Обласний центр із надання допомоги бійцям АТО очолив Анатолій Слівінський

  У шпиталі ветеранів війни розпочав роботу обласний Центр із надання допомоги учасникам АТО. Він діє за принципом "єдиного вікна" і займатиметься вирішенням питань соціального захисту і реабілітації учасників АТО.
За словами заступника губернатора Ігоря Івасюка, робота центру має розпочатися із головного - створення єдиного реєстру демобілізованих учасників АТО.
Керівником центру у Вінницькій області обрали колишнього афганця, волонтера Анатолія Слівінського, допомогу бійцям надаватимуть ще п'ять добровольців.
Незадовго до створення центру до Вінниці приїздив Олексій Ліпіріді, один із координаторів "Волонтерського десанту" при Міноборони. Він зустрічався із волонтерами,  і повідомив, яка структура невдовзі діятиме в області. Олексій Ліпіріді наголосив, що важливо залучити до цієї роботи представників саме волонтерського руху.
- Ці люди краще за інших розбираються, як працює система надання соціальних пільг, "вибиття" путівок атошникам тощо, - пояснив Олексій Ліпіріді.
Створення нової структури пояснюється указом Президента - №570. Посада керівника центру, за словами представника Міноборони, є безоплатною, а усі функції здійснюватимуться на волонтерських засадах. Контроль за діяльністю добровольців здійснюватиме сам Олексій Ліпіріді.
Крім того, під час зустрічі Ліпіріді із волонтерами останні озвучили і гострі питання - щодо забезпечення бійців на фронті формою. Волонтери запевняли, що бійцям нічого вдягти, бо стара форма давно зносилася, а нову ніхто видавати і не думає.
Олексій Ліпіріді запевнив: у Міноборони достатньо форми, щоб одягти усіх бійців.
- Уже закінчується одягання 4-ї хвилі мобілізації. У середині жовтня почнуть переодягати 5-ту хвилю. І у середині листопада, до Нового року, переодягатимуть 6-ту хвилю, тобто тих, хто прийшов у серпні, - зазначив координатор "Волонтерського десанту" Міноборони.
Також він упевнений, що проблема із забезпеченням формою - у нечесних заступниках із тилу. Мовляв, на їхні склади форма доходить, а до солдат - ні. Її або перепродають, або просто не хочуть віддавати, щоб потім не відповідати за її втрату, пошкодження абощо.
З'ясувалося під час палкої дискусії й інше. Так, за словами волонтерів і самого Олексія Ліпіріді, нерідко самі бійці вимагають форму, хоча уже і отримали. За словами Олексія Ліпіріді, 85% сигналів про те, що фронтовику нема чого одягнути, не підтверджуються.
- Є дуже показова ситуація із бійцями батальйону "Горинь". Солдати скаржилися, що у них немає одягу, а одному, мовляв, взагалі довелося залатати свій бронежилет клаптем джинсової тканини і тепер йому соромно перед ворогом з'являтися, - розповідає представник "Волонтерського десанту" Міноборони. - Перевіркою з'ясувалося, що згідно із документацією, хлопці отримали на руки все необхідне. Виявилося, що вони сховали свою форму, щоб отримати ще по одному комплекту. А напоказ вийшли у спеціально зроблених для таких випадків подертих костюмах.
Через такі випадки Олексій Ліпіріді закликав волонтерів бути обачнішими, коли ті, надивившись на солдатське дрантя, кидаються збирати гроші на нові комплекти. Крім того, усе, що передається на фронт зусиллями волонтерів, має фіксуватися документально. Інакше відповідальності за зникнення, наприклад, того ж тепловізора, ніхто нести не буде. А це людські гроші.
 


Ганна БЕЛОВОЛЬЧЕНКОКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

235

Протягом трьох годин 16 липня оперативники карного розшуку Головного управління Нацполіції Вінниччини та працівники Вінницького ...

174

У Вінницькій області на виборчому окрузі №17 (центр – місто Ладижин) заявили про напад кандидат у народні депутати України та волонтер ...

169

У Жданівській об’єднаній територіальні громаді, що у Хмільницькому районі відкрили нову сучасну амбулаторію загальної практики ...

157

Вінниця підтвердила рейтинг інвестиційної привабливості на рівні «invA+». Це дані рейтингового агентства IBI-Rating. Про це сьогодні, 17 липня, ...

155

У зв'язку з реконструкцією трамвайної колії по вул.Соборній та враховуючи проведення робіт на Замостянській, до 29 липня буде повністю ...