За "крісло" мера Вінниці змагатимуться 12 осіб

За "крісло" мера Вінниці змагатимуться 12 осіб

  Дванадцять - на цих виборах для Вінниці, ймовірно, знакове число. Стільки кандидатів зареєстровано на посаду голови Вінниці, стільки ж партій ведуть своїх кандидатів у облраду і нарешті - десять разів по дванадцять кандидатів зареєстровано загалом на виборах мерів міст і містечок Вінниччини.
На голову Вінниці
Завершилась реєстрація кандидатів, які претендують на посаду мера Вінниці. До виборчої комісії документи подали 15 осіб, але трьом відмовили у реєстрації.
Першим кандидатом зареєструвався Сергій Моргунов, який нині й виконує ці обов'язки. Він йде на вибори від партії "Вінницька європейська стратегія". Про підтримку його кандидатури заявила й партія "Блок Петра Порошенка "Солідарність".
Другим посвідчення отримав самовисуванець Сергій Попович. Ще одним самовисуванцем є директор адвокатської консалтингової компанії "Технологія бізнесу і права", член партії "Громадянська позиція" Олександр Білошкурський.
Від партії "Народний контроль" йде на вибори вінницький отаман і підприємець Володимир Воловодюк.
Тульчинський "варяг" Олександр Жамба претендує на посаду мера Вінниці як висуванець "Європейської партії України".
А от колишній голова "європейців" у області Борис Максимчук нині позиціонує себе як безпартійного кандидата, хоча йде на вибори від "Радикальної партії Олега Ляшка".
"Свободівець" і бізнесмен Олексій Фурман, якого свого часу на вінницькому майдані висували у "народні губернатори" тепер готовий позмагатися і за поаду міського голови.
Партія "УКРОП" висунула кандидатом юриста Івана Климнюка, "УНА-УНСО" - Сергія Чумака, "Опозиційний блок" - депутата Вінницької райради Юрія Кучерука, Партія пенсіонерів - організатора "каструльних бунтів" Віктора Малиновського.
Єдина жінка, яка претендує цього разу на посаду мера - голова вінницької "Батьківщини" Людмила Щербаківська.
Кандидатами у депутати до Вінницької міськради зареєстровані представники таких політичних партій: "Вінницька європейська стратегія", Партія пенсіонерів, Європейська партія, Радикальна партія Олега Ляшка, Блок Петра Порошенка "Солідарність", Опозиційний блок, "Об'єднання "Самопоміч", "Свобода", "Громадянська позиція", партія "ГО "Народний контроль", "Соціалісти", партія "УКРОП", партія "УНА-УНСО", "Народний рух" і "Сила людей".
Від Козятина -до Шаргорода
Найбільш "гаряче", мабуть, буде на виборах мера Козятина. Там зареєстровані аж 14 кандидатів. Серед них - нинішній мер Олександр Гвелесіані. У відносно невеличкому Ямполі кількість кандидатів на посаду голови така сама як у Вінниці - 12. При цьому більше половини із них - самовисуванці. Десять претендентів на крісло мера у Гнівані, по дев'ять - у Бершаді і Могилеві-Подільському, вісім - у Бару, по сім - у Немирові і Хмільнику, по п'ять - у Погребищі і Липовці, по чотири - у Тульчині, Іллінцях, Гайсині, Ладижині, Жмеринці.
В останній, до речі, вже розгорівся скандал. Жмеринська міська виборча комісія скасувала реєстрацію кандидата на посаду мера нинішнього міського голови Жмеринки Анатолія Кушніра, нібито через порушення ним вимоги п.5 ст.35 Закону України про місцеві вибори, де йдеться, що особа може одночасно бути висунута кандидатом у депутати місцевих рад, на посаду сільського, селищного, міського голови або старости шляхом висування місцевою організацією лише однієї політичної партії або лише шляхом самовисування.
Найпростіше буде визначитися виборцям Шаргорода. Там лише два кандидати - нинішній мер Ігор Винокур і начальник відділу патронатної служби виконавчого апарату облради Олександр Крущук.
До обласної ради
На виборах до Вінницької облради подали списки 12 політичних сил. Найбільше, по 85 кандидатів, які представлені в усіх округах - партія "Блок Петра Порошенка "Солідарність", "Батьківщина", "УКРОП" і Радикальна партія. На одного кандидата менше у списку "Народного контролю" - 84.
"Свобода" веде в облраду 83 кандидатів, Аграрна партія - 76, Опозиційний блок - 73, "Самопоміч" і "Соціалісти" - по 57, "Наш край" - 56, "Нова держава" - 15.
Загалом - 841 кандидат. Уся ця офіційно зареєстрована на сайті ЦВК "депутатська рать" претендує на 84 депутатських крісел, тобто понад десять осіб на місце.
Навіть побіжний аналіз списків основних політсил показує, що у "Батьківщині" чи нейбільше одіозних кандидатів. Деякі навіть мали серйозні конфлікти із законом (затримання, перебування під слідством, умовні покарання) і аж ніяк не на грунті політичних мотивів. Депутатом облради від "Батьківщини" був і нинішній лідер обласного "УКРОПу" Олександр Лев, 14 липня він склав повноваження за власною заявою. А тепер знову балотується.
Список "Свободи" охрестили "сімейним". Голова облорганізації Олексій Фурман веде за собою молодшого брата Тараса Фурмана. Кандидатами від "Свободи" є також брати-нацгвардійці Малий Владислав і Малий Ярослав. А от Базелюків у списку аж троє.
Втім, у тій чи іншій мірі "сімейність" властива спискам й інших політичних сил - тій самій "Батьківщині", "Громадській позиції", Опозиційному блоку, "Нашому краю", "Соціалістам"... Простіше знайти винятки із цього правила, ніж підтвердження тісних родинно-політичних зв'язків.
У виборчій боротьбі політичні сили почали, використовуючи "партизанську тактику". Так, 2 жовтня зі стенду Вінницької обласної виборчої комісії невідомі позривали оприлюднені списки зареєстрованих кандидатів у депутати обласної ради. А згодом і сайт обласної комісії вийшов із ладу. Обидва випадки голова комісії Роман Журавель пояснив втручанням зловмисників.
 


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

565

    Батьківщина «Щедрика» - Тульчин – цієї суботи чекає у гості всю Україну. 16 листопада пройде перший фестиваль мистецтв «Від Щедрика ...

485

Уже не перший рік мешканці будинку по вул.Ширшова, 3 у Вінниці скаржаться на одну із сусідок. Наразі двокімнатна квартира на другому ...

444

Вінницьку школу №10 утеплять, тут також замінять вікна і двері на енергозберігаючі. Про це повідомив на своїй сторінці у Фейсбук міський ...

426

12 листопада на вулиці Костянтина Василенка патрульні поліцейські затримали хлопця, в якого виявили наркотичні речовини. Правопорушник ...

411

Вінницька обласна дитяча клінічна лікарня Вінницької облради, громадська організація «Асоціація бібліотек Вінниччини» та Український...