У пріоритеті - транспортні питання

У пріоритеті - транспортні питання

Останнім часом на сайті міської ради подано і розглянуто одразу кілька петицій, які стосуються кращої організації транспортного сполучення як у самому місті, так і щодо маршрутів, які поєднують Вінницю із сусідніми населеними пунктами.
Зокрема, 16 лютого вінничанка Тетяна Науменко розмістила таку петицію:
"Нині досить гостро стоїть питання транспортного сполучення по маршруту Вінниця - Агрономічне. Цей населений пункт розташований у безпосредній близькості до міста, тому більшість жителів села працюють і навчаються у Вінниці, проте дістатися до міста можливо, лише використовуючи маршрутне таксі. При цьому, у годину пік транспорт настільки переповнений, що інколи доводиться чекати більше години часу, щоб скористатися ним. Окрім того, люди на інвалідних візках, а також батьки із дітьми у візочках практично позбавлені можливості дістатися до міста і у зворотньому напрямку, використовуючи муніципальний транспорт.
Створення маршруту муніципального автобуса за напрямком Вінниця - село Агрономічне дасть змогу значно підвищити якість транспортного сполучення із цим населеним пунктом, зробить більш комфортним проживання у Вінниці і на її околицях, у тому числі людям із обмеженими фізичними можливостями".
Ця петиція зібрала 360 голосів на свою підтримку і 4 березня із міськвиконкому надійшла обнадійлива відповідь.
Спершу чиновники констатували, що транспортне обслуговування мешканців Агрономічного нині здійснює автобусний маршрут загального користування у режимі маршрутного таксі №10А "с.Агрономічне - пл.Гагаріна". На цьому автобусному маршруті працює дев'ять автобусів із інтервалом руху 6-12 хвилин.
"Ця кількість рухомого складу, їх інтервали руху відпрацьовано і затверджено із урахуванням наявного пасажиропотоку і потреб мешканців у перевезеннях", - зазначається у відповіді.
У міськвиконкомі також нагадують, що транспортне обслуговування мешканців Агрономічного забезпечується ще й автобусними маршрутами приміського сполучення.
Втім, за наявності вільних автобусів муніципального автобусного парку комунального підприємства "Вінницька транспортна компанія" буде розглядати питання щодо їх залучення для транспортного обслуговування села Агрономічне".
Ще одна петиція стосувалася схожого питання - можливості подовження тролейбусних маршрутів №12, 13, 14 аж до села Агрономічного. Хоча ця петиція, на відміну від попередньої, і не зібрала необхідну кількість голосів, але її автори теж отримали відповідь від міськвиконкому. На жаль, менш оптимістичну - "продовження схеми руху тролейбусних маршрутів №12 "вул. Чехова - Аграрний університет", №13 "Меморіал Визволення - Аграрний університет", №14 "Залізничний вокзал - Аграрний університет" до с. Агрономічне, поки не планується".
У відповіді зазначається, що будівництво такої тролейбусної лінії потребує значних капіталовкладень, які нині не передбачені у міському бюджеті.

