Китайські яблучка перебили «малину» вінницьким селянам

Відколи у Вінниці підприємства почали виготовляти яблучний концентрат, що потім постачається до Європи, рух у вінницьких яблуневих садках сильно пожвавився. Селяни, користуючись можливістю підзаробити, везли яблука до Вінниці звідусіль, навіть з інших областей. Ще два-три роки тому підприємці стояли у черзі по кілька діб. Спали у машинах. Але дискомфорт був виправданий — ціна, за якою приймали яблука у Вінниці, дотягувала до 70 копійок за кілограм. Доходило до того, що за перші місця у черзі на здачу яблук платили по 200 доларів.
Урожай яблук цього року видався хорошим, однак колишніх кілометрових черг біля закупівельних підприємтв не видно.
На вулиці Тарногродського, де розташоване підприємство «Аграна-Фрут-Україна», зовсім тихо. На під`ізді журналісти „Міста” першого вересня побачили лише п`ять машин. Двоє чоловіків, в очікуванні кінця обідньої переви, сиділи на бордюрі біля своєї «Лади» з повним причепом яблук. На запитання, чому ж так мало людей, іронічно посміхаються.
— Та які ж тут можуть бути черги, якщо немає ніякого сенсу здавати ті яблука, — каже Віктор, який привіз яблука з Вінницького району. — Раніше хоч ціна була нормальна, тому й їхали люди. Було й по 80 копійок за кілограм, а зараз — тільки 35 копійок. Мені їхати недалеко, то може зароблю щось. Зовсім мало — гривень 280 буде, та хоч дорогу відіб’ю. Раніше люди їхали з різних кінців області, зараз — ні, бо одні збитки. Той же фермер здалека не повезе сюди легковушкою яблука, йому, щоб заробити, треба вантажівку гнати. А щоб яблука зібрати, треба людей наймати, дорогу оплатити. Тому й не хочуть тепер їхати, бо за безцінь скуповують.
Затишшя і на Вінницькому заводі фруктових концентратів і вин. Черги вантажівок по вулиці Родіона Скалецького, як було раніше, теж немає й близько. За півгодини до прийомного пункту під’їхала лише одна.
Причина низької активності селян — закупівельна ціна, яку довелось зменшити до 35 копійок за кілограм, пояснюють на підприємстві.
— Дорожче не можемо, — говорить голова правління заводу Валентина Побережна. — Люди за таку ціну не дуже хочуть здавати, мовляв, краще вже вдома скотина з’їсть. Проблема в тому, що Німеччина — головний наш покупець концентратів — повернулась у бік Китаю, який зараз завалює Європу концентратами. Їхня ціна нижча, тому німці починають із китайцями співпрацювати. А ще у Польщі цього року хороший урожай яблук. А звідти до Німеччини транспортування набагато дешевше. Відтак і ціна на концентрат падає, а ми, в свою чергу, змушені знижувати ціну на зукупівлю яблук.


Віталій МЕЛЬНИККоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

1336

Пропоновані кандидатури на посади голів кількох облдержадміністрацій оприлюднив віце-прем"єр-міністр України Павло Розенко. ...

465

День Державного Прапору, який українці відзначатимуть 23 серпня, традиційно розпочнеться з урочистого підняття прапора на Майдані ...

311

Експертна група конкурсу "Бюджет громадських ініціатив Вінницької міської ОТГ" 15 серпня визнaчила 36 проєктів, зa які містяни зможуть ...

292

Міфічна загроза чи реальна перспектива Через подорожчання електроенергії для підприємств на 25% з першого липня деякі галузі опинилися ...

275

  ...