Хорт проводить паралелі зі справою Савченко

Хорт проводить паралелі зі справою Савченко

Підсудний упевнений, що його посадять принаймні на п'ять років
Протягом двох днів - 21 і 22 березня - у Вінницькому міському суді тривали дебати у справі Юрія Павленка (Хорта) за обвинуваченням в організації й участі у масових заворушеннях. Сторона обвинувачення у своїй промові виклала весь перелік подій, які відбувалися 6 грудня 2014 року під стінами Вінницької облради. Йшлося і про вибите скло, і про пошкоджене майно, і про розпилення невідомої речовини, і про петарди\вибухові пакети, які летіли з натовпу в бік правоохоронців, і про побиття міліціонерів, перекриття руху громадського транспорту, агресивні заклики...
- У своїх прибічників сторона захисту намагається створити враження, що Павленка звинувачують лише у тому, що він порвав портрет Президента. Але треба ж враховувати усю сукупність обставин та фактів, які були зібрані в ході розслідування, - заявив прокурор, вимагаючи засудження Юрія Павленка до семи років позбавлення волі.
У відповідь сторона захисту заявила, що якраз ніяких реальних фактів, які б доводили провину "Хорта", вони й не побачили.
- В обвинувачення повністю відсутні докази організації та участі Юрія Павленка у масових заворушеннях під Вінницькою облрадою, - говорить адвокат Олексій Бонюк. - Усе, що є у сторони обвинувачення - це розірваний портрет Президента та лайка, яку зафіксувала відезйомка. Ну, десь ще на записах фігурує рука, яка кидає петарду. Але ж рука - не людина, і те, що кидав саме "Хорт" не ідентифіковано.
Саме захоплення облради вважати таким теж не варто, переконував присутніх адвокат.
- Захоплення будівлі облради не відбулося, оскільки голова облради усіх особисто провів до залу засідань. Що стосується конкретно Павленка, то навіть стороні обвинувачення відомо, що він перебував там десь близько години. Погодьтесь, на диво не надто тривалий проміжок часу для перебування у місці, яке ви "захопили".
Приблизно тих самих аргументів притримувався у своєму виступі й інший адвокат обвинувачуваного - Валерій Палій. А оскільки він чіплявся буквально до кожного слова у заяві прокуратури, то його виступ відверто затягнувся. Адвокат говорив з обіду до пізнього вечора, після чого сам попросив, щоб продовження дебатів перенесли на ранок наступного дня.
Суддя Ірина Курбатова задовольнила це прохання і тому мала нагоду від самого ранку 22 березня почути продовження переліку своїх "зловживань", на викритті яких і побудував більшу частину своєї промови Валерій Палій.
- Всі ми знаємо, що присуд буде таким, яким його скаже зробити мафія, бо ні суддя Курбатова, ні органи прокуратури тут абсолютно нічого не вирішують, - раз у раз, і в різних варіантах повторював Валерій Палій.
Схожі думки висловив і сам Юрій "Хорт". Розповівши присутнім наскільки морально і фізично важким є його перебування за гратами, він тим не менш і досі не вважає себе винним у жодному з діянь, про які згадувала прокуратура.
- Мені колись мати у дитинстві сказала приказку про покірне телятко, яке двох маток ссе. То я якийсь час таким і був. Але, подорослішавши, досить швидко зрозумів, що таких от телят найчастіше й тягнуть на бійню, - говорить Юрій Павленко.
Своє затримання він вважає політичним замовленням і досить часто проводить паралелі зі "справою Савченко".
- А хіба є якась різниця? І той російський суд, і цей український діють за одним принципом, - каже підсудний.
За його словами, він не вірить у справедливе рішення.
- Думаю, вирок буде обвинувальним і дадуть мені щонайменше п'ять років, - підкреслює Юрій "Хорт".
На момент підготовки матеріалу до друку рішення у справі Юрія Павленка ще не було. Хоча, за оцінками адвоката Валерія Палія, суддя не налаштована затягувати справу і громадськість почує про присуд ще до кінця тижня.
 


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

246

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

141

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

140

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

139

Якщо у когось зупиниться серце десь у натовпі або транспорті, врятувати його зможуть лише ті, хто поруч. Про те, як правильно надавати ...

133

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...