Дощові стоки із Магістратської відведуть

Одна із петицій, яка на сайті Вінницької міськради зібрала аж на сорок голосів більше, ніж потрібно для розгляду, стосується питання водовідведення.
"Під час дощу стоки із вул. Магістратська стікають вниз на вул.Л.Українки вздовж тротуару і через дренажні решітки із обох сторін дороги виводяться вниз у струмок по вул.Лук'яновського просто через трубу. Стоків збирається стільки, що під час навіть невеликого дощу струмок заповнюється у рівень із дорогою на вул.Лук'яновського, а під час сильних дощів утворюється повінь, яка затоплює всю вулицю і, як наслідок, розмиває дорогу. Такі затоплення всієї вулиці трапляються мінімум 3-5 разів навіть у сухий рік", - розповідає про проблему мешканців вінничанин Олександр Романеєв.
Люди звертаються до міської влади допомогти із вирішенням цього питання.
"Пропозиція така:
1. Залучити фахівців для розрахунку пікового водоскиду у струмок на вул. Лук'яновського і аналізу можливих альтернатив водовідведення стоків.
2. З урахуванням розрахункового і поточного водоскиду струмка розширити і облаштувати плитами струмок і місця водовідведення.
3. Після проведення таких робіт, провести капітальний ремонт дороги на вул. Лук'яновського на цей раз за рахунок міського бюджету, без звернення за співфінансуванням до мешканців вулиці".
Виконавчі органи міськради розглянули звернення громадян і надали 2 березня відповідь про те, що територія вздовж струмка обстежена і результати підтвердили факти засмічення струмка побутовим сміттям і захаращення самонасіяними зеленими насадженнями, а також зміни напрямку і звуження русла під час будівництва мешканцями вулиці власних осель у минулі роки. До того ж перепускні труби на більшості заїздів мають малий діаметр, замулені і засмічені.
"Ваші пропозиції взяті до уваги, їх реалізація довготривала і буде розглядатись на перспективу при формуванні міських бюджетів на відповідні роки, - читаємо у відповіді. - Дорожньо-експлуатаційному підприємству надане доручення на виконання робіт із очищення русла струмка вздовж вулиць В.Лук'яновського і Лермонтова від побутового сміття і намулу, видалення самонасіяних зелених насаджень".
Отже є надія, що вже цього року мешканці району забудуть про річки дощової води, із під яких не видно навіть дорогу. Так дієвість петицій підтверджено.

Подай петицію!

Нині триває збір підписів на сім петицій до міської ради.
Найпопулярніші:
- "Вдосконалення сполучення Вінниця/Центр - с.Якушинці" - 89,1% голосів;
- "Мешканці села Бохоники не задоволені транспортним маршрутом" - 24% голосів;
- "Прибрати із вулиць міста і муніципального транспорту псевдожебраків" - 17,7% голосів;
- "Відкрити доступ громадянам до мапи містобудівних умов і обмежень" - 17,4% голосів;
- "Пропоную створити/поліпшити можливість під'їзду із центрального Автовокзалу і р-ну вул. Київської (зуп.Стеценка) на Вишеньку" - 4,6% голосів.
Відповідь надано на 171 петицію.
Найпопулярніші:
- "Муніципальний автобус по маршруту м.Вінниця - с.Агрономічне" - відповідь від 4 березня;
- "Оптимізація руху транспортних засобів і облаштування трамвайної зупинки у районі Центрального мосту" - відповідь від 2 березня;
- "Продовжити автобусний маршрут №29 до зуп. Лугова (Тяжилів)" - відповідь від 2 березня;
- "Розклад руху" - відповідь від 2 березня;
- "Продовження тролейбусних маршрутів №12, 13, 14 до с. Агрономічне" - відповідь від 2 березня.
Нагадаємо, що подати петицію можна на сайті міськради www.vmr.gov.ua у розділі "електронні петиції".
Відповідно до вимог Закону України "Про звернення громадян" вінничани можуть звернутися до влади ще й у такий спосіб:
- надіслати письмове звернення на адресу: 21100 м. Вінниця, вул.Соборна, 59;
- надати звернення до відділу звернень апарату міської ради і її виконкому особисто або через уповноважену особу, якщо ці повноваження оформлені відповідно до чинного законодавства за адресою: Вінниця, вул.Соборна, 59 (понеділок - четвер із 9.00 до 18.15, п'ятниця - із 9.00 до 17.00, обідня перерва - із 13.00 до 14.00);
- викласти звернення усно на особистому прийомі у керівництва міськради і керівників виконавчих органів відповідно до графіку прийому (графік прийому на сайті Вінницької міськради у розділі "Петиції і звернення громадян).
У цьому ж розділі можна звернутись електронною поштою до мера, його заступників і директорів департаментів.
Уся інформація подана станом на 20 березня 2016 року.
Коментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

683

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

503

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

293

Через те, що ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» надіслала побутовим споживачам Вінниці листи-попередження щодо заборгованності за спожиту ...

274

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

266

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...