"Це один із методів політичної технології, щоб зірвати виборчий процес"

"Це один із методів політичної технології, щоб зірвати виборчий процес"

  Вінницькій міській виборчій комісії довелось самостійно шукати 450 людей, аби укомплектувати комісії виборчих дільниць під час другого туру виборів мера Вінниці 15 листопада. А все через те, що ВО "Батьківщина", чия кандидатка також вийшла у другий тур, вчасно не подала своїх кандидатур, які б увійшли до складу ДВК.

Як пояснив голова міської виборчої комісії Дмитро Шевчук під час засідання комісії 7 листопада, документи слід було надати не пізніше 6 листопада до 24.00. Представники "Батьківщини" подали їх за три хвилини до закінчення терміну.
- Подання принесли і зареєстрували о 23.57, і до п'ятої ранку усі члени комісії перевіряли його. Перерахувавши принесені "Батьківщиною" документи, виявили, що замість зазначених у поданні 1127 заяв, було - 848, - розповідає Дмитро Шевчук. - Порушення і помилки є майже на кожній сторінці. Для формування дільничних виборчих комісій нам не вистачає майже 500 людей.
Голова міської виборчої комісії каже, що на кожній дільниці мало бути порівно представників від кожного кандидата.
- Для великих виборчих дільниць потрібно 16 осіб - по 8 осіб від кожного кандидата на посаду міського голови, для середніх - 14 осіб, відповідно по сім від кожного кандидата. Для малих виборчих дільниць - 12 представників, по 6 осіб, - зазначає Дмитро Шевчук. - А перевіривши і перерахувавши усіх тих осіб, яких надала Людмила Щербаківська (кандидат на посаду міського голови від "Батьківщини". - Авт.), ми виявили, що із поданих заяв 279 дописано від "фонаря". Окрім того є такі кандидати, що дублюються чи взагалі не є виборцями.
Представник ВО "Батьківщини" Михайло Чорний вважає, що виявлені міськвиборчкомом порушення - незначні. Він також пояснив, що вчасно оформити належним чином документи вони не змогли, тому що у офісі вечором 6 листопада на дві години зникло світло.
- Під час завершення підготовки документації і подання до Вінницької міської виборчої комісії складу ДВК від кандидата на посаду міського голови Щербаківської у офісі по вулиці Соборній, де розміщена комп'ютерна техніка, на якій готувалася відповідна документація, за невідомих обставин призупинилось електропостачання. На наш телефонний запит черговий електромережі міста Вінниці підтвердив, що по цій вулиці у електромережі виникла аварія, внаслідок якої було знеструмлено цілий квартал. Унаслідок цього частина введеної у комп'ютер інформації стосовно членів ДВК зникла із комп'ютерної бази. Для відновлення втрачених даних потрібен відповідний час, - пояснив у своїй заяві Михайло Чорний. - Враховуючи непередбачуваність події, що виникла, прошу прийняти рішення щодо реєстрації цієї частини документації, що збереглася, одночасно прошу надати можливість дооформити належним чином інформацію щодо повного складу членів ДВК на всіх дільницях.
Після цього Микола Чорний надав голові комісії додатковий список кандидатів до складу ДВК, яких не було у поданні, внесеному напередодні. Комісія вирішила надати представникам Людмили Щербаківської час до 9-ї години ранку 8 листопада, аби виправити усі технічні помилки і неточності у поданні, внесеному 6 листопада. А документи, які представник ВО "Батьківщини" Михайло Чорний приніс 7 листопада, згідно із законодавством - автоматично відхилили.
- Якщо ми взагалі відмовимо у цьому поданні, можливості укомплектувати ДВК не буде, ми не зможемо знайти 1200 людей, які будуть працювати на виборах, - пояснив голова Вінницької міської виборчої комісії Дмитро Шевчук. - На мою особисту думку, це робилось свідомо, це один із методів політичної технології, щоб зірвати виборчий процес і потім звинуватити у цьому або виборчу комісію, або будь-кого іншого.
Помилки у списках на членів ДВК "Батьківщина" виправила. А міській ТВК довелось шукати потрібну кількість людей, щоб повністю умплектували дільничні комісії, аби вінничани змогли 15 листопада обрати мера міста.
Нагадаємо, у другий тур виборів мера Вінниці вийшли кандидат від ВО "Батьківщина" Людмила Щербаківська (за неї проголосували 13,6% виборців) і кандидат від "Вінницької європейської стратегії", чинний в.о.міського голови Сергій Моргунов (за нього віддали голоси 48,2% виборців).
 

Коментарі
Юрій Ямпільський, представник Комітету виборців України:
- Комісія прийняла доволі зважене рішення, воно спрямоване на прийняття тих кандидатур, які можна прийняти, всі інші, які не є виборцями, або відсутній пакет документів, будуть відхилені, як передбачено законом. Тут зачитували інформацію, що були особи, яким навіть на день виборів не буде 18 років, які не проживають на території міста Вінниці. Дві години суттєво нічого не змінило б. За сім днів, які були відведені, можна було зробити 2-3 чернетки, виправити недоліки і потім уже роздрукувати. Це просто бездіяльність. Комісія зважено вивчила закон і ухвалила те рішення, яке передбачено законом і будь-які маніпуляцію на цю тему є просто недоцільними.
Олег Левченко, координатор громадянської мережі "ОПОРА" у Вінницькій області:
- Я не даватиму жодних оцінок, єдине, що можу сказати, що закон має бути один для всіх. Є відчуття безвідповідальності до самого процесу, є визначений термін для подачі і його потрібно дотримуватись. Хотілося б, щоб політична культура і закон були вищими за амбіції і бажання, щоб Вінниця наступного тижня виглядала достойно, щоб не було місця скандалам. Думаю, що трішки пізніше ми побачимо результати усього цього.


Інна МАРТОНІКОВАКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

67

Уже не перший рік мешканці будинку по вул.Ширшова, 3 у Вінниці скаржаться на одну із сусідок. Наразі двокімнатна квартира на другому ...

61

В амбулаторії Калинівського міського центру первинної медико-санітарної допомоги 5 листопада помер 67-річний пацієнт. Подробиці ...

61

У Вінниці 7 листопада близько 10.45 у по вулиці Князів Коріатовичів в під'їзді будинку невідомий чоловік учинив розпусні дії відносно ...

58

Спеціальні датчики температури, тиску, затоплення та руху встановили у Вінниці у підвалах багатоквартирних будинків по вул.Ващука,14, ...

58

Проєкт "Реконструкція спортивного поля на площі "Шкільній" (Старе Місто) з будівництва спортмайданчика для занять StreetWorkOut став одним з ...