Керівник «Вінницякіно» відбувся доганою


На позачерговій сесії облради депутати розглянули кадрові питання, погодили інвестиційну програму «Вінницяоблтеплоенерго» і передали районні лікарні у підпорядкування районам


Позачергова сесія обласної ради, яка пройшла минулої п’ятниці, 26 лютого, і оптимістично планувалась на півгодинки, дещо затягнулась. Суперечки у депутатів загалом викликали два питання. Перше - запропонована догана керівнику «Вінницякіно», тоді як робоча група взагалі пропонувала звільнення і ліквідацію підприємства. Друге – передача цілісних майнових комплексів районних лікарень.

Перший крок по «Вінницякіно»
«Місто» уже повідомляло читачів, що діяльність комунального підприємства «Вінницякіно» і його керівника Миколи Безносюка вивчала спеціально створена робоча група депутатів облради. Результати цієї перевірки відобразились зокрема у службовій записці на ім’я голови облради Анатолія Олійника і були долучені до проекту рішення сесії. Свою перевірку провело і управління спільної комунальної власності територіальних громад.
Загалом до діяльності «Вінницякіно» у депутатів питань багато: це надбавки і премії керівнику підприємства, заборгованість з орендної плати орендарем, з яким ще у 2014 закінчився контракт, а також земельна ділянка, яка числилась за підприємством, була відчужена і на території якої зараз збудовані приватні будинки.
Тож у службовій записці значиться, що робочою групою було вирішено: роботу «Вінницякіно» визнати незадовільною, контракт з керівником розірвати, по самому підприємству ініціювати перевірки Держфінінспекцією, поліцією і прокуратурою «щодо можливих фактів зловживань керівником в ході здійснення фінансово-господарської діяльності). Саме ж підприємство «Вінницякіно» ліквідувати, а на його базі створити нове підприємство.
Утім, на сесії депутатам запропонували проголосувати не за звільнення керівника «Вінницякіно», а за оголошення йому догани. Такий підхід зрозуміли не усі депутати.
- Робоча група не має права особисто вносити пропозиції на сесію. Тому усі пропозиції проходять через комісії, - пояснювала депутатам заступник голови облради Людмила Щербаківська, яка проводила сесію через відсутність голови Анатолія Олійники. - І на комісії було запропоновано стягнення і догана. Наступний крок ми можемо розглядати розірвання контакту, і ліквідація… Але це має бути уже на черговій сесії.
Пояснила запропонована догану і депутат облради Людмила Станіславенко. За її словами це тільки перший крок, і потрібно уникнути рішень, про які потім жалкуватимуть.
- Це не значить, що ми не будемо йти далі, - сказала вона. - У нас буде реорганізація, але не ліквідація. Чому не ліквідація, тому що це втрата ліценції, як ми вже потім вивчили. Тому що має бути дозвіл Міністерства.
Мабуть, пам’ятаючи досвід «люстрації» головних лікарів, у залі також пролунало:
- Нам потрібно витримати саму процедуру. Щоб потім не було позовів до суду.
Зрештою, Микола Безносюк зберіг за собою посаду, йому поки що голосили догану. За це рішення проголосували 55 депутатів, утримався – 1, взагалі не голосували – 8.

Районні лікарні і котельні
Рішення про передачу цілісних майнових комплексів районних лікарень зі спільної власності територіальних громад до спільної власності територіальних громад районів було, як мовиться, на злобу дня. Від того, на чийому балансі перебуватимуть районні лікарі залежить найелементарніше – навіть виплата зарплатні і забезпечення пальним. З початку 2015 року субвенція на утримання районних лікарень уже надходить у районні бюджети, а от самі лікарні – досі в обласній власності.
- Ми зверталися до районних, міських рад з проханням перерахувати субвенцію до обласного бюджету, щоб ми могли передати заробітну плату на районний рівень, - пояснював важливість рішення голова облдержадміністрації Валерій Коровій. - Сьогодні стало очевидним, що далі так продовжуватися не може, адже цей механізм дезорганізував систему охорони здоров’я. І на сьогодні, на жаль, ми бачимо конфлікти на районному рівні по відношенню до первинної і вторинної ланок. Я хочу вас попросити – підставте будь ласка плече, подивіться, що відбувається на цьому рівні. Це має значення в сотні разів більше, ніж «Вінницякіно», - попросив депутатів Валерій Коровій.
Підставити плече депутати – не проти. Утім, представників «Радикальної партії» цікавило, передаватимуться лікарні на баланс районів з котельнями чи без. Тож вони наполягали – «з котельнями». За словами депутата Андрія Мельничука, це дасть змогу зекономити кошти, тільки по одній котельні йдеться про суму понад 800 тис. грн.
Дискусія так розпалилася, що головуюча на сесії Людмила Щербаківська готова була на поступки.
-Давайте добавимо слово «з котельнями», хоча це і незаконно, - чи то пожартувала, чи серйозно сказала вона.
Між тим з’ясувалось, що самі котельні районних лікарень перебувають на балансі тепловиків. Тож депутати підтримали перший варіант рішення, а до проблеми, хто ж відповідатиме за котельні і на чийому вони будуть балансі, мають повернутися згодом.
 

Депутати-невидимки
Дисциплінованість депутатів облради бажає кращого. Так, зарплату вони за своє депутатство не отримують, але ж люди їм довірили відстоювати інтереси виборців в обласній раді. Тож і на засідання депутати мають ходити, приходили вчасно, а голосувати не тільки тоді, коли їм того захочеться.
Загалом, депутатів в облраді цього скликання – 84. На останній, позачерговій сесії зареєструвався 61 депутат, а при електронній реєстрації виявилось, що депутатів – 51. Друга спроба – і депутатів уже 57. При голосуванні за одне з рішень виявилось, що депутатів уже 58. Далі збільшилась кількість обласних обранців при голосуванні за рішення по «Вінницякіно» - спершу присутніх уже було 62, а потім - 64.

 


Ірина ЖУККоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

496

26-27 липня у Вінниці відбудеться турнір з футболу «Кубок Героїв спецназу». Захід проходитимуть на стадіоні КП «Центральний міський ...

403

Протягом трьох годин 16 липня оперативники карного розшуку Головного управління Нацполіції Вінниччини та працівники Вінницького ...

302

У Жданівській об’єднаній територіальні громаді, що у Хмільницькому районі відкрили нову сучасну амбулаторію загальної практики ...

278

Спеціально обладнаний автомобіль для перевезення осіб з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату, урочисто передано ...

274

У Вінницькій області на виборчому окрузі №17 (центр – місто Ладижин) заявили про напад кандидат у народні депутати України та волонтер ...