У Вінниці мітингують працівники "Геосистеми"

У Вінниці мітингують працівники "Геосистеми"

  Близько тридцяти працівників одного із найстаріших і найуспішніших у країні геодезичних підприємств країни "Геосистема" вийшли 30 вересня на мітинг під стінами Вінницької облдержадміністрації. Так намагались привернути увагу до боротьби проти призначення нового директора. Ось уже майже два тижні Юрія Злотника не пускають на робоче місце. Тоді як із старим керівником Віктором Маловим держава робочий контракт не подовжила. Таким чином робота унікального підприємства нині фактично заблокована.
Загалом про "Геосистему" до цього випадку у Вінниці було чути не багато. Тим не менш підприємство, де працює майже сто осіб, давно й успішно займається розробкою і виробництвом обладнання і програмного забезпечення для цифрової фотограмметрії і картографії. Підприємство підпорядковується Держгеокадастру, яке й направило туди минулого місяця тимчасово виконуючого обов'язки директора Юрія Злотника, який мав би обіймати цю посаду, поки не відбудеться відкритий кадровий конкурс.
Але у самій "Геосистемі" київську кандидатуру зустріли, так би мовити, у штики.
- Нашому старому директору ми довіряємо в усьому, він - професіонал, знавець своєї справи, пройшов із нами довгий шлях, провів нас через усі негаразди, а їх було досить багато. Нині ми розвиваємося, даємо робочі місця молоді, зберегли унікальні цехи і обладнання, нас цінують і замовники, і колеги. А новий керівник навіть не має спеціальної освіти, - говорить бухгалтер підприємства Світлана Гринчук.
За її спиною інші працівники розгорнули плакати із написами - "Наша продукція працює у 50 країнах світу", "Чи за це ми стояли на Майдані?", "Нас не залякати"...
Найцікавіше, що зовсім поряд із ними представники громадської організації "Вільна громада" представили зовсім іншу точку зору на ту саму ситуацію. На їхніх плакатах - "Вимагаємо відкритого кадрового конкурсу", "Малов, ти ще не наївся державних грошей?"
Таким чином зринає справжня причина протистояння - контракти на 2,5 млн. грн., які із відома колишнього керівника втратила "Геосистема", поступившись приватній структурі - компанії "Аналітика".
"Цією компанією керують вихідці із "Геосистеми", які пов'язані із колишнім керівником, - читаємо у повідомленні прес-служби Держгеокадастру. - "Аналітика" за короткий термін замкнула на собі значну частину послуг, які до цього виконувала "Геосистема". З тією лише різницею, що фінансовий результат від їх надання генерувався на користь приватних власників, а не державного бюджету.
Сумарний дохід усіх держпідприємств у системі Держгеокадастру за 2014 рік склав 371,55 млн.грн., чистий прибуток - 2106 тис.грн. З цієї суми 2,75 млн. чистого прибутку отримала "Геосистема" - це найкращий результат. Однак це незадовільний результат у порівнянні із потенціалом самого підприємства. Втрати від передачі на користь приватної "Аналітики" виконання частини робіт і послуг оцінюються не менше ніж у 2,5 млн. гривень, тобто "Геосистема" могла б заробляти вдвічі більше!"
Позиція Держгеокадастру у цьому випадку була така - призначити тимчасово виконуючого обов'язки керівника і оголосити відкритий кадровий конкурс. В останньому, до речі, міг би брати участь і колишній директор.
Утім, у самій "Геоситемі" це рішенням не вважають, що конкурс поставить крапку у конфлікті.
- Так, ми не проти конкурсу, але треба буде ще подивитися, щоб він був по-справжньому чесним і відкритим, - говорить бухгалтер "Геосистеми".
Як ймовірних переможців такого конкурсу вона бачить або колишнього директора, або його заступника. Інші варіанти протестувальників не влаштовують. Тим часом у самому Держгеокадастрі наполягають: державне підприємство не має ділитися підрядами із приватним "колегою". Це неприпустимо із точки зору чесної конкуренції.
 

Голова державної служби із питань геодезії, картографії і кадастру Максим Мартинюк:

- За результатами аудиту "Геосистеми" виникла небезпідставна підозра, що колишнє керівництво планує перевести найбільш важливі контракти на приватну компанію "Аналітика", що завдало б величезних збитків державі. Щоб запобігти цьому, вирішено ввести до складу менеджменту людину, не пов'язану із компанією, яка б контролювала ситуацію. Але новопризначений керівник не був допущений на робоче місце; при цьому лунали голослівні обвинувачення у корупції. Правоохоронні органи, сподіваюся, перевірять цю інформацію і дадуть їй оцінку.
Не можу схвалити такий формат переговорів, як пікети і страйки. Це дестабілізує роботу підприємства, створює загрози виконанню міжнародних контрактів і шкодить діловій репутації "Геосистеми".
Використання мого прізвища на плакатах - це ще один спосіб привернути увагу до проблеми, хоча цього можна було досягти значно простіше - відправивши email, зателефонувавши чи навіть написавши повідомлення у Facebook. Однак, вочевидь, мета була створити максимум галасу навколо цієї ситуації.
Зараз знайдений проміжний компроміс - до проведення відкритого кадрового конкурсу на держпідприємстві буде призначений тимчасовий керівник із трудового колективу. Йому доведений план дій і ми будемо моніторити його реалізацію. У разі невиконання або неналежного виконання його пунктів Держгеокадастр повернеться до кадрових питань у "Геосистемі".
 


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

83

Законодавча ініціатива народу є небезпечною зміною до Конституції. Впровадження такої новації є ризикованим не лише для діяльності ...

77

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...

73

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

72

Цього епідемічного сезону прогнозують поширення наступних штамів вірусів грипу: як A (Brisbane, H1N1), A (Kansas, H3N2); вірус, подібний до B (Соlorado) і B ...

70

Збірна України достроково виграла путівку у фінальну частину чемпіонату Європи з футболу 2020 року, посівши перше місце у групі "В". У ...