Міліціонерів офіційно перевели у поліцію

  Відтепер правоохоронні функції виконує поліція. Закон «Про Національну поліцію України» офіційно набув чинності із 7 листопада. Згідно з ним, на зміну, зокрема, міліції Вінниччини прийшло Головне управління Національної поліції у Вінницькій області. Як наслідок: працівники міліції були звільнені зі своїх посад і переведені до нового відомства.
Про це 6 листопада журналістам повідомив т.в.о.начальника УМВС України у Вінницькій області Сергій Кримчук, саме таку посаду він обіймав на той момент.
За його словами, усі правоохоронці, які захотіли продовжити службу, тепер мають протягом трьох місяців пройти атестацію і отримати звання поліцейських. До цього часу усі працівники міліції вважатимуться "тимчасово виконуючими обов’язки".
Але зовсім не усі міліціонери вирішили працювати у новому відомстві. Так, 50 правоохоронців відмовилися переходити до поліції і звільнилися. Крім того, із 4500 міліціонерів області наразі скорочено близько 550 – через реформування підрозділів.
Реформували на Вінниччині районні відділи міліції. Тепер із 27 райвідділів міліції у Вінницькій області залишилося лише 7 базових (кущових) відділів.
- Ці структури посилені, мають патрульні служби, групи швидкого реагування. Вони забезпечуватимуть охорону громадського порядку та реагуватимуть на правопорушення, - зазначив Сергій Кримчук. -  Буде чотири чи три групи мобільного швидкого реагування, які виїжджатимуть на виклики громадян.
Ці базові відділення матимуть менші структури (відділки) у кожному районі. На відміну від кущових райвідділів, такі матимуть менший штат. Але функції обох майже однакові.
Усі атрибути колишньої міліції, зокрема, печатки, посвідчення, емблеми та інше, діятимуть ще рік - до 31 грудня 2016. Теж саме стосується форми - нову впроваджуватимуть поступово. А от нових патрульних вінничани побачають уже в грудні 2015 - січні 2016. Із 8 тисяч конкурсантів, які подали заяву у поліцію, після відбору залишилося 1700 осіб. Наразі охочим стати патрульними поліцейськими лишилося пройти психологічні тести. Після цього етапу на дороги Вінниці вийде 260 патрульних європейського зразка.
- Доки вийдуть патрульні поліцейські, функції із забезпечення охорони громадського порядку на вулицях, а також забезпечення безпеки дорожнього руху виконуватиме управління громадської безпеки: інспектори дорожнього руху, а також інспектори адміністративного управління, - додав т.в.о. Сергій Кримчук.
Такі патрулі працюватимуть тільки у Вінниці та Вінницькому районі.
Телефон міліції залишається незмінним – 102.

 


Ганна БЕЛОВОЛЬЧЕНКОКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

245

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

140

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

140

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

139

Якщо у когось зупиниться серце десь у натовпі або транспорті, врятувати його зможуть лише ті, хто поруч. Про те, як правильно надавати ...

133

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...