«Зек» у бігах, у начальника тюрми машина згоріла...

«Зек» у бігах, у начальника тюрми машина згоріла...

Били дубинкою
У середу, 3 вересня, старший помічник прокурора області Андрій Кобилянський провів брифінг, де повідомив офіційну точку зору прокуратури на ці та ряд інших подій.
— Виявились небезпідставними вислови в’язнів щодо стану їх власної безпеки під час перебування в установі, — повідомив Андрій Кобилянський про наслідки перевірки, яку він очолював. — Про це свідчить факт необґрунтованого фізичного насильства, застосованого до одного із засуджених. Думаю, усі ви бачили відеосюжет із наявними тілесними ушкодженнями у в’язня установи №1. Це був наслідок застосування до нього такого спецзасобу як гумовий кийок.
Зараз цей ув’язнений – у безпеці, стан його задовільний, зазначає старший помічник прокурора області. За його словами, дії службових осіб Вінницької установи виконання покарань №1 кваліфікували як перевищення службових повноважень, порушена кримінальна справа.
У прокуратурі допускають, що факт побиття в’язня міг стати головною причиною голодування. Дві інших: невдоволення роботою медичної частини установи (лікар не з’являється на вимогу утримуваного, зволікання з проведенням призначених процедур, неефективне лікування) та якість і раціон харчування (несвіжі продукти, використання комбіжирів, інше). Підтверджень скарг на харчування прокурорська перевірка не виявила. Зате встановила „непоодинокі факти порушення медико-санітарного забезпечення, зокрема, у 25 камерах слідчого ізолятора та 23 камерах сектору максимального рівня безпеки”.
Буквально протягом двох діб переважна кількість виявлених порушень були усунуті, а винних притягнули до дисциплінарної відповідальності.
— Після втручання в ситуацію органів прокуратури, центрального апарату Держдепартаменту України з питань виконання покарань, певних кадрових змін у системі виконання покарань області – ситуація в установі виправилась, стала контрольованою і керованою.

Чому приховали втечу ув’язненого зі Стрижавської колонії?
Ще одна кримінальна справа порушена відносно службових осіб Стрижавської виправної колонії. Її порушила 25 серпня Генеральна прокуратура за ознаками „зловживання службовим становищем та службове підроблення”.
— На початку серпня була оприлюднена інформація про відсутність протягом півроку у Стрижавській виправній колонії засудженого Совача, який утік, а адміністрація приховала даний факт, — пояснює Андрій Кобилянський. — З’ясовано, що фактично засуджений Совач учинив втечу з колонії у жовтні 2008 року. Цей факт адміністрацією ретельно приховувався. Інформовано про втечу прокуратуру області було 1 червня поточного року. Можливо, причиною стало те, що 12 червня наступав термін звільнення даного засудженого з установи, що могло викрити цей факт. На порушення вимог чинного законодавства, що дали змогу вчинити втечу, було одразу відреаговано прокуратурою області у вигляді внесеного начальнику обласного управління виконання покарань подання. За фактом втечі порушена та розслідується кримінальна справа.
З перевіркою у Стрижавську колонію приїздили представники Генеральної прокуратури.
Хто, чиїми силами і чи взагалі шукали втікача – у прокуратурі не коментують, посилаючись на те, що триває розслідування. Міліція ж офіційно оголосила розшук лише 1 червня – в день, коли надійшло повідомлення про втечу.

Прізвищ не називають
Жодного прізвища, крім прізвища втікача зі Стрижавки, у прокуратурі не називають. Кримінальні справи порушені за фактом і проти службових осіб. А службові особи – це не тільки начальник тюрми чи колонії, це і співробітники набагато нижчі за рангом. ...Це підлягає доведенню, парирують у прокуратурі. Тобто, не виключають, але й не запевняють. Наголошують, що скандальний відеоролик сюрпризом не був, робота і перевірки вже тривали.
Між іншим, Вінницька правозахисна група, яка постійно повідомляє про порушення прав людини щодо засуджених, в тому числі і в установах виконання покарань області, заявила, що „вітає неочікуване з огляду на попередню діяльність органів прокуратури бажання надати кримінально-правову оцінку злочинам, які мають місце в системі виконання покарань”. Зміну ставлення пов’язують з новим керівником Держдепартаменту та дякують прем’єрці за швидку реакцію на звернення ВПГ.


Ірина ЖУККоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

547

Міністр регіонального розвитку та ЖКГ Геннадій Зубко представив моделі Вінницької, Житомирської, Дніпропетровської та Волинської ...

460

В Чернівецькій ДПІ Могилів-Подільського управління ДФС у Вінницькій області відбулось урочисте відкриття чергового Центру ...

412

Микола Леонідович Спектор, президент ТРК «Еверест»   Інтерв'ю з президентом ТРК «Еверест» Миколою Леонідовичем Спектором вже стали ...

401

З 20 по 30 серпня у Вінниці відбудеться Мистецька резиденція «Над Богом». Формат проекту передбачає синтез творчої резиденції та ...

376

Протягом січня-липня 2019 року до Вінницької обласної служби зайнятості звернулися за сприянням у пошуку працівників 5774 роботодавці, які ...