Вінничан хвилює доля безпритульних тварин

Вінничан хвилює доля безпритульних тварин

Петицію підписали 448 жителів міста - що цілком достатньо, аби її розглянули у міськвиконкомі
Громадська організація 8 лютого розмістила на сайті міськради петицію такого змісту: "У 2016 році міськрада планує почати будівництво муніципального притулку для тварин 4,5 мільйона гривень. Там тваринам буде відпущено 45 діб, щоб знайти господаря. Інакше їх вбиватимуть, увівши смертельну вакцину..."
Автори петиції рекомендують спрямувати бюджетні кошти на підтримку притулку "Планета" і заборонити будівництво нового притулку.
Петицію підписали 488 громадян, що було цілком достатньо, аби її розглянули у міськвиконкомі. Після опрацювання 25 лютого автори отримали відповідь:
"Проблема великої кількості безпритульних тварин сприяє розповсюдженню сказу і інших хвороб, створює інші проблеми для мешканців міста", - читаємо у відповіді.
Наводиться статистика. У 2015 році кількість скарг із приводу агресивно налаштованих тварин у порівнянні із 2014 роком зросла на 8%. Станом на 18 лютого зареєстровано вже 75 таких скарг. А санстанція зареєструвала у 3,5 раза більше покусів безпритульними тваринами ніж у 2014 році, ще й зафіксувала чотири вогнища сказу.
На думку міської влади, найбільш ефективним шляхом регулювання чисельності безпритульних тварин у місті є реалізація комплексу заходів запобігання неконтрольованому розмноженню тварин, здійснювана місцевою владою за участю громадських організацій і волонтерів. Таких як: масова стерилізація, роз'яснювальна робота, адміністративне покарання за розведення тварин, що не мають племінної вартості, за жорстоке поводження, обов'язкова реєстрація або ліцензування тварин, будівництво муніципального притулку, активна робота громадських організацій тощо.
Саме для цього навесні цього року планується початок будівництва сучасного муніципального притулку для тварин, європейського типу на 130 вольєрів. Тваринам, що перебуватимуть у притулку, буде надаватись ветеринарна допомога. Притулок обов'язково матиме облаштовані приміщення: ветеринарну клініку, приймальне і карантинне відділення, ізолятор, відділення для утримання тварин.
У відповіді наголошується, що притулок діятиме винятково із дотриманням вимог Європейської конвенції "Про захист домашніх тварин", Закону України "Про захист тварин від жорстокого поводження", наказу Держкомітету ветеринарної медицини України "Про затвердження Положення про притулок для тварин", "Програми охорони тваринного світу і регулювання численності безпритульних тварин у Вінниці на 2013-2020 роки", а також інших нормативно-правових актів із цього питання.
"Згідно із Законом України "Про захист тварин від жорстокого поводження" і Європейської конвенції про захист домашніх тварин, евтаназія не заборонена і може застосовуватись у разі виявлення у тварин особливо небезпечних інфекційних хвороб, тяжких травм і каліцтв, не сумісних із життям, невиліковних хвороб або наявності інших підстав для її проведення, а також при регулюванні кількості диких тварин і тварин, що не утримуються людиною, але перебувають в умовах, повністю або частково створюваних діяльністю людини", - читаємо у відповіді на петицію.
У міськраді наголошують, що фінансова підтримка "Вінницького обласного благодійного фонду захисту тварин "Планета" у зв'язку із будівництвом нового притулку аж ніяк не припинятиметься. Лише із січня 2014 року по лютий 2016 року ця структура отримала із міського бюджету понад 348 тис. грн.
Отож, виконком Вінницької міськради не бачить підстав для скасування будівництва муніципального притулку.
Чиновники обіцяють ще й створення спеціального реєстру відловлених тварин і розповсюдження через різні інформаційні ресурси інформації про них - для пошуку господарів.
Тим часом 26 лютого на черговій сесії міськради депутати проголосували за створення у Вінниці комунального притулку для бездомних тварин. "За" висловився 41 обранець. Втім, поки мова лише про внесення пункту про будівництво притулку до "Програми економічного і соціального розвитку Вінниці на 2016 р.", далі - громадські слухання. Адже доля безпритульних тварин - це спільна відповідальність усіх громадян - і тих, хто підписує петиції, і тих, хто змушений ухвалювати не дуже популярні, але необхідні для безпеки громадян рішення.

Подай петицію!

