Особливих порушень на виборах на вінниччині не зафіксували

Особливих порушень на виборах на вінниччині не зафіксували

  Хоча вибори починалися у Вінниці й області досить нервово - з недообладнаними кабінками та суперечками між членами окремих дільниць - суттєвих порушень ні правоохоронці, ні спостерігачі не зафіксували. А от всіляких непорозумінь було повно...
у Районах
Станом на 11.00 у Вінницькій області відкриті всі ДВК, всі вони забезпечені охороною, - повідомив 25 жовтня т.в.о.начальника УМВС у Вінницькій області Сергій Кримчук. - На кожній дільниці чергує по два правоохоронці, які забезпечують охорону бюлетенів, документації та охорону громадського порядку.
Утім, на той час він ще не знав, що у Ямпільському районі лихоманить три дільниці, де голосування вчасно не розпочалось.
- Досить несподівано для нас усіх Ямпіль став точкою напруження, - каже голова Комітету виборців України у Вінницькій області Владислав Телень. - Станом на 13.00 там не працювала одна з виборчих дільниць, дві інші працювали з перебоями. Мабуть, це пов'язано з високою конкретністю виборів у місцеві органи влади. Маються на увазі вибори селищного голови. На дільницях ніяк не могли з'ясувати, скільки бюлетенів у них є, скільки видано, і скільки з них "правильні чи не правильні".
Загалом причин для непорозуміння там вісім чи дев'ять, як пізніше з'ясували спостерігачі Комітету виборців України.
- В одній комісії взагалі члени розсварилися, в інших ще намагаються якось налагодити працю, - розповідав Владислав Телень.
Але врешті-решт конфлікти залагодили і дільниці запрацювали.
у містах
Ще оперативніше вирішили проблему з неготовністю кабінок для голосування на двох дільницях у самій Вінниці.
- Шість виборчих дільниць відкрилися у Вінниці дещо пізніше, - каже Владислав Телень. - Це пов'язано з тим, що не були встановлені кабінки для таємного голосування.
Однак т.в.о.начальника вінницької міліції заперечив, що у цьому випадку не можна говорити про якесь адміністративне чи кримінальне правопорушення.
- Те, що сталося - не є навмисною дією, і розголошення волевиявлення громадян теж не було, - пояснив він.
Факт затримки початку голосування підтвердив і голова обласного відділення КВУ.
- На семи дільницях на момент підготовчого засідання - це 7.15 - не були встановлені кабінки, - повідомив В.Телень. - Але завдячуючи оперативній роботі членів комісії, органів місцевого самоврядування, їх почали збирати досить швидко. Відносно значна затримка з початком голосування зафіксована лише на двох дільницях. Але й там знайшли тимчасовий вихід - відкрили приміщення і люди змогли проголосувати, заходячи туди по одному і здійснюючи таємне волевиявлення у самому приміщенні, де були залишені наодинці, так само як це було б у кабінці для голосування.
Заяви були, порушень не було
Протягом дня голосування до правоохоронців Вінниччини надійшло 38 заяв та повідомлень, які стосувалися можливих порушень виборчого законодавства.
Про це повідомив т.в.о.начальника УМВС області.
- Із цих повідомлень жодна інформація не була внесена до єдиного реєстру досудових розслідувань, оскільки інформація не містила для цього достатніх підстав і не було ознак конкретних кримінальних чи адміністративних порушень. Всі ці повідомлення занесли у журнали ведення обліку, слідчі оперативні групи виїжджали на місця викликів, остаточне рішення у кожному конкретному випадку буде протягом доби, - інформував Сергій Кримчук.
Уже наступного дня після голосування, 26 жовтня, він повідомив журналістам, що жодну справу так і не почали розслідувати. Підстав для цього не виявилося.
- До Вінницької облдержадміністрації інформації про будь-які порушення, які могли б мати суттєвий вплив на перебіг виборчого процесу, теж не надходило, - повідомив начальник відділу адміністрування державного реєстру виборців апарату Вінницької облдержадміністрації Андрій Кравченко. - Тому можемо сказати, що вибори проходять нормально, без проблем, ситуація під контролем.
Виборчі виверти
Якщо відвертого криміналу на цих виборах і не зафіксували, то непорозумінь різного масштабу все ж вистачало. Дивний випадок стався на початку голосування на одній з дільниць Немирівського району.
- Вийшовши з кабінки для голосування, виборець чомусь не пішов до скриньки, щоб вкинути туди бюлетень, а попрямував у напрямку виходу з дільниці, - розповів Сергій Кримчук.
Звісно ж, на таку дивну поведінку одразу ж зреагували спостерігачі.
- Чоловіка зупинили, почали розпитувати про те, де його бюлетень. Той каже, що забув його у кабінці для голосування. Коли зайшли туди - бюлетеня немає.
Єдине припущення, до якого дійшли і правоохоронці, і спостерігачі, що бюлетені прихопив із собою та кинув у скриньку один із тих виборців, які голосували услід за героєм цієї історії.
- Сам чоловік нині додає, що позначки на бюлетені зробив, але ще хотів вийти у вестибюль, щоб дізнатися детальніше про кандидатів. Мовляв, не був у повній мірі впевнений у своєму виборі, - каже Сергій Кримчук.
На його думку, про правопорушення тут не йдеться, бо умисного викрадення, чи приховування бюлетеня не було.
Але факт задокументований, і при підрахунку голосів цей "зниклий бюлетень", якщо його знайдуть в скриньці, буде вважатися не дійсним, оскільки хоч і випадково, але була порушена таємниця волевиявлення.
- На двох дільницях у Вінниці, за адресами - вул.Баженова, 32 і вул.Пирогова, 131 - були невеличкі затримки з допуском спостерігачів, але мобільні групи вирішили це питання ще до початку самого голосування, - говорить Владислав Телень. - Також фіксуються поодинокі випадки бюлетенів без номера дільниці. Закон дозволяє членам дільничних комісій вносити їх від руки, але мабуть, поспішаючи, їх деколи просто пропустили.
Досить поширеними є випадки пропуску, або неточного написання у бюлетені прізвища, імені, по-батькові кандидата.
- У Літинському районі зафіксована помилка у прізвищі кандидата на посаду депутата районної ради. На жаль, зайву букву виявили лише на моменті голосування. Нині перевіряємо ще кілька звернень від громадян і самих кандидатів щодо схожих проблем, - говорить Владислав Телень.
Серед найпоширеніших скарг, які у день виборів надходили до вінницьких представників КВУ, він назвав випадок, коли кандидати скаржились на те, що немає інформації про них на дільницях.
- Але її там і не має бути, а спроби самих кандидатів щось там про себе розмістити, дільничні виборчі комісії якраз і мають припиняти, - каже Владислав Телень. - Інша частина скарг стосується того, що подекуди не у всіх районах і населених пунктах вчасно і повністю зачистили місця для агітації. Маються на увазі незначні випадки, коли десь на стовпах залишилися поодинокі листівки чи плакати з агітацією. Але не думаю, що це той випадок, який міг би суттєво вплинути на результати голосування.
 


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

819

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

633

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

424

Через те, що ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» надіслала побутовим споживачам Вінниці листи-попередження щодо заборгованності за спожиту ...

369

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...

366

17 жовтня у Будинку офіцерів відбудеться безкоштовний показ вистави, ролі у якій виконують учасники АТО, волонтери та члени їх родин.  ...