Остання сесія міськради - подарунки і демарш

Остання сесія міськради - подарунки і демарш

  На останній сесії Вінницької міської ради шостого скликання, яка відбулася 30 жовтня, зареєструвалося сорок депутатів. Попри те, що засідання відбувалося у святковому "дембельському" настрої, 34 питання, які того дня мали розглянути депутати, передбачали традиційну, буденну, злагоджену роботу.
Депутати внесли зміни до кількох попередніх своїх рішень, зокрема щодо програми соціально-економічного розвитку міста, програми реформування, розвитку і утримання житлово-комунального господарства. На сесії затверджені програми "Місто молодих" і розвитку туризму у Вінниці, обидві на 2016-2020 роки.
А от на питанні про продаж земельних ділянок несільськогосподарського призначення злагодженість у роботі дала політичний збій. Голова фракції "Батьківщина" у міській раді Юрій Іорданов заявив, що їх фракція голосувати не буде.
Втім, шість не врахованих голосів на результат голосування не вплинули, інші депутатів проголосуали "за".
Розгляду потребувало питання про розробку детальних планів територій, які відповідно до Постанови Верховної Ради включені цього року до меж Вінниці.
- Більшість із цих територій нині має сільськогосподарське призначення, і ми поки накладаємо мораторій на будь-яку зміну цього призначення без узгодження всіх позицій і врахування розвитку соціальної інфраструктури міста і його мереж, - зауважив в.о.мера Вінниці Сергій Моргунов.
Ще одна затримка у звичному перебігу сесії сталася перед голосуванням за порядок використання коштів, передбачених у міському бюджеті на надання фінансової підтримки ОСББ на впровадження енергозберігаючих заходів у житлових багатоквартирних будинках Вінниці.
- Що ви робили чотири місяці, чому це рішення ще у липні не прийняли, чому зволікали? - запитав у доповідача Сергій Моргунов.
І, не задовольнившись відповіддю в.о.директора департаменту житлового господарства міськради Олега Лаврика, мовляв, "вивчали питання", поставив вимогу, аби винних у затримці притягнули до відповідальності.
Решту сесійних питань розглядали вже значно миролюбніше. А наприкінці депутати і в.о. міського голови навіть обмінялися подарунками. На згадку про плідну працю Сергій Моргунов вручив депутатам Подяки і сувенірні іменні таблички із гербом Вінниці. А депутати подарували йому квіти і побажали успіхів у подальшій роботі.
 

В.о.мера про роботу депутатського корпусу

Запорукою успішного розвитку Вінниці Сергій Моргунов назвав відсутність конфліктів між депутатами і незаполітизованість міської ради.
- На прикладі деяких інших міст ми бачимо конфлікти депутатського корпусу із міським головою або із виконавчими органами, то, звичайно, за таких обставин ніякої системної роботи не може відбуватись у жодній територіальній громаді. І це призводить до хаосу і бардаку, і від цього страждають у першу чергу мешканці, а не ті, хто перебуває при владі, - сказав Сергій Моргунов. - Можу сказати, що у Вінниці сформувалась інша традиція, ми маємо перспективну команду і у нас ніколи не було суперечок і політизації роботи міської ради. Ми із вами ніколи не говорили гаслами і не давали пусті обіцянки, мовляв, знизимо тарифи, підвищимо пенсії. Це все політиканство і популізм. Тому що міська рада не може сьогодні впливати на формування тарифу, підняття пенсій чи прожиткових мінімумів, це прерогатива Кабінету Міністрів України. І ви пам'ятаєте, що разом із представниками інших міст України нам вдалось деякі процеси зупинити, - звернувся Сергій Моргунов до колег-депутатів. - Зі свого боку ми можемо якісно робити те, що у наших повноваженнях. Так, ми сьогодні кращі в Україні щодо нарахування субсидій. У Вінниці вже оформили субсидію 45 тисяч сімей, середній розмір такої допомоги складає 1118 гривень. Я вважаю, що це непоганий результат із точки зору навантаження на сімейний бюджет для тих людей, які дійсно потребують допомоги від держави щодо оплати житлово-комунальних послуг.


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

605

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

460

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

241

Через те, що ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» надіслала побутовим споживачам Вінниці листи-попередження щодо заборгованності за спожиту ...

235

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

224

Якщо у когось зупиниться серце десь у натовпі або транспорті, врятувати його зможуть лише ті, хто поруч. Про те, як правильно надавати ...