На Вінниччині грип забирає життя людей

На Вінниччині грип забирає життя людей

Цьогорічний вірус може і не давати високу температуру, а от вражає у першу чергу - легені
Кінець старого і початок нового року відзначився високим рівнем захворюваності на грип. Лікарі кажуть, що цьогорічний вірус - особливий і не завжди спричиняє високу температуру, а от уражає, у першу чергу, легені.
Сьогодні на Вінниччині зафіксовано два штами вірусу - А і B. Але трапляються також і їх змішані типи, які лікуються найважче. До особливої зони ризику належать гіпертоніки, хворі на цукровий діабет, серцеві хвороби, а також люди працездатного віку. Про це "Місту" повідомила директор департаменту охорони здоров'я облдержадміністрації Людмила Грабович.
Уже із початку нового року до лікарів зі скаргами на погане самопочуття, слабкість, лихоманку звернулись майже 10 тисяч жителів області. Половина з них - діти. Безпосередньо у Вінниці до міської "швидкої" на початку року у середньому за добу поступало по півтисячі викликів.
- Протягом 1-3 числа ми отримували по 500 викликів на добу. Починаючи із 4 січня - десь 400, бо поліклініки почали працювати. Але все рівно 80-100 осіб - з ознаками ГРВІ, - розповів Василь Бойко, завідувач центральної епідстанції Вінницької міської станції швидкої допомоги. - Сьогодні ми стараємося по максимуму госпіталізувати людей з ознаками грипу, бо вірус зараз особливий. Він погано піддається поширеним жарознижуючим засобам, на кшталт ібуфпрофену, парацетамолу тощо, які люди звикли вживати вдома. Особливість перебігу цих вірусних інфекцій у тому, що вони швидко ускладнюються пневмонією. Але зараз багато є безтемпературних пневмоній. Тому, якщо людина бачить, що з'явилася задишка, загальна слабкість, слід обов'язково звернутися до лікаря.
На Вінниччині уже зафіксовано 7 смертей від грипу: два у Вінниці, а також у Чечельницькому, Томашпільському і Тиврівському районах. Серед померлих - чотирирічна дитина.
- За результатами лабораторних досліджень, з матеріалу відібраного від померлих, було ідентифіковано віруси грипу, зокрема віруси типу A H1N1, а також вірус типу В, - повідомив завідувач епідвідділу Вінницької обласної санепідстанції Степан Томін. - Летальні випадки реєструвались серед осіб групи ризику, зокрема це особи з хронічним захворюванням ендокринної системи, з хронічними захворюваннями сердцево-судинної системи, в групу ризику також потрапляють вагітні.
Лікарі кажуть, що усі летальні випадки були спричинені тим, що хворі запізно звернулися до них.
- Найбільше вірус уражує легені, - каже завідуюча пульманологічного відділення Вінницької міської лікарні №1 Людмила Блажевська. - Лихоманка тримається від 3 до 7 днів. Вона погано піддається лікуванню, тому і починає розвиватися пневмонія. Також бувають випадки менінгіту, але рідко. В основну - пневмонії.
Та у санепідслужбі запевняють: епідемії поки немає. За даними обласної СЕС, зараз захворюваність по області на 6,4% нижча від епідемічного порогового рівня. Однак кількість хворих збільшується. Саме через це у школах продовжили канікули до 18 січня.
- Причиною закриття навчальних закладів стала не епідемія грипу. Ми закрили школи через несприятливі погодні умови, - зазначає начальник головного управління Держсанепідслужби у Вінницькій області Олександр Сорочан. - Із загального числа хворих на грип - 65-70% школярі. Тому ми вирішили убезпечити дітей від хвороби таким чином.
Додатково відпрацьовувати заняття школярі не будуть. За словами директора міського департаменту освіти Володимира Буняка, наганятимуть пропущене за рахунок "ущільнення програмного матеріалу".
Проте українські лікарі поки не прогнозують, що інфекція заспокоїться. Навпаки очікують збільшення захворюваності у другій половині січня або на початку лютого. А також кажуть, що побоюватися у цей період потрібно буде не так званого "свитячого" грипу, який "відкрив сезон", а нового для нас штаму - H3N2-А/Швейцарія.

То скільки життів уже забрав грип?

Із початку епідемічного сезону з 1 жовтня 2015 року і до 10 січня в Україні офіційно зареєстровано 25 випадків смерті від грипу. Про це на брифінгу у вівторок заявила директор Українського центру з контролю та моніторингу захворювань МОЗ України Любов Некрасова. Також Любов Некрасова додала, що найбільша кількість летальних випадків офіційно зареєстрована в Одеській області - там померли 15 осіб, Вінницькій - 7, Харківській - 1, Києві - 2. Вона уточнила, що йдеться про офіційно зареєстровані випадки, а неофіційні дані з лікувальних установ можуть відрізнятися у бік збільшення.
Про те, що в усіх областях збільшується кількість захворювань на грип H1N1 і, на жаль, є летальні випадки, написала після наради у МОЗ на своїй сторінці у соцмережі і заступник Голови Комітету Верховної Ради з питань охорони здоров'я Ірина Сисоєнко.
- В Одесі вже померли 28, у Вінниці - 25 осіб. Проаналізувавши смертельні випадки, МОЗ повідомляє, що всі вони стались через несвоєчасне звернення за медичною допомогою до лікарні. На жаль, пацієнти звернулись на 5-6 день з початку хвороби і пневмонія на той час вже призвела до набряку легенів.
За словами Ірини Сисоєнко, вона слідкуватиме за роботою медустанов.
- Особливо мене занепокоює 25 летальних випадків у Вінниці, 5 з яких - внаслідок грипу В, що є набагато легшою формою в порівняні з H1N1, тож будемо розбиратись, чому так сталось, - зауважує вона.
У Вінницькій обласній СЕС озвучену нардепом інформацію заперечують.
- Офіційно, відповідно до інфекційного матеріалу, який був відібраний у померлих і досліджений у лабораторії, підтверджено 7 летальних випадків від ускладнень грипу, - ще раз зазначив завідуючий епідемічним відділом Вінницької обласної СЕС Степан Томін.

 


Ганна БЕЛОВОЛЬЧЕНКО, Олексій КЕРМАНКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

569

Частина мешканців села Довжок Погребищенського району звинувачують місцевого фермера у невиплаті коштів і недобросовісному ставленню...

484

9 жовтня АТ “Вінницяобленерго” припинено енергоживлення об’єктів водопостачання  Вінниці за наявні борги попередніх періодів. Про це...

399

10 жовтня о 12-й годині на Європейській площі Вінниці відбудеться еко-подія з висадки платанів та закладення “капсули часу” з ...

394

9 жовтня енергетики припинили подачу електроенергії на водопровідно-насосні станції Вінниці, які подають воду на місто. Як повідомляє ...

379

 Але енергетики досі погрожують відключенням На сесії Вінницької міськради 4 жовтня депутати проголосували за зміни до бюджету, які ...