Викрадення "по-сімейному"

"Виправлення без ізоляції неможливе"
У минулому номері ми розповіли про участь міліції у організації і викраденні двох людей на замовлення члена сім'ї, за що правоохоронцям довелось суворо поплатитися. Як показує історія, що розігралася в Уяринцях Тиврівського району, не обов'язково для цього наймати когось стороннього. Чоловік (особливо коли він напідпитку!) і сам може непогано справитися.
Утім, спочатку кілька слів, щоб охарактеризувати особу нашого "героя". Скажемо відразу, що він судимий: 3 березня 2014 року Андрон П'ятибатько (анкетні дані змінено) мало не загримів за крадіжку до місць позбавлення волі одразу на чотири роки. Однак Тиврівський райсуд врахував, що у чоловіка п'ятеро дітей (троє із них - дошкільнята, двоє - школярі), тож застосував до злодія іспитовий термін два із половиною роки.
Сидіти б йому тихенько ці два із половиною роки і пари із уст не пускати. Та не така натура у Андрона! До подій, про які піде мова, від дня оголошення вироку пройшло менше тижня.
12 березня П'ятибатько посварився із дружиною. Годині о п'ятій вечора він завів мотоцикл і поїхав із дому, перед тим пообіцявши жінці, що після повернення вона буде бита. Знаючи, що чоловік у таких випадках слів на вітер не кидає, вона забрала дітей і пішла ночувати до матері, хата якої розташована по сусідству.
Годині о 23-й Андрон з'явився додому добряче напідпитку. Не заставши благовірну і дітей, одразу подався до тещі. І хоч теща його до житла не пускала, він увірвався сам. Спочатку почав тягати дружину за волосся, завдав кілька ударів. Оскільки поряд крутилися перелякані діти, то перепало на горіхи і їм.
Старша донька зателефонувала дружининій тітці, яка працювала сільським головою. Та прийшла, трохи заспокоїла забіяку і вже пішла додому, як знов почула крики дітей про те, що тато хоче застрелити маму. У П'ятибатька справді був при собі пневматичний пістолет. Терпець у тітки урвався, і вона викликала міліцію.
Міліція теж із хуліганом не панькалась: не просто погрозила пальчиком, а склала протокол, тому за дебош Андрону довелось відбути термін адміністративного арешту. Але це ще тільки передісторія.
Справжня історія розігралась на початку квітня, тоді, коли П'ятибатька звільнили з-під арешту. Чоловікові буцегарня не тільки не остудила гарячу голову, а ще й додала злості на дружину, через яку винуватець загримів у міліцію.
Прийнявши для хоробрості чималу дозу спиртного, він о десятій годині вечора прийшов до дружини й почав стукати у двері. Вона не відчинила. Тоді Андронові не прийшло у голову нічого розумнішого, як залізти у хату через вікно.
Дружина побачила непроханого гостя запізно - коли той уже був у кімнаті. Чоловік вхопив її рукою за шию, приставив до скроні пневматичний пістолет і наказав іти за ним. Перелякана жінка у одній лише білизні і босоніж змушена була скоритись, тим паче, що чоловік був із собакою - досить агресивним ротвейлером, який слухався лише його. Згодом злочинець розповідатиме на суді, що "разом вони пішли гуляти у ліс". І додаватиме, що "вона добровільно залишалася із ним і не хотіла йти додому".
Ясна річ, йому ніхто не повірив: як це на початку квітня, коли температура ще опускається нижче нуля, босоніж і у спідньому одязі можна серед ночі "добровільно" піти гуляти у ліс? Та й інші докази явно суперечили тому, що наговорив П'ятибатько.
Коли він примусово повів роздягнуту жінку із села, діти одразу повідомили сільського голову. Керівниця зібрала односельців, викликала міліцію, і всі разом пішли їх шукати у ліс. В темряві знайти їх не вдалося. На другий день під обід обоє повернулись назад до села.
Тепер уже Андрон у буцегарню потрапив надовго, а слідство почало з'ясовувати обставини кримінального правопорушення. Виявилось, що П'ятибатько силоміць протримав у лісі дружину до другого дня. Щоправда, йому вистачило клепки дати їй куртку і розпалити вогнище, так що від переохолодження вона не постраждала. Домагався, щоб вона забрала заяву, яку подала на розлучення, погрожував побоями і навіть нацькував ротвейлера (пізніше експертиза виявить у жінки численні рани від укусів). Чоловік навіть ходив уранці у сусіднє село за їжею, а вона сиділа біля вогнища, бо не знала, куди йти, а заблудитись боялась.
На щастя для потерпілої, для неї важких наслідків не настало - лише переляк і легкі тілесні ушкодження.
А от для головного "героя" історія закінчилась плачевно: за те, що незаконно позбавив волі іншу людину, його засуджено до трьох років колонії. До цього терміну додано частину невідбутого покарання за попереднім вироком, так що остаточно Андрон П'ятибатько має провести за колючим дротом п'ять років.
 


Леонтій КраснопільськийКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

153

Спеціальні датчики температури, тиску, затоплення та руху встановили у Вінниці у підвалах багатоквартирних будинків по вул.Ващука,14, ...

143

Уже не перший рік мешканці будинку по вул.Ширшова, 3 у Вінниці скаржаться на одну із сусідок. Наразі двокімнатна квартира на другому ...

141

Вінницька обласна дитяча клінічна лікарня Вінницької облради, громадська організація «Асоціація бібліотек Вінниччини» та Український...

140

В амбулаторії Калинівського міського центру первинної медико-санітарної допомоги 5 листопада помер 67-річний пацієнт. Подробиці ...

139

У Вінниці 7 листопада близько 10.45 у по вулиці Князів Коріатовичів в під'їзді будинку невідомий чоловік учинив розпусні дії відносно ...