Україна та Сирія для Путіна - це один інструмент світового впливу

Україна та Сирія для Путіна - це один інструмент світового впливу

   Росія використовує конфлікти у Сирії і Україні, щоб потіснити США на світовій арені.
Про це повідомив політолог-міжнародник Віктор Каспрук у коментарі порталу "Главное".
- Про втручання Росії у Сирійський конфлікт потрібно говорити у геополітичному контексті. Це початок кампанії Путіна щодо переформатування світового порядку. Сирія і Україна, із точки зору Путіна, стали ключем для примусу Америки мати нову доктрину світового поділу впливів, - пояснив Віктор Каспрук.
Експерт зазначив, що саме після успішного втручання у Сирійський конфлікт російський президент ризикнув анексувати Крим і підтримати сепаратистів на Донбасі.
- Це ціла низка подій: Сирія, виникнення ІГІЛ, Україна, нацьковування Північної Кореї проти Південної. Путін готується поставити ультиматум демократичному світові, який він оголосить наприкінці вересня на засіданні Генеральної асамблеї ООН у США. До цього часу по всьому світу має з'явитися якомога більше гарячих точок, які Захід не зможе вирішити без участі Росії, бо вона і була справжнім провокатором і палієм. Це все готувалося довго та ретельно. Ніхто не збирався рахуватися із Москвою як із рівноправним гравцем, як здавалося Путіну, тому він і вирішив піти силовим шляхом, - пояснив політолог.
Але він же прогнозує, що Європа і США не будуть прислухатися до Путіна.
- Росія вирішила повернути собі статус наддержави, але не економічним шляхом, а за допомогою політико-військового шантажу. Путін буде і далі підігрівати ситуацію у Сирії і спробує поглинути Україну. Він зайшов вже надто далеко. Захід дасть йому відсіч, але це не будуть швидкі бойові дії. Буде вестися політико-економічна боротьба, тому піде багато часу, перш ніж Росію поставлять на місце. І самій Росії це ще ой як відгукнеться, - переконаний політолог.
Тим часом офіційна Сирія поки спростовує повідомлення про участь російських військових у бойових операціях сирійської армії проти ісламістів на тлі повідомлень світових ЗМІ про нарощування Москвою військової присутності у цій близькосхідній країні, що захлинається у триваючій із 2011 року кровопролитній громадянській війні.
Росія здавна є постачальником озброєнь для Дамаска, вона підтримує президента Башара Асада протягом усього конфлікту, який перетворив територію країни у розрізнені райони, що перебувають під контролем конкуруючих озброєних груп, у тому числі "Ісламської держави".
Проте Москва визнає лише поставки Дамаску військової техніки для боротьби із тероризмом, із чого, як каже глава російського МЗС Сергій Лавров, ніколи не робила секрету.
В останні дні інформація про збільшення російського угруповання у Сирії з'явилася у американській "New York Times" із посиланням на джерела у американській розвідці.
 

коментарі

Прес-секретар Білого дому Джош Ернест:
- США стурбовані інформацією про те, що Росія розгортає у Сирії додатковий військовий контингент і авіацію. Ці кроки можуть призвести до великих людських втрат, здатні збільшити потік біженців і загрожують конфронтацією із коаліцією по боротьбі із ІДІЛ у Сирії.
Президент Чехії Мілош Земан:
- Чехія має надати допомогу біженцям із України, а не із таких культурно віддалених регіонів, як Африка чи Близький Схід. Вже найближчим часом може дійти до нової хвилі біженців із України і українським біженцям потрібно допомогти, бо українці працьовиті і набагато ближчі до нашої культури.
Директор Інституту сходознавства ім.Кримського НАНУ Олександр Богомолов:
- Дані про появу російських військових у Сирії мають підстави. Йдеться, перш за все, про створення російського військово-повітряного угруповання. Авіація - це найбільша перевага, яку мають урядові війська Асада. Обслуговувати їх самостійно вони б не змогли ні у якому разі. Постійно потрібні запчастини, комплектуючі. Тобто підтримка режиму існує весь час. У близькосхідних ігрищах головний козир Росії - вплив на режим Асада. Із таким козирем із росіянами є про що вести мову. Якщо Росія поступиться чи режим зникне, то Росія втратить будь-який вплив взагалі.

 

"Місто" запитало у вінничан: "Як зміниться ситуація на Сході України після втягування Росії у Сирійський конфлікт?"
Ніна Дмитрівна, пенсіонерка:
- Гадаю, ніяк не зміниться. У Росії багато грошей, багато зброї. Вона здатна і тут, і там справлятися. Думаю, воюватиме на два фронти.
Тетяна, бухгалтер:
- Я не знаю про цю ситуацію нічого, новини не дивлюся. Мене це не цікавить, бо все, що показують, пишуть - все брехня. Тому не буду нічого аналізувати.
Олексій, студент:
- Не думаю, що Росія перестане стріляти. Припиняти зовсім воєнні дії вона не буде, хіба що, можливо, зменшить свій натиск на Сході. Там стане тихіше.
Максим, експедитор:
- Нічого для нас не зміниться. Навіть якщо Путін сили свої розкине на Литву, Латвію тощо, у нього все вийде. Росія знає, що їй нічого за це не буде. Вона може боятися тільки свого союзника, Китаю.
Володимир, викладач:
- Вважаю, що все лишиться так, як і було. У Росії дуже багато ресурсів, тому вона всюди встигне.
 


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

1334

Пропоновані кандидатури на посади голів кількох облдержадміністрацій оприлюднив віце-прем"єр-міністр України Павло Розенко. ...

463

День Державного Прапору, який українці відзначатимуть 23 серпня, традиційно розпочнеться з урочистого підняття прапора на Майдані ...

309

Експертна група конкурсу "Бюджет громадських ініціатив Вінницької міської ОТГ" 15 серпня визнaчила 36 проєктів, зa які містяни зможуть ...

290

Міфічна загроза чи реальна перспектива Через подорожчання електроенергії для підприємств на 25% з першого липня деякі галузі опинилися ...

273

Уже 28 мільйонів українців підписали декларації зі своїми лікарями. Як переконує прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, це значить, ...