Обласний центр із надання допомоги бійцям АТО очолив Анатолій Слівінський

  У шпиталі ветеранів війни розпочав роботу обласний Центр із надання допомоги учасникам АТО. Він діє за принципом "єдиного вікна" і займатиметься вирішенням питань соціального захисту і реабілітації учасників АТО.
За словами заступника губернатора Ігоря Івасюка, робота центру має розпочатися із головного - створення єдиного реєстру демобілізованих учасників АТО.
Керівником центру у Вінницькій області обрали колишнього афганця, волонтера Анатолія Слівінського, допомогу бійцям надаватимуть ще п'ять добровольців.
Незадовго до створення центру до Вінниці приїздив Олексій Ліпіріді, один із координаторів "Волонтерського десанту" при Міноборони. Він зустрічався із волонтерами,  і повідомив, яка структура невдовзі діятиме в області. Олексій Ліпіріді наголосив, що важливо залучити до цієї роботи представників саме волонтерського руху.
- Ці люди краще за інших розбираються, як працює система надання соціальних пільг, "вибиття" путівок атошникам тощо, - пояснив Олексій Ліпіріді.
Створення нової структури пояснюється указом Президента - №570. Посада керівника центру, за словами представника Міноборони, є безоплатною, а усі функції здійснюватимуться на волонтерських засадах. Контроль за діяльністю добровольців здійснюватиме сам Олексій Ліпіріді.
Крім того, під час зустрічі Ліпіріді із волонтерами останні озвучили і гострі питання - щодо забезпечення бійців на фронті формою. Волонтери запевняли, що бійцям нічого вдягти, бо стара форма давно зносилася, а нову ніхто видавати і не думає.
Олексій Ліпіріді запевнив: у Міноборони достатньо форми, щоб одягти усіх бійців.
- Уже закінчується одягання 4-ї хвилі мобілізації. У середині жовтня почнуть переодягати 5-ту хвилю. І у середині листопада, до Нового року, переодягатимуть 6-ту хвилю, тобто тих, хто прийшов у серпні, - зазначив координатор "Волонтерського десанту" Міноборони.
Також він упевнений, що проблема із забезпеченням формою - у нечесних заступниках із тилу. Мовляв, на їхні склади форма доходить, а до солдат - ні. Її або перепродають, або просто не хочуть віддавати, щоб потім не відповідати за її втрату, пошкодження абощо.
З'ясувалося під час палкої дискусії й інше. Так, за словами волонтерів і самого Олексія Ліпіріді, нерідко самі бійці вимагають форму, хоча уже і отримали. За словами Олексія Ліпіріді, 85% сигналів про те, що фронтовику нема чого одягнути, не підтверджуються.
- Є дуже показова ситуація із бійцями батальйону "Горинь". Солдати скаржилися, що у них немає одягу, а одному, мовляв, взагалі довелося залатати свій бронежилет клаптем джинсової тканини і тепер йому соромно перед ворогом з'являтися, - розповідає представник "Волонтерського десанту" Міноборони. - Перевіркою з'ясувалося, що згідно із документацією, хлопці отримали на руки все необхідне. Виявилося, що вони сховали свою форму, щоб отримати ще по одному комплекту. А напоказ вийшли у спеціально зроблених для таких випадків подертих костюмах.
Через такі випадки Олексій Ліпіріді закликав волонтерів бути обачнішими, коли ті, надивившись на солдатське дрантя, кидаються збирати гроші на нові комплекти. Крім того, усе, що передається на фронт зусиллями волонтерів, має фіксуватися документально. Інакше відповідальності за зникнення, наприклад, того ж тепловізора, ніхто нести не буде. А це людські гроші.
 


Ганна БЕЛОВОЛЬЧЕНКОКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

323

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

193

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

146

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

144

Якщо у когось зупиниться серце десь у натовпі або транспорті, врятувати його зможуть лише ті, хто поруч. Про те, як правильно надавати ...

135

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...