Торгова війна - метод ембарго

Торгова війна - метод ембарго

Україна і Росія згортають торговельні відносини. Торгові ембарго взяті сторонами на озброєння у торговельній і ідеологічній війнах.
Кабмін 20 січня ухвалив постанову, згідно із якою список вироблених у Росії товарів, ввезення яких в Україну заборонено, збільшений більш ніж на 70 позицій. Це було зроблено тижнем раніше за відданим дорученням Прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка.
- Такий крок необхідний для посилення тих заходів, які вже були прийняті державою для захисту вітчизняного внутрішнього ринку від економічної агресії Російської Федерації, - пояснив він.
Нагадаємо, що із 1 січня набула чинності Угода про поглиблену і всеосяжну зону вільної торгівлі між Україною і Європейським Союзом. Як запевнила заступник міністра економічного розвитку України Наталія Микольська, українські фахівці заздалегідь зробили прогноз розвитку вітчизняного ринку у цих умовах і зробили висновок, що "ніякого обвалу ринку або величезного припливу європейських товарів у країну не станеться".
У свою чергу влада Росії у процесі підготовки цієї Угоди неодноразово висловлювала стурбованість наслідками, які матиме її дія для російського ринку.
- У короткостроковій перспективі потенційний збиток компаній Росії міг перевищити 3,5 млрд. доларів, - уточнив заступник міністра економічного розвитку цієї країни Олексій Лихачов.
Тому Росія наполягала на укладенні додаткового тристороннього договору, який юридично зобов'язав би Євросоюз і Україну усунути ризики, пов'язані із технічним і митним регулюванням, ветеринарним і фітосанітарним контролем, неконтрольованим припливом товарів із третіх країн через Україну тощо. Тим не менше, процес переговорів, який сторони вели протягом майже двох років, закінчився безрезультатно - представники України і Євросоюзу підписувати подібний документ відмовилися.
У результаті Держдума Росії ухвалила закон про зупинення дії зони вільної торгівлі із Україною, який набув чинності також 1 січня.
- Цей нормативний акт не тільки скасовує для України преференційний торговельний режим, але і позбавляє країну преференцій у інших галузях - санітарні і фітосанітарні заходи, митниця, міграція, послуги, інвестиції тощо, - пояснили у російському профільному міністерстві.
Водночас Кабінет міністрів Росії постановив поширити на Україну дію продовольчого ембарго, введеного щодо тих країн, які підтримали економічні санкції проти Росії. Цей вид торговельних обмежень теж набув чинності у перший день цього року і передбачає заборону ввезення до Росії м'яса, молока, риби і відповідної продукції, а також овочів і фруктів.
- Зараз частка цих товарів у загальному обсязі експорту української сільгосппродукції у Російську Федерацію складає 46%, а у сукупному обсязі експорту цієї продукції взагалі - всього 1%, - повідомив міністр аграрної політики і продовольства України Олексій Павленко.
При цьому він зазначив, що у останні роки обсяг поставок української сільгосппродукції у Росію неухильно скорочувався і у минулому році був досить таки незначним.
 

коментарі

Директор аналітичного агентства "Інфагро" Василь Вінтоняк:
- Російські продукти харчування завжди були дорожчими, ніж українські, і їх присутність тут була обмеженою. Приміром, Росія заборонила постачання української молочної продукції, а ми поставляли туди молочку на кілька сотень мільйонів доларів. Зараз ми цю продукцію не постачаємо, відповідно, кілька сотень мільйонів ми втратили. Росія ж в Україну експортує молочної продукції на кілька мільйонів - трохи йогуртів, плавлених сирків. Тому Україна нічого не відчує після заборони на поставки російської продукції.
Начальник відділу UniCredit Bank Єгор Перелигін:
- Ймовірно, що втрата такого традиційного ринку, як російський, остаточно підірве українське машинобудування, хімвиробництво, полімерне виробництво, низку інших промислових сегментів.
Експерт Асоціації "Український клуб аграрного бізнесу" Олександра Ковальчук:
- Зараз багато українців самостійно, без введення яких-небудь офіційних заборон, відмовляються від споживання продукції, виробленої у Росії. Це скорочення попиту вже спричинило за собою зменшення обсягів поставок продукції Росії в Україну.

"Місто" запитало у вінничан: "Як особисто на вас позначилася торговельна війна між Україною і Росією?"
Тетяна, працює на хлібозаводі:
- Як і раніше, так і тепер, купую тількі українські продукти харчування, тому на мене ця торговельна війна не повпливала.
Юля, студентка:
- Я сама із Донецька  і там немає українських товарів, а російські тільки третього сорту. Вони втричі дорожчі і якість жахлива.
Алла Віталіївна, пенсіонерка:
- Чесно кажучи, на виробника ніколи не звертаю уваги, беру тільки ті продукти, які мені потрібні.
Костянтин, водій:
- Колись купував і російське, а зараз скуповуємося із дружиною на ринку, беремо тільки наші продукти.
Раїса, швачка
- Ніколи не дивилася, де виготовлені потрібні продукти, просто брала те, що підходить за ціною і відповідає якості. Поки що користуємося запасами, а як буде далі, не можу сказати.

 


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

61

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...

61

Законодавча ініціатива народу є небезпечною зміною до Конституції. Впровадження такої новації є ризикованим не лише для діяльності ...

59

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

57

13 жовтня у Крижопільському районі 23-річний чоловік на сільському кладовищі пошкодив 7 пам'ятників. Про те, що пошкоджені пам'ятники і ...

57

Збірна України достроково виграла путівку у фінальну частину чемпіонату Європи з футболу 2020 року, посівши перше місце у групі "В". У ...