"Європейська" явка на вибори

  Типово "європейською" назвав явку на цьогорічних місцевих виборах у Вінниці голова Комітету виборців України у Вінницькій області Владислав Телень.
- Станом на 21.00 неділі, 25 жовтня, всі дільниці Вінниці припинили доступ нових виборців. Комісії розпочали підрахунок голосів, - каже він.
При цьому Владислав Телень сказав, що остаточна цифра явки на виборах ще не відома, але з великою вірогідністю можна стверджувати, що вона не перевищує сорока відсотків.
- Явка буде десь 39,6% по місту, - говорить Владислав Телень. - Тобто, як бачите, ми поступово наближаємося до європейських норм. Там явка у сорок відсотків вважається досить гарним результатом.
Низьку явку, за його словами, можна пояснити як втомою людей, так і апатією, і "реакцією на всі ті негаразди, які спіткали нас останнім часом".
- Як бачимо, ті соціологи, які ще зовсім нещодавно передрікали бравурні 75% явки, дуже помилилися. Тож, мабуть, зарано говорити, що опитування і соціологія загалом є надто точними науками, - додав Владислав Телень.
Вищою явка на вибори була загалом на Вінниччині, звісно ж, у порівнянні з іншими регіонами. Загалом на Вінниччині отримали бюлетені та проголосували 633,155 тис. осіб - це 50,18% виборців. Таким чином, за даними Центрвиборчкому, Вінниччина - на сьомому місці за активністю голосування. Кращу явку на цих виборах продемонстрували лише у Тернопільській, Львівській, Волинській, Івано-Франківській, Рівненській і Хмельницькій областях.
 

Місто запитало у жителів Вінниці: чи голосували ви на місцевих виборах і як ставитеся до того, що буде другий тур?


Євгеній, 33 роки, директор будівельної компанії:
- Голосував. Це моє законне право, яке я маю реалізовувати. Буде другий тур, то й нехай. Мені немає різниці, буде він чи ні.
Олена Федорівна, 72 роки, пенсіонерка:
- Голосувати ходила. Адже я звикла до того, що треба віддати свій голос, ще з радянських часів. Небажано, щоб був другий тур. Гроші тільки витратять, і все. Нехай краще почнуть працювати.
Андрій, 18 років, бариста:
- Не голосував, бо був на роботі. З одного боку, коли буде другий тур, ті, хто не встиг проголосувати, проголосують, з іншого - ті, хто голосував, віддадуть голос за того ж самого кандидата. То який сенс?
Олександр, 21 рік, веб-дизайнер:
- Не голосував, бо маю статус переселенця. На перший погляд, другий тур - це правильно, адже він дозволяє зробити чіткий вибір. З іншого боку - якщо мій кандидат не пройшов у другий тур, голосувати за когось іншого я не бачу сенсу.
Василь, 59 років, моряк:
- Голосував. Я ж живу у цій країні, повинен за когось проголосувати, чому ні? Я хотів зробити свій вибір, щоб потім мені не було соромно. Не хотілося б, щоб був другий тур. Це зайві витрати.
Аля, 30 років, у декреті:
- Голосувала, бо хотіла висловити свою думку. Не думаю, що є сенс у другому турі. Коло звузиться - і все. Навіщо ще раз людей мучити?
Ольга, 34 роки, у декреті:
- Звісно, голосувала. Я - громадянка країни, вінничанка, по-іншому і бути не могло. Я не вбачаю проблеми у тому, що буде другий тур.
Олена, 22 роки, бухгалтер:
- Я голосувала, щоб врахували мій голос, а не чийсь інший. Краще, щоб усе вирішилося у першому турі. Якщо люди знають, що вони хочуть, вони обирають одразу.
Любов Лаврентіївна, 76 років, пенсіонерка:
- Голосувала, бо мене хвилює власне життя, хоча я вже і доживаю. Погано, якщо другий тур буде. Вони могли б нам, пенсіонерам, хоч по 50 гривень виділити, а так витратять незрозуміло на що.
Олексій Вікторович, 42 роки, вчитель:
- На вибори ходив. Шкода, що так мало людей прийшло проголосувати. Через це і може бути другий тур. Якщо явка знову буде низькою, то невідомо, кого виберуть.
 


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

92

Мінекоенерго інформує щодо рівня забруднення атмосферного повітря оксидом вуглецю в містах над усією територією України: від Києва до ...

81

Cьогодні, 23 жовтня, "Вінницяобленерго" обіцяло відключити водоканал від електроенергії. Якщо у кранах вінничан вода є - значить два ...

77

Чиновник звернувся з листом до міністра внутрішніх справ, аби той дав оцінку діям своїх підлеглих Вінницький апеляційний суд рішенням ...

75

Минулого тижня до стресу від погроз енергетиків залишити місто без води вінничанам додався ще один - погрози відключення помешкань від ...

75

Тест-драйв показав, що у Замостя є свій публічний простір для яскравих подій   У суботу, 19 жовтня, у Вінниці відбувся незвичний захід - ...