У Тростянецькому районі селяни просять повернути їм землю

У Тростянецькому районі селяни просять повернути їм землю

  На безконтрольне розбазарювання земель скаржиться ініціативна група мешканців села Олександрівка, що у Тростянецькому районі. За дорученням громади листи до правоохоронних органів із проханням розібратися у ситуації і покарати винних розсилає Олександр Островський.
- Суть у тому, що 25 лютого 2014 року тепер вже колишній начальник головного управління Держземагентства у Вінницькій області Коник видав наказ, яким надав дозвіл 57-м громадянам на розроблення проекту землеустрою щодо відведення у власність земельних ділянок орієнтовною площею два гектари кожному. А пізніше був підписаний висновок про погодження проекту землеустрою, яким вилучено із земель запасу Олександрівської сільської ради 108 га. І ми вважаємо такий наказ протиправним, - каже Олександр Островський. - Хоча нам ніхто офіційно й не показував списки тих, хто ту землю отримав, але ми знаємо, що земля вилучена для задоволення потреб однієї родини, яка на цей час усю площу використовує на власний розсуд єдиним масивом. Протиправним наказ є тому, що частина осіб із того списку використали право на безплатну приватизацію земельної ділянки повторно, що є порушенням земельного законодавства, і керівник держземагентства не міг про це не знати.
Говорячи про нинішнього фактичного власника земель, Олександр Островський називає прізвище керівника місцевого сільськогосподарського господарства.
- З метою вилучення державної землі у приватні руки, він свого часу відмовився від наданих підприємству земель, які у подальшому оформив на себе, членів родини і наближених осіб. Жодна із цих осіб не мешкає на території нашої сільради. Це люди із Закарпаття, Вінниці, інших населених пунктів нашої області, - стверджує Олександр Островський.
І додає, що через таку безвідповідальність у селян із Олександрівки нині не вистачає земель для ведення особистого господарства.
- Такими діями посадових осіб наша сільська громада позбавлена перспектив розвитку, як то виділення земельних ділянок молодим сім'ям, сім'ям переселенців, воїнам АТО і іншим, - говорить заявник.
Він стверджує, що так це питання громада не залишить і буде добиватися справедливості у правоохоронних органах, або у судовому порядку.
- Ми знаємо, що формально закон України про надання у приватну власність земель для сільськогосподарського використання не порушено. Але нас обурює, що людина просто напихала у списки своїх родичів і забрала цю землю, - веде розмову Олександр Островський. - Там же ж видно, що всі 57 заяв написані усього лише чотирма почерками.
І доповідає, що звернення із проханням допомогти розслідувати ситуацію громада надсилала до вінницьких правоохоронців.
- Із приводу заяви по Олександрівській сільраді можемо повідомити, що відкрито кримінальне провадження за ст.358 Кримінального кодексу України - підроблення документів, печаток, штампів і бланків, їх збут, використання підроблених документів, - повідомили у прес-службі УМВС у Вінницькій області.
Тим часом у облдержгеокадастрі кажуть, що провели свою перевірку і дійшли висновку: землі виділені коректно. Утім і зауважують: місцеві мешканці можуть оспорювати виділення цих земельних ділянок у суді.

Коментар Прес-служби облДержгеокадастру
Враховуючи громадське занепокоєння, фахівці Держгеокадастру провели аудит всіх етапів процедури відведення земельних ділянок на території Олександрівської сільської ради, яке відбулось у лютому 2014 року.
На момент отримання клопотання ця земельна ділянка відповідно до облікових земельно-кадастрових даних рахувалась як вільна і щодо неї не було жодних обмежень для надання дозволів на розробку проектів землеустрою. Претензії, які висувають представники ініціативної групи щодо того, що частина громадян, які подали клопотання, не є жителями цього населеного пункту, не є підставою для відмови їм у виділенні земельних ділянок. Конституція забороняє дискримінацію за ознакою місця народження, громадяни України можуть реалізувати своє право на безоплатну приватизацію будь-де на території нашої держави. У квітні 2014 року до головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області надійшов на затвердження проект відведення, який був погоджений і отримав позитивний висновок державної експертизи землевпорядної документації (№280, 08.04.2014 року). На сьогодні речове право по цих ділянках зареєстровано, а відносно деяких із них відбулися угоди купівлі-продажу. Враховуючи останнє, малоймовірно, що щодо цих земель може бути відновлений статус-кво. Однак рішення - чи оспорювати відведення земельних ділянок у суді - звичайно, залишається за громадою.
Не зважаючи не те, що відведення земельних ділянок на території Олександрівської сільської ради відбулося коректно із точки зору законодавства, Держгеокадастр стурбований повідомленнями про дефіцит вільних земель, який, зокрема, перешкоджає реалізації прав на отримання земельних ділянок учасниками АТО.
Рік тому Держгеокадастр став ініціатором першочергового виділення земельних ділянок військовослужбовцям і на сьогодні цей напрям діяльності є для нас пріоритетним.
За нашими даними, уже досягнута домовленість про вилучення частини земель державного підприємства "Дослідне господарство "Олександрівське" і передачу їх учасникам АТО. Їх обсяг повністю задовольняє потреби мобілізованих із цього населеного пункту.
Так само і громадяни - жителі села Олександрівка - можуть скористатись правом на безоплатну приватизацію при розпаюванні цього підприємства - воно відбудеться у рамках курсу на роздержавлення, який прийнятий в Україні.


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

80

Законодавча ініціатива народу є небезпечною зміною до Конституції. Впровадження такої новації є ризикованим не лише для діяльності ...

73

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...

69

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

67

Цього епідемічного сезону прогнозують поширення наступних штамів вірусів грипу: як A (Brisbane, H1N1), A (Kansas, H3N2); вірус, подібний до B (Соlorado) і B ...

65

13 жовтня у Крижопільському районі 23-річний чоловік на сільському кладовищі пошкодив 7 пам'ятників. Про те, що пошкоджені пам'ятники і ...