У педунівері ректора нарешті вибрали

  Минулого тижня скінчилася епопея з обранням ректора Вінницького педуніверситету. Цю посаду обійматиме нинішня виконуюча обов'язки ректора, кандидат педагогічних наук, доцент Наталія Лазаренко.
Вибрали в один тур
За умовами голосування, переможець мав набрати 50% і плюс один голос від учасників голосування. В активі Наталії Іванівни 51,7% голосів. Тож обійшлося без другого туру.
Попередня спроба обрати ректора у педуніверситеті відбувалася у квітні цього року і була невдалою. Тоді у другий тур вийшли доцент Олександр Криворучко та професор Юрій Легун, але жоден із них не набрав потрібної кількості голосів для остаточної перемоги.
У нових виборах ці кандидати теж брали участь, але набрали усього по 81 голосу (13%). В інших учасників, а загалом на посаду ректора претендували шість осіб, голосів ще менше.
Представники Міністерства, які були присутніми на виборах, відзначили прозорість виборів та відсутність порушень. Наказ Міносвіти про призначення нового ректора має надійти днями.
Додамо, що 53-річна Наталія Лазаренко стала першою жінкою-ректором за понад сторічну історію існування вузу. У 1983 році вона сама закінчила Вінницький державний педагогічний інститут з дипломом з відзнакою. У 1983-1985 роках працювала вчителем початкових класів у вінницькій школі №22. З 1985 року викладає у педуніверситеті. За час роботи в університеті виконувала обов‘язки заступника декана з виховної роботи, заступника декана з навчальної роботи, з 2004 року - декан факультету. З 2007 року працювала на посаді декана-директора інституту педагогіки, психології і мистецтв. Із червня 2015 року виконувала обов‘язки ректора.
П'ять кандидатів
Вінницький національний технічний університет готується до виборів ректора, які заплановані на 7 жовтня. На посаду претендують п'ять кандидатів: нинішній ректор Володимир Грабко, директор Інституту екологічної безпеки та моніторингу довкілля Василь Петрук, директор Центру інформаційних технологій та захисту інформації Юрій Яремчук, завідувачі кафедр - Олександр Осадчук та Віталій Мокін.
Участь останнього претендента додає виборам інтриги, адже довіреною особою Віталія Мокіна є його батько - колишній ректор вінницького "політеху" Борис Мокін.

 


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

650

Частина мешканців села Довжок Погребищенського району звинувачують місцевого фермера у невиплаті коштів і недобросовісному ставленню...

563

9 жовтня АТ “Вінницяобленерго” припинено енергоживлення об’єктів водопостачання  Вінниці за наявні борги попередніх періодів. Про це...

461

9 жовтня енергетики припинили подачу електроенергії на водопровідно-насосні станції Вінниці, які подають воду на місто. Як повідомляє ...

450

10 жовтня о 12-й годині на Європейській площі Вінниці відбудеться еко-подія з висадки платанів та закладення “капсули часу” з ...

434

Начальника управління у справах національностей та релігій Вінницької облдержадміністрації Ігоря Салецького відсторонили від посади ...