Чому Моргунов улаштував комунальникам "розбір польотів"

Чому Моргунов улаштував комунальникам "розбір польотів"

  Працівники підприємств "Вінницягаз Збут", "Вінницяводоканал" і "Вінницькі електромережі" також прийматимуть громадян у прозорих офісах міста. А от працівників ЖЕКів і ЖЕО ввічливо спілкуватися із клієнтами і надавати послуги доброякісно вчитимуть на… тренінгах. Про це під час зустрічі із керівниками підприємств заявив в.о.міського голови Вінниці Сергій Моргунов.
Нещодавно в.о.мера Вінниці анонсував жорстку розмову із керівниками підприємств, які надають вінничанам житлово-комунальні послуги. Приводом для такого "розбору польотів" стали зустрічі Сергія Моргунова із вінничанами, коли він був у відпустці. Тоді він поспілкувався із 15 тисячами людей і отримав чимало скарг на роботу різних підприємств. Мешканці скаржилися на роботу конкретних ЖЕКів, ЖЕО, нового підприємства "Вінницягаз Збут", водоканалу і на міські електромережі.
Першим "під гарячу руку" Сергія Моргунова потрапив керівник правління ПАТ "Вінницягаз Збут" Олександр Кривак.
- Працівники "Вінницягаз Збуту" приймають населення у своїх офісах на Шмідта, 32 і Щорса, 24 - там стоять довжелезні черги. Ви знаєте, що люди приходять займати черги о шостій ранку? Вважаєте це нормальним? - запитав Моргунов керівника підприємства. - А ще мене здивувало те, що у працівників немає достатньої кількості бланків для укладання договорів. Як таке можливо у наш час?
Олександр Кривак пояснював, що черги виникли тому, що на підприємстві відбулось розподілення певних функцій. А от на бланки, як він сказав, не було передбачено коштів, але не ними, а комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг.
- Оскільки кошти не були передбачені, то укладання договорів переноситься на весняний період, - зазначив Олександр Кривак і пообіцяв: - Ми ухвалили рішення ввести п'ять посад працівників, які займатимуться обслуговуванням населення у прозорих офісах. На Шмідта будуть обслуговуватися лише мешканці Старого Міста.
Повірка лічильників води - за рахунок підприємства
Утім, якщо працівники "Вінницягаз Збуту" приймають вінничан у двох офісах, то водоканал мешканців приватного сектору приймає лише на Київській, 73. Здивувало в.о. міського голови також те, що підприємство й досі бере кошти за повірку лічильників.
- Поясніть, чого це ви берете із мешканців кошти за повірку лічильників? - звернувся Сергій Моргунов до головного інженера підприємства Олега Шведова.
- На сьогоднішній день кошти за повірку лічильників не беремо, - відповів Олег Шведов.
- Згідно із чинним законодавством повірка лічильників відбувається за обігові кошти підприємства. Все, крапка! Будуть зміни, будете робити за новими нормами. Більше нічого вигадувати, будь ласка, виконуйте норми чинного законодавства, - наголосив Сергій Моргунов. - Якщо будуть такі прояви, то будемо вирішувати це питання у судовому порядку. Більше щоб до цього питання ми не поверталися.
Не було тепла у будинку, бо звільнився інженер
Вінничани скаржилися Сергію Моргунову і на хамську поведінку працівників ЖЕКів, і на неспроможність оперативно розв’язувати проблеми. Наприклад, від мешканців одного із будинків по вул.Винниченка надійшло аж 20 скарг на те, що у будинку не було тепла. Як виявилось, там було "стороннє втручання у стояк". Так само на холодні батареї скаржились мешканці будинку на Медвєдєва, там було аж 24 скарги. Як виявилося, люди на Медвєдєва жили у холодних квартирах, бо у ЖЕО… звільнився інженер.
- А що, у Вінниці один інженер на все місто і більше немає фахівців? Хіба ви не можете напрацювати кадровий резерв? Чому від цього мають страждати вінничани? Як на мене, це байдужість до мешканців міста, - резюмував Сергій Моргунов. - Думаю, ви маєте міняти свою роботу, і вам варто врахувати, що на першому місці для вас - люди, саме вони забезпечують вам роботу.
Окрім того в.о.міського голови дав доручення відпрацювати прозору систему надання платних послуг, аби кожен вінничанин бачив: за що конкретно сплачує гроші. А ще за зиму ЖЕКи мають провести належну роботу щодо забезпечення мешканців інформацією про міську програму утеплення будинків. Адже, як наголосив Сергій Моргунов, енергозбереження - це питання №1 на сьогодні.
- Основним завданням має бути високоякісне надання послуг людям. Тільки так ми рухатимемося вперед. За останні чотири роки досить кардинально змінилася система роботи ЖЕКів. Ми створили центри обслуговування споживачів, що дає можливість вінничанам отримувати більш якісні послуги. Водночас дуже важливо, наскільки люди, які надають ці послуги, привітні, виховані і толерантні. А скарги на це є, і на них потрібно реагувати, - додав Сергій Моргунов.
Тож, аби працівники ЖЕКів стали більш толерантно і виховано поводитися із відвідувачами, Сергій Моргунов порекомендував проводити для них навчання, семінари і тренінги.
 


Інна МАРТОНІКОВАКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

329

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

205

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

147

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

145

Якщо у когось зупиниться серце десь у натовпі або транспорті, врятувати його зможуть лише ті, хто поруч. Про те, як правильно надавати ...

137

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...