Кримінальна мозаїка

  Так уже заведено, що у поле зору журналістів насамперед потрапляють найрезонансніші (або найкурйозніші!) правопорушення. Щоправда, вони складають не такий уже й великий відсоток від загального потоку розглянутих судами кримінальних справ, кількість яких на Вінниччині у окремі роки сягає шести-семи тисяч. Більшість на очі працівників ЗМІ не потрапляє у силу своєї малозначності, і це закономірно. Сьогодні ми вирішили звернути увагу на отой "дріб'язок", адже й серед нього трапляються неординарні сюжети. Імена і прізвища дійових осіб змінено.
Квартирант, він же злодій
То тільки здається, що для того, аби проникнути до чужої квартири і зачистити її від цінних речей, потрібні спеціальні вміння - лазити через кватирки, відмикати або зламувати замки тощо. Є способи набагато простіші й елегантніші, коли господар сам - добровільно! - віддасть вам ключі від помешкання. Для цього треба зголоситись на те, щоб стати квартирантом, а також пристати на всі умови власника, зокрема на високу плату за найм.
Так і зробив вінничанин Спиридон Інтелектуаленко. Спершу він домовився із господарем, що проквартирує у його житлі всього три доби, із 11 по 14 квітня цього року. Коли термін добігав кінця, Спиридон заявив, що "хата" йому сподобалась, а тому він готовий пожити у ній довше.
Однак термін проживання виявився ще коротшим. Щойно за власником помешкання простиг слід, як Спиридин викликав таксі і взявся виносити до під'їзду речі: телевізор марки LG (вартість 5223 гривень), мікрохвильову піч Gorenje (вартість 1282 гривень), пилосос Zelmer (вартість 1042 гривень) інтернет-маршрутизатор (вартість 420 гривень). Відтак одразу поїхав до Центрального ринку, де, як зазначається у справі, "збув викрадені речі невідомим особам". Просто й сердито!
Коли минули три доби, Інтелектуаленко ключі не повернув і перестав відповідати на телефонні дзвінки. Коли ж господар приїхав і зайшов до свого помешкання, то охнув: його банально обікрали. Отже, довелось звертатися у міліцію, а коли справа, за якою обвинувачувався злочинець, пішла до суду, потерпілий пред'явив цивільний позов на 7 969 гривень за матеріальну шкоду і 500 гривень за отримані юридичні послуги. Ще 2 456 гривень від Спиридона зажадали за вартість проведених криміналістичних експертиз.
Як зазначається у вироку, обвинувачений "цивільний позов визнав у повному обсязі і обіцяв відшкодувати все у найкоротші терміни" (у цьому ми все-таки сумніваємось…). Його засуджено до трьох років позбавлення волі із трирічним іспитовим терміном.
А от господар квартири отримав повчальний урок, так що надалі буде ретельнішим у доборі квартирантів. Зокрема, у описаному нами випадку він мав би звернути увагу на зовнішній вигляд і поведінку Спиридона Інтелектуаленка, який кілька років тому перебував на лікуванні у психоневрологічній лікарні із діагнозом "Легка розумова відсталість".
На сміттярці, під покровом темряви…
Чого тільки не крадуть на білому світі! Все, що завгодно! Пригадується, не так давно у одному із аграрних господарств Козятинського району злодії вкрали… сперму, яку господарі купили для штучного осіменіння корів. В описаному вище випадку хоч об'єкт крадіжки був і не настільки пікантний, але все одно - досить неординарний.
Судова справа, щойно заслухана у міському суді, розповідає, що громадянин Євграф Мусорський на початку квітня 2015 року близько десятої години вечора біля будинку номер 3 по вулиці Стельмаха "зі спеціально відведеного місця для сміттєвих баків, способом розукомплектування за допомогою невстановлених предметів, зняв два колеса без гальма із одного сміттєвого бака".
