітня абсолютно раптово перестав існувати банк "Хрещатик". Наступного дня там уже ввели тимчасову адміністрацію. Зазвичай, коли банки лопаються, вони дають можливість вкладникам владнати всі свої питання. Фонд гарантування вкладів виплачує до 200 тисяч тільки фізичним особам, а про юридичних - ніде нічого не написано. Ми створили ініціативну групу, щоб об'єднатися і разом повернути свої гроші законним шляхом. У нашій групі поки 15 підприємств - це більше 1000 співробітників.
За словами представників ініціативної групи, вони вже зустрілися із головою Вінницької облдержадміністрації Валерієм Коровієм. Планують звертатися і "вище".
-До Національного банку, до тимчасової адміністрації банку, до вищих ешелонів влади. Якщо не буде ніяких зрушень - ми готові до радикальних дій, - кажуть підприємці.
Що кажуть про ситуацію тимчасова адміністрація і закон?
"Місто" спробувало з'ясувати у Вінницькій філії "Хрещатика", чи отримають юридичні особи свої виплати так як фізичні.
- Ми чули про створення цієї ініціативної групи, - каже заступниця директора Вінницького регіонального відділення банку "Хрещатик" Лариса Новікова. - Але я нічого не можу коментувати. Усі питання - до тимчасової адміністрації банку. Читайте закон України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" і розбирайтеся, там усе чітко записано.
У тимчасовій адміністрації банку не виявили бажання спілкуватися із вінницьким журналістом. Натомість зазначили, що усі актуальні новини по виплатах можна знайти на сайті Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО). А у новинах на сайті ФГВФО стосовно "Хрещатика" значиться, що виплати фізичним особам банк планує розпочати 12 травня. Про юридичних осіб у повідомленні - ані слова.
Утім, згідно із законом країни "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб", юридичні особи мають право на отримання своїх коштів, однак лише після ліквідації банку і продажу його майна. І тільки у сьому чергу. Так написано у п.7 ст.52 "Черговість і порядок задоволення вимог до банку, оплата витрат і здійснення платежів" Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб".
"Хрещатик" - не один такий неплатоспроможний
За інформацією Фонду гарантування вкладів, зараз в Україні 70 банків перебувають у процесі ліквідації. Серед них: ПАТ "УКРІНБАНК", ПАТ "АВАНТ-БАНК", АТ "Банк "Фінанси і Кредит" і інші. Ще три банки, як і "Хрещатик", мають тимчасову адміністрацію і невдовзі будуть виведені із ринку: АТ "РОДОВІД БАНК", ПАТ "БАНК "СОФІЙСЬКИЙ", ПАТ "КБ "ФІНАНСОВА ІНІЦІАТИВА".
За інформацією НБУ, вкладниками банку "Хрещатик" є 308 тисяч фізичних осіб, загальна сума до виплат їм складає 2,8 млрд.грн. Скільки юридичних осіб були клієнтами "Хрещатику" - не значиться. Утім, за інформацією НБУ, саме виведення грошей із банку юридичними особами і призвело до погіршення стану фінансової установи. Також на сайті НБУ вказано, що Нацбанк уже надав правоохоронним органам дані про порушення у ПАТ КБ "Хрещатик".
 

Вінницькі підприємці закликають усіх постраждалих юридичних осіб вступати у новостворену ініціативну групу. Телефон: 098-856-53-33 (Віктор Козак)
Гаряча лінія із питань гарантування вкладів фізичних осіб: 0-800-30-40-10, 0-800-30-81-08 (дзвінки по Україні безкоштовні);
ПАТ "КБ "ХРЕЩАТИК": 0-800-305-505, (044)-490-52-31


Ганна БЕЛОВОЛЬЧЕНКОКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

651

26-27 липня у Вінниці відбудеться турнір з футболу «Кубок Героїв спецназу». Захід проходитимуть на стадіоні КП «Центральний міський ...

460

Протягом трьох годин 16 липня оперативники карного розшуку Головного управління Нацполіції Вінниччини та працівники Вінницького ...

352

У Жданівській об’єднаній територіальні громаді, що у Хмільницькому районі відкрили нову сучасну амбулаторію загальної практики ...

344

У Вінницькій області на виборчому окрузі №17 (центр – місто Ладижин) заявили про напад кандидат у народні депутати України та волонтер ...

343

Спеціально обладнаний автомобіль для перевезення осіб з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату, урочисто передано ...