У Вінниці відродили стародавній панкратіон

У Вінниці відродили стародавній панкратіон

Господарі килима здобули перший Кубок з боротьби, яка входила до олімпіад Давньої Греції
12 березня у вінницькому СК "Ратибор-В" провели перший відкритий обласний Кубок з боротьби панкратіон. Це стародавній вид спорту, який входив до олімпійської програми Давньої Греції.
На змаганні були заборонені удари ногами і руками, тому це фактично був чемпіонат з греплінгу - полегшеного різновиду панкратіону.

Разом із ушуїстами і фрі-файтерами
Кубок зібрав 64 учасників із Вінниці (два клуби), Погребища (Вінницька область), Київської, Хмельницької і Одеської областей. Серед них були не лише борці, які займаються винятково панкратіоном. Адже у Вінниці цей вид єдиноборств тільки набирає популярність. Тому до участі в Кубку були також запрошені представники вільної боротьби, самбо, дзюдо, фрі-файту, мікс-файту, ушу-саньда.
На урочистому відкритті були начальник Вінницького облспортуправління Сергій Чернявський, президент Вінницької обласної федерації панкратіону і греплінгу Ігор Ільчишен, віце-президент Одеської обласної федерації панкратіону Лєрнік Мауселян, президенти: Вінницької обласної федерації ушу Сергій Кривулько, Академії змішаних бойових мистецтв "ДАМАСК" (Хмельницький) Дмитро Павлюк, СК "Ратибор-В" Василь Откидач і головний суддя змагань, голова суддівського корпусу Федерації панкратіону Києва Сергій Лєх (Київ).
- Приємно, що на перший Кубок з панкратіону завітали гості з кількох регіонів. Ми взагалі намагаємося проводити якомога більше змагань з різних видів спорту як обласного, так і всеукраїнського рівня, - сказав Сергій Чернявський.
- Допомагаємо вінничанам розвивати панкратіон - наприклад, з суддівством. Адже вони поки що котуються, як новачки. Найсильніші спортсмени - в Києві, Чернівцях, Сумах, Хмельницькому і Одесі, - прокоментував Сергій Лєх.
Призер світу і Європи
Ігор Ільчишен розповів, що панкратіон і греплінг розвиваються в місті над Бугом лише третій рік. За цей час вінничани здобули низку медалей на чемпіонатах України. А Назар Назаренко був срібним призером чемпіонатів світу та Європи. Він же став першим на Вінниччині майстром спорту з панкратіону.
- Три роки розвитку - це небагато. Тому ми задоволені кількістю борців на нашому першому змаганні. Безумовно, на наступних чемпіонатах збільшуватиметься кількісний склад і розширюватиметься географія учасників. Сподіваємося, що проведення Кубка допоможе залучити до нашого виду спорту нових борців і нові команди, - зазначив Ігор Ільчишен.
Він повідомив, що у Вінниці діє клуб панкратіону, де працюють кваліфіковані тренери. Обласна федерація щорічно командирує збірну нашої області на чемпіонат та Кубок країни.
Дебютанти стали чемпіонами
Як це не стало дивним для титулованих гостей, в командному заліку перемогла вінницька збірна. Разом із нею трійку призерів склали команди Хмельницького і Києва.
В особистому заліку (загалом серед чоловіків і юніорів) розігрувалося 28 комплектів нагород. Вінничани здобули 22 медалі різного ґатунку, включаючи 8 золотих. Серед наших чемпіонів організатори виділили, Савву Побіжецького. Він важить 73 кг, але у його категорії не було жодного суперника. Тому вінничанин взяв участь у групі до 85 кг і став там чемпіоном.
Вразив і Дмитро Кириченко - дебютував на змаганнях і одразу став переможцем (у вазі до 60 кг), здолавши іменитих спортсменів із Києва і Одеси
А найкращим борцем Кубка визнали нашого земляка Назара Назаренка (вагова категорія до 84 кг). Він виграв найбільшу кількість сутичок - сім, адже в його категорії була найбільша кількість учасників. Назар займається переважно греплінгом. Водночас вивчає й ударну техніку, щоб з часом виступати на змаганнях у повний контакт. Також Назаренко тренує молодь.
- Тренування з панкратіону користуються популярністю у самбістів, дзюдоїстів та представників інших видів єдиноборств, - розповів Назар Назаренко.
Тренують навіть Нацгвардію
Як відомо, кваліфікованих тренерів із панкратіону нині регулярно запрошують навчати Національну гвардію України. Чому так, пояснив Назар Назаренко:
- У греко-римській боротьбі заборонені больові прийоми. У самбо - табу на задушливі дії. А в нашому спорті дозволений широкий арсенал прийомів. Тому він максимально наближений до реального поєдинку. Адже у вуличній бійці чи бою правил практично немає.
Сучасний панкратіон ділиться на два різновиди. У греплінгу дозволені прийоми практично всіх видів боротьби - вільної, греко-римської, дзюдо, cамбо і джиу-джитсу. Зокрема, робота в партері, задушливі і больові прийоми, утримання суперника. А у професійному панкратіоні ще додатково використовуються бойові удари ногами і руками - в голову і корпус.
З історії виду спорту
Панкратіон (грец. "pan" - "усе"; грец. kratos - "сила, міць") - давньогрецьке бойове мистецтво і вид спорту. Поєднує в собі елементи боротьби і кулачного бою. Він уперше був включений до програми Олімпійських ігор Давньої Греції у 648 році до нашої ери.
- Стародавні правила панкратіону з часом були змінені, з'явилася вільна боротьба. Але Всесвітня федерація боротьби FILA підтримує наш спорт і визнає його, як найперший борцівський вид, - сказав Ігор Ільчишен.
Нині Міжнародна федерація панкратіону об'єднує 138 держав. В Україні панкратіон почав розвиватися у 1995 році, цей вид спорту культивується у 27 регіонах.
 


Володимир КОЛИВАНОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

529

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

398

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

203

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

203

Через те, що ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» надіслала побутовим споживачам Вінниці листи-попередження щодо заборгованності за спожиту ...

191

Якщо у когось зупиниться серце десь у натовпі або транспорті, врятувати його зможуть лише ті, хто поруч. Про те, як правильно надавати ...