Чому водій "швидкої" самостійно ремонтує автомобіль?

Чому водій

  Водій Вінницької міської станції швидкої допомоги Дмитро Демченко отримав виклик із поліклініки обласної лікарні ім.Пирогова. Але коли заїжджав на територію лікарні, колесом наїхав на край люка і пробив бензобак. Солярка витекла, а водій постав перед проблемою: ремонту бензобаку і компенсації пального. Ця НП трапилося ще наприкінці грудня, але хто компенсовуватиме ту втрачену солярку наразі ще не вирішили.
- Ми отримали виклик до поліклініки. Я обрав найкоротший шлях - поїхав через центральний в'їзд і повернув в арку біля аптеки. Там колесом наскочив на люк, який пробив мені бак. Витекло 60 літрів солярки. Люк був не зафіксований замками, через те й підскочив, - обурюється водій швидкої Дмитро Демченко. - Новий бак коштує 16 тис.грн., і ще понад 1000 грн. потрібно віддати за солярку. А головний лікар каже, щоб ми подавали до суду - і розбиралися з цим. Вони солярку засипали піском, люк закрили. А ремонтувати машину маю я?
Біля арки, про яку згадував водій, тривали ремонтні роботи. Коли журналіст "Міста" прибув на місце події, проїзд там був перегороджений вантажівкою. Головний лікар Вінницької обласної клінічної лікарні ім.Пирогова Олександр Жупанов каже, що не розуміє, чого водій обрав саме цей шлях для проїзду. І зауважує: ще треба довести, що саме люк, який на території лікарні, пробив бензобак "швидкої".
- "Швидка" мала їхати через трамвайні колії до поліклініки, чому водій вирішив їхати дворами лікарні, не зрозуміло. Якраз там, де їхала машина, проводяться ремонтні роботи, стоять вантажівки. Чи справді він пробив бензобак люком, чи палицею, ми не знаємо. А солярка витекла і тепер нам доведеться ще й ремонтувати відрізок дороги, який залитий пальним, - зазначив головний лікар Олександр Жупанов.
Водій "швидкої" Дмитро Демченко на місце події викликав поліцію. Поліцейські зафіксували факт. Але пояснили, що ця справа не в їхній компетенції, бо це - цивільні правовідносини.
Інженер із безпеки дорожнього руху Вінницької міської станції швидкої допомоги Віталій Вітенко переконаний, що вини водія у цій ситуації немає, але потрібно провести службове розслідування.
- Тільки після експертної оцінки можна буде щось говорити. Люк, напевно, не відповідає нормам, його треба обстежити і визначити, наскільки він придатний до переїзду автомобілями, - зазначив Віталій Вітенко.
А наразі водію Дмитру Демченку дозволили зняти бак зі службового автомобіля і відремонтувати. Це обійшлося чоловіку у 500 грн. А от щодо відшкодування солярки, то її можуть списати, якщо визнають, що водій не винний. Інакше пальне доведеться купувати. Дмитро Демченко каже, що у такому разі на це піде уся його зарплата - 1500 грн.
 

Коментар
Адвокат Оксана Костенко:
- Водій несе відповідальність за цей автомобіль перед підприємством, у нього має бути ще й договір про матеріальну відповідальність. Якщо це не його провина, то є сенс судитися з організацією, яка за ці люки відповідає. У цій справі треба досліджувати, хто балансоутримувач території, де стався інцидент. Винного знайти можна, але головне, щоб були докази, що цей автомобіль отримав пошкодження унаслідок того, що саме цей люк був неправильно встановлений. Якщо міліція зафіксувала факт, що саме цим люком машині пробило бензобак, то можна звертатися до суду. Якщо ж фіксації такого факту немає, то немає й доказів, яким чином і де цей автомобіль пошкодили.

 


Інна МАРТОНІКОВАКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

765

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

566

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

350

Через те, що ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» надіслала побутовим споживачам Вінниці листи-попередження щодо заборгованності за спожиту ...

327

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

326

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...