У суді почали слухати справу Віктора Малиновського

У суді почали слухати справу Віктора Малиновського

Звинувачення пред'явлено за шістьма статтями Кримінального кодексу, у справі два епізоди: за фактами привласнення за попередньою змовою групою осіб будівлі у центрі Вінниці і шахрайського заволодіння грошовими коштами банку
Справу за обвинуваченням скандально відомого вінницького бізнесмена Віктора Малиновського почали слухати у міському суді минулої п'ятниці. До суду Віктор Васильович цього разу прийшов без звичної гамірної групи підтримки, тільки із адвокатом Борисом Павенським, а не із "товаришем по боротьбі" Валерієм Палієм.
Підготовче судове засідання відбулось 15 квітня, тривало майже 40 хвилин. І після 40-хвилинного перебування у нарадчій кімнаті колегія суддів оголосила, що обвинувальний акт може бути призначений до судового розгляду у відкритому судовому засіданні, а розгляд справи здійснюватимуть колегіально троє професійних суддів.
В обвинувальному акті - звинувачення Віктора Малиновського за шістьма статтями Кримінального кодексу: ч.4 ст.190 (шахрайство), ч.1 і ч.2 ст.366 (службове підроблення), ч.2. ст.364-1 (зловживання повноваженнями службовою особою юридичної особи приватного права незалежно від організаційно-правової форми), ч.5 ст.191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), ч.1. ст.209 (легалізація (відмивання) грошових коштів і іншого майна, здобутих злочинним шляхом), ч.4. ст.27 (підбурення до скоєння злочину).
Сама ж історія, яка зараз знову вийшла на судову площину, почалась ще у 2007 році. У центрі звинувачень - неповернення доларового кредиту і горілчане підприємство "Укрводпром" на Чехова, 31-А (де Віктор Малиновський є засновником), а також комунальна будівля управління АПК на Соборній,15, яка в один момент ледь не стала приватною власністю.
Як уже коментували "Місту" у прокуратурі Вінницької області, у кримінальному провадженні - два епізоди: за фактом привласнення за попередньою змовою групою осіб будівлі у центрі міста Вінниці і за фактом шахрайського заволодіння грошовими коштами банку.
- Зокрема при укладенні кредитного договору із банком на суму 500 тисяч доларів США для забезпечення повернення кредиту у заставу був переданий цілісний майновий комплекс. Надалі із метою неповернення позичених коштів банку вказаний майновий комплекс незаконно переоформили на інше підконтрольне позичальнику підприємство, - пояснювали суть звинувачень у прокуратурі області. - Крім того, В.Малиновський за попередньою змовою із іншою особою намагався незаконно заволодіти приміщенням у центрі міста, вартістю понад 30 млн. грн., яке належить територіальній громаді. За це його спільник уже поніс покарання.
Сам Віктор Малиновський висловив думку, що цю справу взагалі слід закрити, бо вона "необоснована". Крім того додав, що ТОВ несе відповідальність у межах свого статутного капіталу, а засновники не несуть відповідальності за товариство.
- За 10 років назбирали мусору, накидали його у кримінальну справу. І яким чином те, що 10 років тому було… Якщо я за 10 років не повпливав на людей, то яким чином зараз буду на них впливати, - сказав Віктор Малиновський, у тому числі підтримуючи клопотання свого захисника по зміні запобіжного заходу.
Замінити цілодобовий арешт із носінням електронного браслету на особисте зобов'язання просив суд адвокат Віктора Малиновського. Серед аргументів - те, що Віктор Малиновський не ухилявся від слідства і суду, а також медичні висновки, що через електронний браслет на нозі його підзахисного загострилась хвороба псоріаз.
- Завкафедрою нашого Пироговського університету висловив думку стосовно того, що потрібно буде їхати навіть у Київ, щоб провести обстеження і аналізи. Бо якийсь рідкісний випадок такого загострення у частині того, що навіть пішла пухлина на нозі, - пояснював суддям Віктор Малиновський. - Там є ще висновок приватної лікарні, що потрібно усунути подразник. …Воно на обидвох ногах вже почалося. Я прокурору показував, можу показати і вам, якщо треба.
Стан здоров'я обвинуваченого суд врахував - "подразник" дозволив зняти. А от цілодобовий арешт Віктору Малиновському продовжили ще на 60 діб, оскільки той підозрюється у вчиненні кримінальних правопорушень, які належать до тяжких і особливо тяжких злочинів. Також Віктор Малиновський зобов'язаний прибувати до суду за першою вимогою і не залишати свою квартиру на Хлібній без рішення суду. Якщо ж підозрюваному треба буде лягти у лікарню, то таку можливість йому мають забезпечити.
- Подаєте відповідну заяву до суду. Тільки обов'язково підкріпіть її довідкою із медичного закладу про таку необхідність, - пояснив підозрюваному його права один із суддів.
Загалом кримінальне провадження, за яким призначено судовий розгляд, Віктор Малиновський ще на підготовчому засіданні запопадливо назвав політично вмотивованими. Утім, у 2007-му, коли "Укрводпром" брав доларовий кредит "для здійснення господарської діяльності" і коли змінювався власник комунальної будівлі управління АПК (такі дати значаться у матеріалах справи), Віктора Васильовича у Вінниці знали радше як бізнесмена.
На засіданні 15 квітня головуючий суддя запитав обвинуваченого: де і ким він працює.
- Зараз працюю журналістом "Голосу народу", - відповів Віктор Малиновський.
- Це газета?
- Да, інтернет-видання "Голос народу" і газета, - відповів той.
Правда, широке коло читачів такого вінницького журналіста як Малиновський не знає. Та й серед самих вінницьких масмедійників словосполучення "журналіст Малиновський" викликає хіба що посмішку. Однак названі Віктором Васильовичем видання і справді є. Засновником газети у реєстрі ЗМІ значиться Вінницька незалежна профспілка "Голос народу", яка зареєстрована (відповідно до реєстру фізичних і юридичних осіб) за адресою: м.Вінниця, вул. Соборна, 15-А. Це та сама будівля управління АПК, у спробі заволодіння якою наразі і звинувачують Віктора Малиновського. А от Інтернет-ресурс "Голос народу" розташовується за адресою вул.Соборна,52, офіс 203. У Вінниці цю будівлю асоціюють із тим же Віктором Малиновським. І саме за цією адресою зареєстровані відомий вінничанам ТОВ "Торговий Дім "Віктор", а також ГО "Голос народу до демократії через право", серед трьох засновників якої, відповідно до того ж реєстру, є Малиновський Віктор Васильович. І це тільки частинка такого собі будиночку, який збудував Джек.
 


Ірина ЖУККоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

436

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

315

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

170

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

162

Якщо у когось зупиниться серце десь у натовпі або транспорті, врятувати його зможуть лише ті, хто поруч. Про те, як правильно надавати ...

158

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...