Хто очолить найбільші компанії України?

Хто очолить найбільші компанії України?

Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк доручив упродовж тридцяти днів провести конкурс на призначення керівників п'яти державних компаній і підготувати конкурсні умови для призначення директорів ще двох компаній.
Про це він заявив на засіданні Уряду.
- Унаслідок прийняття цього закону (закон щодо управління об'єктами державної власності. - Авт.) і рішення Кабінету Міністрів України оприлюднюються умови щодо участі у конкурсі і призначення нових керівників на наступні державні компанії: "Електротяжмаш", "Укренерго", "Центренерго", "Укрспирт", "Укрпошта", - сказав Арсеній Яценюк.
Він закликав усіх фахових менеджерів у країні протягом місяця подати заявки на те, щоб взяти участь у конкурсі на призначення нових керівників.
В оголошенні зазначають, що шукають "висококласних управлінців, які мають бездоганну репутацію і успішний досвід роботи у приватному секторі. Переможці конкурсу претендуватимуть на конкурентну заробітну плату на рівні компаній приватного сектору України".
Крім того, Прем'єр доручив Мінекономрозвитку підготувати конкурсні умови для початку процедури із призначення керівників ще двох компаній - "Укрхімтрансаміак" і "Об'єднана гірничо-хімічна компанія".
- Це перший пакет, де будуть призначені не політичні особи або політично заангажовані особи, а де будуть призначені на прозорому і чесному конкурсі незалежним номінаційним комітетом сім керівників одних із найбільших державних підприємств України, - зазначив глава Уряду.
Окрім того, Кабмін ухвалив рішення про створення незалежного номінаційного комітету, який буде обирати на прозорих і відкритих конкурсах керівників п'ятдесяти найбільших держкомпаній.
- Уряд прийняв рішення про створення незалежного номінаційного комітету, який буде обирати на прозорих і відкритих конкурсах керівників 50 найбільших державних компаній, - підкреслив глава уряду.
За словами Прем'єр-міністра, закон деполітизує діяльність керівників державних компаній. Надзвичайно важливим кроком стане і створення, відповідно до положень закону, незалежних наглядових рад державних компаній, публічне затвердження інвестиційних програм, відкриття доступу до всієї публічної звітності щодо фінансового стану таких компаній. Він підкреслив, що норми закону також поширюватимуться й на комунальні підприємства. А ще раніше Арсеній Яценюк запропонував вивести всі державні компанії з-під управління міністерств і створити на їх базі сім держхолдингів.
Нагадаємо, 16 лютого Верховна Рада дала старт масштабній приватизації, заборонивши брати участь у ній громадянинам Російської Федерації.

коментарі

Керівник Міністерства економічного розвитку Айварас Абромавичус (його заяву про відставку поки не прийняли - Ред.) :
- Держава як акціонер готова платити ринкові зарплати топ-менеджерам, але вони повинні будуть їх заробити. Вигідніше платити ринкові зарплати топ-менеджерам, ніж мати держкомпанії, де керівники отримують низьку зарплату, але працюють на інтереси олігархів або політиків.
Головний редактор журналу "Деньги.ua" Олександр Крамаренко:
- Приватизація - це два зайці. По-перше, якісь гроші будуть отримані за продаж, хоча зараз не найкращий час, тому що активи в Україні із відомих причин зараз коштують небагато. По-друге, припиниться розкрадання цих об'єктів. Тому що зрозуміло, якщо вони збиткові, то хтось краде із цих збитків.
Керівник секретаріату Ради підприємців при Уряді Андрій Забловський:
- Найважливіше - не "проїсти" гроші від приватизації. Цими коштами не можна латати дірки у бюджеті чи віддавати борги. Вони повинні піти на розвиток реального сектора економіки для її перезапуску.

"Місто" запитало у вінничан: "Хто і за якими критеріями має обирати керівників великих державних компаній?"
Олена, студентка:
- Комісія має бути із експертів, тих, хто вже багато років цим цікавиться. А обирати тих, хто більше робить для народу.
Василь, адміністратор:
- Ми хочемо відповідальних і чесних. Професіонал має бути, звісно. Повинен мати стаж роботи у обраній сфері.
Вадим, аспірант:
- Цих людей не повинен призначати Кабмін. Майбутні керівники повинні бути професіоналами, авторитетами у своїй справі. Це не повинні бути люди із середовища політиків.
Микола, приватний підприємець:
- Обирати мають колективи, у яких ці люди будуть працювати. Ставити треба спеціалістів, а не обирати за партійною приналежністю.
Галина Андріївна, пенсіонерка:
- Ця людина повинна мати знання і хист до справи. Обирати має колектив підприємства, де він буде працювати.


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

896

23 травня в одному з місцевих кафе Вінниці співробітники управління стратегічних розслідувань Головного управління Нацполіції  у ...

491

26 травня у місті пройде напівмарафон «Вінниця біжить» на дистанцію у 21,095 км. На час проведення масового забігу для автомобільного ...

410

Вже за два тижні Вінниччина стане епіцентром подій культурної мапи України. З 4 по 9 червня просто неба у тульчинському Палаці Потоцьких ...

285

22 травня Вінницький міський голова Сергій Моргунов підписав Меморандуми про взаєморозуміння та співробітництво з Палатою торгівлі та ...

236

Пожежа сталася 22 травня у Стрижавці на місцевому підприємстві, де виготовляють олію. Рятувальники приїхали на виклик, коли горів дах ...