Вінниця - друга в Україні за рейтингом публічності місцевої влади

  Вінниця у 2015 році посіла друге місце у рейтингу публічності місцевої влади. На першому місці – Івано-Франківськ, який обійшов Вінницю на 1%. Третім у рейтингу став Київ. Трійка міст унизу рейтингу – Ужгород, Херсон, Черкаси.
Визначення індексу публічності влади - це спільний проект ОПОРИ та мережі партнерів, який реалізовується уже третій рік поспіль. На Вінниччині партнером ОПОРИ у цьому дослідженні є ГО «Подільська агенція регіонального розвитку». Вінницю вони моніторять другий рік поспіль. І за результатами рейтингу-2015 рівень публічності Вінницької міської ради склав 70%, зрісши на 7%.
Зростання узагальненого показника стало результатом збільшення рівня публічності міського голови, виконавчих органів влади та депутатів міського голови.
- Це оцінка рівня довіри через те, що вони вже зробили, - каже Олег Левченко, виконавчий директор ГО «Подільська агенція регіонального розвитку». -  На жаль, є велика небезпека імітації публічності. Так, наявність якоїсь інформації на сайті не обов’язково означає публічність. Треба, щоб люди могли цим користуватися.
Тому під час перевірки публічності органів влади, експерти звертали увагу на доступність адміністративного ресурсу для громадян, своєчасність оприлюднення документів, можливість доступу до публічної інформації, наявність та наповненість сайту при міській раді тощо.
У рейтингу публічності міського голови Вінниця посіла 4 місце (75%), поступившись на 3% лідеру рейтингу – Луцьку. А от за рівнем публічності депутатів – очолила рейтинг (60%), випередивши на 2% лідера загального рейтингу – Івано-Франківськ.
Власне, експерти виявили ряд недоліків роботи міської влади, які і завадили їй очолити загальний рейтинг публічності. Але у ГО «Подільська агенція регіонального розвитку» запевняють: на цьому проект не закінчується, адже вони планують надіслати звіти по своїй роботі у мерію.
- Ми запропонуємо чиновникам звіти і підкажемо, на що треба звернути увагу, щоб виправити недоліки. Будемо також особисто зустрічатися з представниками ключових департаментів, - запевнив Олег Левченко.
У свою чергу, власне дослідження прозорості рад провела і коаліція «Прозорі ради». Дослідження стосувалося прозорості та підзвітності аж 8-ми місцевих рад Вінницької області: обласної ради, Вінницької, Хмільницької, Могилів-Подільської, Жмеринської, Немирівської, Калинівської і Барської міських рад.
- Ми проаналізували статути територіальних громад, регламенти місцевих рад, виконкомів та президій, положення про депутатські рішення, а також окремі положення та рішення, - каже Дарія Тихонова, голова ГО «Центр громадської активності «РЕЗУЛЬТАТ». - Виявили, що найчастіше представники рад порушують закони «Про доступ до публічної інформації», «Про місцеве самоврядування», «Про запобігання корупції». Також є проблеми зі здійсненням державних закупівель та рівними гендерними можливостями.
Загалом же, за результатами цього дослідження, органи місцевої влади в області відповідають антикорупційному законодавству максимум на 30% зі ста можливих.
Тож коаліція «Прозорі ради» підготувала меморандум, у якому йдеться про сприяння впровадженню та виконанню на місцях антикорупційного та гендерного законодавства. Його пропонують підписати усім партіям, які йдуть на місцеві. вибори.
Ганна БЕЛОВОЛЬЧЕНКО

Довідка «Міста»
Індекс публічності – це спільний проект «ОПОРИ» та мережі партнерів, який реалізовується уже третій рік поспіль й має на меті оцінити, наскільки публічно приймаються рішення і втілюється в життя політика муніципалітетів, і яким є внесок основних суб’єктів місцевого самоврядування – міського голови, депутатів та виконавчих органів – в цей процес. 
Коментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

962

Дорожньо-транспортна пригода за участі велосипедиста та автомобіля « Fiat Scudo» сталась 5 листопада у Бершаді. У результаті аварії ...

424

Увечері п’ятого листопада камери ситуаційного центру відеоспостереження Ситуаційного центру зафіксували ДТП із потерпілими на ...

347

Вагому суму в 454,8 мільйонів гривень перерахували платники податків області на модернізацію та реформування української армії впродовж ...

335

Вінницький відділ поліції ГУНП у Вінницькій області встановлює особу невідомого чоловіка, тіло якого знайшли на платформі ...

334

Кандидат технічних наук, доцент кафедри електроніки та наносистем Вінницького національного технічного університету Олена Жагловська...