Як підполковник запасу ходив за пільговим талоном

Як підполковник запасу ходив за пільговим талоном

Із однієї установи чоловіка переадресували до іншої, і так кілька разів
Підполковник запасу, учасник бойових дій Петро Романенко звернувся до військового комісаріату, аби продовжити термін дії пільгових проїзних документів. Подібні документи Петро Романенко оформляв тут у 2012 році. Каже, тоді ця процедура зайняла усього кілька хвилин. Він має посвідчення учасника бойових дій, тож думав, що жодних проблем не буде. Проте життя - штука непередбачувана.
- Як пенсіонер цивільної оборони, учасник бойових дій завжди отримував проїзні документи у військкоматі. Тому й цього разу прийшов у міський військкомат, а мені кажуть, що я віднесений до пенсіонера МНС, тож, мовляв, йдіть до них (зараз Державна служба з надзвичайних ситуацій. - Авт.). Прийшов до МНСників, а тут кажуть - видають проїзні там, де особова справа. А моя особова справа, де вказано, що я служив в Афганістані і отримав там поранення, - в обласному військкоматі. Тому знову прийшов до них, - розповідає Петро Григорович. - І знову мене посилають до МНСників на 600-річчя, або пропонують звертатися у Міністерство оборони.
Петро Романенко останні роки працював у структурі МНС. Проводив курси цивільної оборони для керівного складу області. У 2000 році пішов на пенсію. Але із одного відомства в інше його посилають вперше. Підполковника запасу обурило ще й те, що прийшов у військкомат у прийомний день. Але приймати відвідувачів фактично не було кому.
- Вони приймають у вівторок і четвер. Я прийшов у вівторок, 12 січня, і мене ніхто не міг прийняти, бо виявилося, що у них сьогодні навчання. Для чого організовувати прийомний день, якщо немає начальників відділів і нічого ніхто не вирішує! - обурюється підполковник. - Потім вони пішли на обід, а тут хлопець зі мною без ноги сидів і також чекав годин прийому. А інший чоловік приїхав із Житомирської області і прочекав півдня. Вони ж військові, а це люди, які планують свій час, і про ці навчання вони знали давно. Потрібно було вирішити якось це питання.
Начальник відділу соціального забезпечення Вінницького обласного військового комісаріату підполковник Олег Бачинський визнав, що і справді того вівторка у них були навчання. Проте пільги Петру Романенку як учаснику бойових дій в облвійськкоматі все ж не дадуть - бо уже півроку діють за новою інструкцією.
- Оскільки посвідчення громадянину Романенку видано начальником штабу Цивільної оборони та надзвичайних ситуацій у Вінницькій області, то й пільгові документи він має отримувати у їхньому відомстві. Є постанова Кабміну, яка передбачає, що особи, які проходять службу не в Збройних силах, а в інших органах - МВС, СБУ, МНС і мають посвідчення учасника бойових дій, таке, як у Романенка, видаються цими ж органами. У нас є Інструкція про порядок видачі в Міністерстві оборони України посвідчень учасника бойових дій, нагрудних знаків "Ветеран війни - учасник бойових дій" та листів-талонів на право одержання проїзних квитків із 50% знижкою їх вартості. Інструкція затверджена Міністром оборони України від 07.05.2015р, згідно із нею ми і діємо, - пояснює підполковник Олег Бачинський. - Але тут ще є одна проблема - у ДСНС не хочуть брати особових справ. Романенко зараз пенсію по лінії Міністерства оборони не отримує, у нас просто на зберіганні його особова пенсійна справа.
Утім, здаватися підполковник запасу Петро Романенко не збирається. Навпаки, планує їхати в Міністерство оборони України, аби розібратися, чому за звичайною, здавалось, би довідкою, військові тепер мають бігати від однієї інстанції до іншої.
 

до речі
"Місто" звернулося за коментарем до Міністерства оборони України. Заступник начальника управління комунікацій та преси МОУ, начальник відділу взаємодії із засобами масової інформації підполковник Максим Праута сказав, що у справі можна щось коментувати тільки після того, як ознайомляться з необхідними документами. Утім і здивувався ситуації, у яку потрапив вінничанин.
- Якщо громадянин учасник бойових дій, то незрозуміло, чому він не може отримати пільгові документи у військовому комісаріаті. Можемо порадити чоловіку звернутися за допомогою до Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції.


Інна МАРТОНІКОВАКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

791

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

601

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

374

Через те, що ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» надіслала побутовим споживачам Вінниці листи-попередження щодо заборгованності за спожиту ...

351

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...

341

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...