За кращий під’їзд вінничанам дадуть 2 тис. грн., за кращий будинок – 3 тис. грн.

За кращий під’їзд вінничанам дадуть 2 тис. грн., за кращий будинок – 3 тис. грн.

Стару-добру радянську традицію визначати будинок зразкового утримання вирішили відродити у Вінниці. Мерія оголосила конкурс „Житловий комплекс зразкового утримання”. Раніше вінницькі газди змагались тільки за звання „Зразкова садиба”. Однак участь у цьому конкурсі беруть тільки ті вінничани, котрі мешкають у приватних будинках. Тепер і жителі багатоповерхівок, господарювання і світосприйняття яких не обмежуються стінами власної квартири, можуть продемонструвати результати хазяйнування. Понад те – отримати грошову нагороду за небайдужість до власного будинку і табличку з надписом „Зразковий...”
Одразу дві заявки на конкурс – на кращий під’їзд та прибудинкову територію подала ініціативна група мешканців будинку №71 по вулиці Фрунзе. Щоправда, за звання зразкового змагатиметься тільки під’їзд №5.
— Такий гарний наш під’їзд уже півтора року, а відремонтували ми його лише за місяць, — розповідає жителька Ірина Романенко. – Самі збирали гроші (і по 50 гривень, і по 30), активно брали участь усі сусіди.
Ірина Миколаївна висловлює вдячність своєму ЖЕКу, житловики допомагали наводити лад. У цьому під’їзді навіть вітражі на вікнах підібрані в тон фарбованої доріжки. На вікнах вазони, чисті стеля та панелі – і свіжіше, і світліше у цьому домі.
За словами Сергія Кушніра, начальника управління житлового господарства Вінницької міської ради, конкурс придумали, а точніше – розширили для того, щоб підняти свідомість мешканців. Будинок, під’їзд і двір – це також їхнє, і люди мають бути першими зацікавлені у тому, щоб їх належно утримувати, підтримувати порядок.
Конкурс проводиться у трьох номінаціях: „Будинок зразкового утримання”, „Під’їзд зразкового утримання” та „Найкраща прибудинкова територія”.
— Щоб взяти участь у конкурсі, мешканцям потрібно подати заявку, а також зробити декілька фотографій під’їзду, будинку чи двору, — пояснює Сергій Кушнір. – Якщо немає змоги зробити фотографії, ми самі сфотографуємо. Робити євроремонт у під’їзді аж ніяк не потрібно, на першому місці – це утримання та оздоблення.
Крім чистоти та зовнішнього вигляду під’їздів та будинків, конкурсна комісія також оцінюватиме відсутність порушень будівельних норм. Хоча, за інформацією Сергія Івановича, якщо на вбудовану комірчину в тому ж під’їзді немає скарг, вона не псує зовнішній вигляд – проблем не буде.
Станом на вересень на конкурс „Житловий комплекс зразкового утримання” вже подали заявки 26 учасників, з яких три – організації співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ). Загалом звертались старші по будинку або ініціативна група мешканців. Переможців визначатимуть 16 вересня. Цього ж дня мають оголосити переможців конкурсу „Зразкова садиба”. Тож бажаючим слід поспішити із заявками, оскільки часу залишилось обмаль.
— Будь-який будинок може подати заявки одразу на три номінації, — заохочує вінничан Сергій Кушнір. – На зразковий будинок, під’їзд і найкращу прибудинкову територію, а гроші – використати на благоустрій.
З розміром грошової нагороди вже визначались – фінансове заохочення коливається від 500 до 3000 гривень залежно від місця та номінації. Обіцяють і почесну табличку переможцям. Але головна нагорода – це комфорт і затишок, коли піднімаєшся сходами в свою квартиру.


Ірина ЖУККоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

807

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

619

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

411

Через те, що ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» надіслала побутовим споживачам Вінниці листи-попередження щодо заборгованності за спожиту ...

361

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...

355

17 жовтня у Будинку офіцерів відбудеться безкоштовний показ вистави, ролі у якій виконують учасники АТО, волонтери та члени їх родин.  ...