Свідоцтва про народження дітей можна отримати у пологових будинках

Свідоцтва про народження дітей можна отримати у пологових будинках

  Вінниця стала десятим обласним центром України, де свідоцтва про народження дитини можна отримати безпосередньо у пологовому будинку. Презентував новий сервіс і особисто вручив документи двом матусям у Вінницькому пологовому будинку №2 міністр юстиції України Павло Петренко. Мами новонароджених: Михайлика Жанна Козяр і Мирослави - Аліна Мошенська розповідають, що таких зручностей не очікували, готуючись до оббивання порогів РАЦСів.
- Нам запропонували оформити документи просто тут, і ми погодились, все було добре і швидко - зробили свідоцтво за один день, - говорить Жанна Козяр.
- Це дуже зручно, - додає Аліна Мошенська. - Мені здається, дуже важко із маленькою дитиною ходити по РАЦСах, декому ще й ім'я дитини важко обрати.
- Ви зуміли обрати ім'я за день?
- Ми знали, що назвемо донечку Мирославою ще приблизно на шостому місяці - ще тоді називали "наша Мирося".
Сервіс, що дозволяє отримати свідоцтво про народження дитини без черг і бюрократичної тяганини, до кінця року має запрацювати в усіх пологових будинках обласних центрів, сподівається міністр юстиції Павло Петренко.
- Нагадаю, як було раніше: після того, як виписувалась мама із пологового будинку, їй потрібно було ще місяць бігати по різного роду кабінетах РАЦСів, щоб отримати свідоцтво про народження дитини. Міністерство юстиції започаткувало послугу, за якою у пологових будинках працюють фронт-офіси, де батьки подають заяву і протягом 24-х годин отримують свідоцтво про народження безпосередньо у пологовому будинку. Основне завдання для батьків - це швидко визначитись із ім'ям дитини, - каже міністр.
За словами Павла Петренка, протягом тижня підключитися до нової послуги і відкрити у себе фронт-офіси мін'юсту можуть усі пологові будинки Вінниці. Далі сервіс має поширитись на райони. Процес переміщення системи надання найнеобхідніших адмінпослуг на місцевий рівень, у тому числі до майбутніх об'єднаних громад, підтримує голова Вінницької облдержадміністрації Валерій Коровій.
- Тепер на місцях у рамках бюджетної децентралізації концентруються додаткові фінансові ресурси. І хоча я представляю обласну виконавчу гілку влади, але бачу, що найбільш вдало ці кошти використовуються саме на рівні базових органів місцевого самоврядування і у районних центрах, - каже Валерій Коровій. - А на прикладі міста Вінниці ми можемо побачити дуже цікаву річ. Це те, що Вінницькій міській раді вдалося і при попередньому, і при діючому законодавстві, досить недосконалому, створити умови, коли влада починає надавати публічні послуги, а не керувати людьми.
Сподівання, що вінницький досвід надання адмінпослуг врешті поширять на всю Україну, міністр юстиції Павло Петренко покладає на наступний парламентський тиждень. За його словами, Верховна Рада планує відвести окремий день, скоріш за все, 12 листопада, для ухвалення винятково "децентралізаційних" законів.
- На цей день у порядку денному сесії стоять чотири базових закони, які розроблялися робочою групою під головуванням спікера Володимира Гройсмана за участю представників міністерства юстиції, які передбачають максимальне спрощення і передачу повноважень із реєстрації бізнесу і нерухомості місцевим органам влади. Фактично, той позитивний приклад, який показала Вінниця щодо надання сервісів місцевою владою своїм громадянам, буде впроваджений по всій країні. Наше завдання - щоб парламент підтримав ці закони, і це буде фактично завершенням тієї реформи сервісів, яку мін'юст розпочав ще минулого року. Завдання цієї реформи - наближення сервісів до людини, їх демонополізація і спрощення, - розповів урядовець.
До слова, перебуваючи із робочою поїздкою у Вінниці, міністр юстиції Павло Петренко сам провів особистий прийом громадян, а також поспілкувався із учасниками бойових дій, які проходять лікування у Військово-медичному клінічному центрі Центрального регіону. Бійці мали змогу отримати юридичну допомогу як від міністра, так і від директора Координаційного центру із надання правової допомоги Андрія Вишневського і співробітників Регіонального центру із надання безоплатної вторинної правової допомоги у Вінницькій області.
 


Сергій МАЛАМУРАКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

574

Частина мешканців села Довжок Погребищенського району звинувачують місцевого фермера у невиплаті коштів і недобросовісному ставленню...

486

9 жовтня АТ “Вінницяобленерго” припинено енергоживлення об’єктів водопостачання  Вінниці за наявні борги попередніх періодів. Про це...

401

10 жовтня о 12-й годині на Європейській площі Вінниці відбудеться еко-подія з висадки платанів та закладення “капсули часу” з ...

396

9 жовтня енергетики припинили подачу електроенергії на водопровідно-насосні станції Вінниці, які подають воду на місто. Як повідомляє ...

382

 Але енергетики досі погрожують відключенням На сесії Вінницької міськради 4 жовтня депутати проголосували за зміни до бюджету, які ...