"Монтери" із великої дороги

  У дев'яності роки країну накрило дев'ятим валом крадіжок металу. Любителі поживитися "на дурничку" не гребували нічим: розкурочували техніку на машинно-тракторних станах сільськогосподарських підприємств, залазили на території заводів і фабрик і руйнували діючі технологічні лінії, знімали дроти із ліній електропередач, розбирали сигналізацію і навіть різали рейки на залізниці, що могло призвести до масштабних катастроф. Перелік можна продовжувати і продовжувати.
На щастя, пізніше метало-кримінальна хвиля спала, але досі то у одному, то у другому місці виникають рецидиви. Про один із них і піде розповідь.
Ониськові Крадійчуку (анкетні дані обох "героїв" змінено) до лави підсудних звикати не треба: за свої п'ять судимостей він, мабуть, міг би об неї заробити мозолі на тому місці, яким сидить. Вперше дізнався про те, що таке суворість Феміди, ще 1998 року. Потім раз за разом "звітував" про свої кримінальні нахили у судах 1999-го, 2004-го, 2005-го, 2012-го років. Тепер ось настала черга шостої ходки.
Його спільник Терешко Крадієнко досі судимостей не мав, але коли злигався із Крадійчуком, то приховані таланти відразу розквітли, бо нічим не поступався досвідченішому злочинцю.
Увагу наших "героїв" привернули кабелі, що належали підприємствам "Укртелеком" і "Датагруп" і за допомогою яких населенню надавались послуги зв'язку.
Перший епізод датується 6 березня поточного року (не інакше, обидва збиралися відзначати Міжнародний жіночий день!): на вулиці Сергєєва-Ценського злодіям сподобався ізольований дріт, що тягнувся від розподільчої шафи до кабельної коробки. Озброївшись кухонними ножами, вони о першій годині ночі обтяли із обох боків сорокаметровий шмат кабелю, змотали у бухту і дременули із небезпечного місця.
На другий день понесли крадене у ліс, обпалили у вогнищі ізоляцію, а серцевину із кольорового металу здали у пункт прийому металобрухту.
Коли у кишенях задзвякали хоч і невеликі, але реальні копійки, Крадійчук і Крадієнко вирішили повторити експропріацію 23 березня. На вулиці Блюхера наші горе-монтери зняли із бетонних стовпів 114 метрів кабелю загальною вартістю 1824 гривні. Оскільки це відбувалось о першій ночі, то ніхто із тамтешніх мешканців їх не помітив. А вже о третій ночі Онисько і Терешко кухонними ножами демонтували 60 метрів кабелю (вартість - 480 гривень) біля одного із будинків по вулиці Павла Тичини. Випалений дріт згодом віднесли у пункт прийому металобрухту.
Все сходило із рук, тому наша несвята двійця розгорнула бурхливу нічну діяльність. 31 березня - дві крадіжки проводу зв'язку загальною довжиною близько 340 метрів на провулку Карла Маркса, 1 і 3 квітня - шматки кабелю завдовжки 25 і 30 метрів на тому ж провулку, 6 квітня - 11 метрів кабелю із підвального приміщення на вулиці Ватутіна, 7 квітня - 45 метрів кабелю із даху заводу "Металіст" (вул. Ватутіна)… Втім, усі епізоди - ідентичні, далі можна не перераховувати. Скажемо тільки, що через кілька діб їхня діяльність обірвалась: Крадійчука і Крадієнка затримали "на гарячому".
Зазвичай у середньому вони отримували у пунктах прийому металобрухту при кожному здаванні випаленого дроту по 150 гривень, які порівну ділили між собою. Водночас один тільки "Укртелеком" заявив у суді цивільний позов на 8350 гривень - такими були збитки від крадіжок. Фірма "Датагруп" у рамках судового розгляду кримінального провадження цивільного позову не заявляла, але він, гадаємо, був би не меншим.
Терешка Крадієнка засуджено у міському суді до трьох років позбавлення волі із трирічним іспитовим терміном. Все-таки враховано, що у чоловіка - перша судимість. А от Онисько Крадійчук, як і годиться, загримів до місць не віддалених, але добре охоронюваних, на два роки.
З обох у рівних частинах стягнули суму заявленого позову.
 


Леонтій КраснопільськийКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

71

Законодавча ініціатива народу є небезпечною зміною до Конституції. Впровадження такої новації є ризикованим не лише для діяльності ...

62

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

61

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...

58

13 жовтня у Крижопільському районі 23-річний чоловік на сільському кладовищі пошкодив 7 пам'ятників. Про те, що пошкоджені пам'ятники і ...

58

Збірна України достроково виграла путівку у фінальну частину чемпіонату Європи з футболу 2020 року, посівши перше місце у групі "В". У ...