За кращий під’їзд вінничанам дадуть 2 тис. грн., за кращий будинок – 3 тис. грн.

За кращий під’їзд вінничанам дадуть 2 тис. грн., за кращий будинок – 3 тис. грн.

Стару-добру радянську традицію визначати будинок зразкового утримання вирішили відродити у Вінниці. Мерія оголосила конкурс „Житловий комплекс зразкового утримання”. Раніше вінницькі газди змагались тільки за звання „Зразкова садиба”. Однак участь у цьому конкурсі беруть тільки ті вінничани, котрі мешкають у приватних будинках. Тепер і жителі багатоповерхівок, господарювання і світосприйняття яких не обмежуються стінами власної квартири, можуть продемонструвати результати хазяйнування. Понад те – отримати грошову нагороду за небайдужість до власного будинку і табличку з надписом „Зразковий...”
Одразу дві заявки на конкурс – на кращий під’їзд та прибудинкову територію подала ініціативна група мешканців будинку №71 по вулиці Фрунзе. Щоправда, за звання зразкового змагатиметься тільки під’їзд №5.
— Такий гарний наш під’їзд уже півтора року, а відремонтували ми його лише за місяць, — розповідає жителька Ірина Романенко. – Самі збирали гроші (і по 50 гривень, і по 30), активно брали участь усі сусіди.
Ірина Миколаївна висловлює вдячність своєму ЖЕКу, житловики допомагали наводити лад. У цьому під’їзді навіть вітражі на вікнах підібрані в тон фарбованої доріжки. На вікнах вазони, чисті стеля та панелі – і свіжіше, і світліше у цьому домі.
За словами Сергія Кушніра, начальника управління житлового господарства Вінницької міської ради, конкурс придумали, а точніше – розширили для того, щоб підняти свідомість мешканців. Будинок, під’їзд і двір – це також їхнє, і люди мають бути першими зацікавлені у тому, щоб їх належно утримувати, підтримувати порядок.
Конкурс проводиться у трьох номінаціях: „Будинок зразкового утримання”, „Під’їзд зразкового утримання” та „Найкраща прибудинкова територія”.
— Щоб взяти участь у конкурсі, мешканцям потрібно подати заявку, а також зробити декілька фотографій під’їзду, будинку чи двору, — пояснює Сергій Кушнір. – Якщо немає змоги зробити фотографії, ми самі сфотографуємо. Робити євроремонт у під’їзді аж ніяк не потрібно, на першому місці – це утримання та оздоблення.
Крім чистоти та зовнішнього вигляду під’їздів та будинків, конкурсна комісія також оцінюватиме відсутність порушень будівельних норм. Хоча, за інформацією Сергія Івановича, якщо на вбудовану комірчину в тому ж під’їзді немає скарг, вона не псує зовнішній вигляд – проблем не буде.
Станом на вересень на конкурс „Житловий комплекс зразкового утримання” вже подали заявки 26 учасників, з яких три – організації співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ). Загалом звертались старші по будинку або ініціативна група мешканців. Переможців визначатимуть 16 вересня. Цього ж дня мають оголосити переможців конкурсу „Зразкова садиба”. Тож бажаючим слід поспішити із заявками, оскільки часу залишилось обмаль.
— Будь-який будинок може подати заявки одразу на три номінації, — заохочує вінничан Сергій Кушнір. – На зразковий будинок, під’їзд і найкращу прибудинкову територію, а гроші – використати на благоустрій.
З розміром грошової нагороди вже визначались – фінансове заохочення коливається від 500 до 3000 гривень залежно від місця та номінації. Обіцяють і почесну табличку переможцям. Але головна нагорода – це комфорт і затишок, коли піднімаєшся сходами в свою квартиру.


Ірина ЖУККоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

1336

Пропоновані кандидатури на посади голів кількох облдержадміністрацій оприлюднив віце-прем"єр-міністр України Павло Розенко. ...

465

День Державного Прапору, який українці відзначатимуть 23 серпня, традиційно розпочнеться з урочистого підняття прапора на Майдані ...

311

Експертна група конкурсу "Бюджет громадських ініціатив Вінницької міської ОТГ" 15 серпня визнaчила 36 проєктів, зa які містяни зможуть ...

292

Міфічна загроза чи реальна перспектива Через подорожчання електроенергії для підприємств на 25% з першого липня деякі галузі опинилися ...

275

  ...