Нині триває збір підписів на двадцять петицій до міської ради.
Найпопулярніші:
- "Парки для вигулу собак" - 30,6% голосів;
- "Заборонити портрети високопосадовців у держустановах" - 20,9% голосів;
- "Прошу створити автобусний маршрут "Авторинок - Вишенька" або маршрут "Лука Мелешківська - Вишенька" - 18,3% голосів;
Усього прийнято до розгляду 86 петицій.
Найпопулярніші:
- "Модернізувати водовідведення стоків із вул. Магістратська (Першотравнева) на вул. Л. Українки і провести капремонт дороги на вул. Лук'яновського" - 100% голосів, прийнято до розгляду 19 лютого;
- "Муніципальний автобус по маршруту м.Вінниця - с.Агрономічне" - 100% голосів, прийнято до розгляду 24 лютого;
- "Очистити берегову лінію Південного Бугу у межах міста, у обох напрямках, від сміття до 1 травня 2016 року" - 68,9% голосів, прийнято до розгляду 16 лютого;
Відповідь надано на 85 петицій.
Найпопулярніші:
- "Посади асистентів вихователя і вчителя у навчальних закладах м.Вінниці" - відповідь від 25 лютого;
- "Заборонити вбивати безпритульних тварин!" - відповідь від 25 лютого;
- "Встановлення світлофору на перехресті Хмельницьке шосе, вул. Єрмака, Писарева" - відповідь від 26 лютого;


Нагадаємо, що подати петицію можна на сайті міськради www.vmr.gov.ua у розділі "електронні петиції".
Відповідно до вимог Закону України "Про звернення громадян" вінничани можуть звернутися до  влади ще й у такий спосіб:
- надіслати письмове звернення на адресу: 21100 м. Вінниця, вул.Соборна, 59;
- надати звернення до відділу звернень апарату міської ради і її виконкому особисто або через уповноважену особу, якщо ці повноваження оформлені відповідно до чинного законодавства за адресою: Вінниця, вул.Соборна, 59 (понеділок - четвер із 9.00 до 18.15, п'ятниця - із 9.00 до 17.00, обідня перерва - із 13.00 до 14.00);
- викласти звернення усно на особистому прийомі у керівництва міськради і керівників виконавчих органів відповідно до графіку прийому (графік прийому на сайті Вінницької міськради у розділі "Петиції і звернення громадян).
У цьому ж розділі можна звернутись електронною поштою до мера, його заступників і директорів департаментів.
Уся інформація подана станом на 29 лютого 2016 року.

Чому 350 голосів і 14 днів?

Одна із петицій, яка на сайті Вінницької міськради зібрала велику кількість голосів, стосується порядку дій самого механізму петицій.
"Чому місцеві органи самоврядування самовільно змінюють кількість днів (з 90 до 14) і кількість голосів (з 250 до 350), не питаючи про це громаду міста?" - таке питання у вигляді петиції залишив на сайті міськради громадянин Павло Черниш. А оскільки питання, попри його занепокоєння, у визначений час все ж зібрало потрібну кількість голосів, він отримав і відповідь:
"Вимоги до кількості підписів громадян на підтримку електронної петиції до органу місцевого самоврядування і строку збору підписів визначаються статутом територіальної громади, - читаємо у відповіді. - Порядок розгляду електронної петиції, адресованої органу місцевого самоврядування, визначається місцевою радою".
Отож, у п'ятницю, 29 січня, на сесії міської ради депутати проголосували за рішення, яким збільшили кількість необхідних голосів для підтримки петиції до 350. Крім того депутати вирішили скоротити термін розгляду петицій до 14 днів, оскільки питання, які викликають резонанс у городян, досить швидко набирають необхідну кількість голосів.
За зміни до порядку розгляду електронних петицій проголосувало 37 депутатів із 53 присутніх на сесії.
Перед тим представники громадських організацій при обговоренні діючого механізму подання петицій теж висловлювались за доцільність швидшого розгляду і більш близького до пропорційної кількості проживаючих у Вінниці громадян розподілу потрібних для прийняття петиції голосів.

 
Коментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

276

Протягом трьох годин 16 липня оперативники карного розшуку Головного управління Нацполіції Вінниччини та працівники Вінницького ...

224

У Жданівській об’єднаній територіальні громаді, що у Хмільницькому районі відкрили нову сучасну амбулаторію загальної практики ...

205

У Вінницькій області на виборчому окрузі №17 (центр – місто Ладижин) заявили про напад кандидат у народні депутати України та волонтер ...

195

У зв'язку з реконструкцією трамвайної колії по вул.Соборній та враховуючи проведення робіт на Замостянській, до 29 липня буде повністю ...

188

Вінниця підтвердила рейтинг інвестиційної привабливості на рівні «invA+». Це дані рейтингового агентства IBI-Rating. Про це сьогодні, 17 липня, ...