Минуло всього кілька днів, і Мусорський знову вийшов на полювання за колесами. На цей раз о четвертій годині ранку його шлях проліг на майданчик для збору сміття біля будинку номер 29 по вулиці Стельмаха, де точно так само злодій відкрутив п'ять коліс від сміттєвого бака. Колеса, як згодом розповідав правоохоронцям, "в подальшому мав намір продати". Але не судилось, бо "колісних справ майстра" затримала міліція, а крадене вилучила.
Всі сім коліс, як встановила експертиза, сукупно коштували 844 гривні - саме таких збитків із вини Євграфа зазнало підприємство "Ековін".
Можливо, така загалом незначна крадіжка іншому обійшлася б у суто символічне покарання, але не Мусорському, який у попередні роки мав три судимості - і все за крадіжки. Тому за оті кілька коліщат від сміттєвих баків його засуджено до двох років ув'язнення, а із урахуванням невідбутої частини покарання від попередньої судимості остаточний термін перебування за колючим дротом становитиме два із половиною року. Варто додати, що необхідні експертизи коштували 368 гривень, і цю суму він теж повинен сплатити.
Якщо приспічило…
Герой нашої історії Савелій Нетерплячко цілком заслуговує на те, щоб мати титул колеги Інтелектуаленка і Мусорського: у першій половині 2015-го його засудили за крадіжку до чотирьох років позбавлення волі із трирічним іспитовим терміном. Та не встиг ще апеляційний суд "засилити" вирок, як Нетерплячко відзначився на зовсім іншому полі діяльності, що грубо суперечить і закону, і суспільній моралі.
15 травня, перед тим добряче випивши, Савелій простував однією із вінницьких вулиць. І тут йому… приспічило. Довго не роздумуючи, Нетерплячко рушив до найближчого будинку, став просто перед вікном однієї із квартир і взявся "поливати" довкілля. Слід додати, що відбувалось це серед білого дня. "Поливальника" побачив господар житла, висунувся через вікно і зажадав, щоб той ішов геть.
Однак Савелія сказане тільки завело. Він нагнувся, підібрав із поверхні камінці й почав жбурляти у вікно і у стіни будинку. Результат настав миттєво: шибки розлетілись на друзки, на пінопластовому утепленні стін залишились глибокі вм'ятини. Обурений господар вийшов надвір, намагаючись припинити неподобство - і наразився на кулаки Нетерплячка, тому зазнав легких тілесних ушкоджень. Щоправда, підбігли сусіди, які відтягнули нападника від потерпілого, а відтак здали його міліціонерам.
І тільки протверезівши, Нетерплячко із жахом зрозумів, що накоїв сп'яну. Він навіть намагався залагодити справу, відремонтувавши потерпілому вікно, однак пізно: за скоєне необхідно було відповідати. Міський суд визначив Савелію Нетерплячкові покарання у вигляді шести місяців арешту. До вироку частково приєднано невідбуту частину покарання за попереднім вироком, тому загалом термін ув'язнення становитиме чотири роки і два місяці, причому тепер уже без будь-якого "іспитового терміну": доведеться "поливальникові" реально пожити у колонії.
А пошукав би туалет - лихо обійшло б стороною!
 


Леонтій КраснопільськийКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

137

Понад 500 людей за день реєструють адміністратори у "Вінниця-картсервісі" У Вінниці уже з цієї осені з муніципального транспорту зникне ...

81

Двох підозрюваних затримали у Києві, третього ще шукають У Вінниці 18 березня у міському суді обрали міру запобіжного заходу 31-річному ...

74

У поліції почали службове розслідування, поліцейського поки відсторонили від посади Близько сьомої години ранку 17 березня на ...

66

Співробітники УСБУ у Вінницькій області під процесуальним керівництвом прокуратури області в межах протидії незаконному обігу ...

66

Житомирський режисер Петро Авраменко готує для Вінничан прем'єру  День театру, 27 березня, на вінницьких шанувальників мистецтва чекає ...