Передвиборчі скандали

Передвиборчі скандали

  Старт виборчої кампанії на Вінниччині ознаменований одразу двома скандалами - одним гучним, а іншим із трохи комічним відтінком. Щоправда, і перший, і другий вписуються у відому схему - під час виборів рейтингу додає будь-яка новина, де згадується ім'я кандидата.
Судова "Самопоміч"
Всеукраїнського розголосу набула заява вінницького активіста Олександра Слободянюка, яку він зробив просто на з'їзді партії. Коли делегати вже розходилися, майбутній кандидат у Вінницьку облраду вийшов у президію та звинуватив майбутнього кандидата у Вінницьку міськраду Вадима Шкільняка у тому, що той вимагає від нього гроші за участь у виборах від "Самопомочі".
- Під час виборів продаються у Вінниці місця, є люди, із яких вимагали гроші - по 25 тис. дол. - за висунення у міську раду, потім ціна піднялася, тому що у партії великий рейтинг. Вчора я був у офісі, розмовляв із Вадимом Шкільняком, мені так сказали: ти не думай, що якщо ти там у списку є, то ти пройдеш, давай нам гроші на вибори, давай нам 200 тис. грн., потім 100 тис. грн., - сказав зі сцени Олександр Слободянюк.
Він звинуватив Шкільняка й іншого майбутнього кандидата від "Самопомочі" до Вінницької міськради Валерія Цокура ще й у тому, що вони розкрадали кошти, зібрані волонтерами для армії.
Під час його промови глава фракції, мер Львова Андрій Садовий стояв нерухомо і слухав, а коли почув запитання від журналістів, заявив, що цією справою у першу чергу повинні зайнятися правоохоронні органи.
- Щодо озвучених сьогодні фактів, оскільки серед присутніх є і народні депутати, то дуже важливо, щоб ця людина власноруч написала заяву у прокуратуру, у міліцію, і ми проконтролюємо на всіх рівнях, щоб ці факти були розслідувані. Якщо вони підтвердяться, то винні мусять понести покарання. Якщо ці факти не підтвердяться, тоді ми будемо вимагати публічного вибачення, - зазначив Андрій Садовий.
Він також додав, що ці питання будуть опрацьовані на рівні виконавчого комітету "Самопомочі".
Відтоді минуло більше тижня, але результатів "опрацювання" і досі немає.
Принаймні у цьому переконаний сам ініціатор скандального викриття Олександр Слободянюк.
- Ні, я й досі не звернувся до правоохоронних органів, хоча маю підтвердження щодо всіх звинувачень, які озвучив на з'їзді, - прокоментував він свою позицію журналісту "Міста". - Має бути якась реакція від керівних органів партії, але я про це поки нічого не знаю. Почекаю ще кілька днів, думаю, незабаром все з'ясується.
Тим часом на звинувачення відреагував обласний осередок "Самопомочі".
"Я, Шкільняк Вадим Петрович, як керівник Вінницького обласного осередку ПП "Об'єднання Самопоміч" офіційно заявляю, що усі звинувачення, висунуті Слободянюком Олександром Анатолійовичем на Всеукраїнському з'їзді ПП "Об'єднання Самопоміч" 08 вересня 2015 року, є безпідставними. Фактично, це наклеп, що покликаний підірвати довіру не лише до обласного осередку, а й до усього "Об'єднання Самопоміч", - зробив заяву у Фейсбук Вадим Шкільняк.
Він подав заяву до суду про захист честі, гідності та ділової репутації, позовна сума на відшкодування моральної шкоди символічна - 1 грн.
Тим часом про моральну шкоду для своєї репутації міг би задуматися й Олександр Слободянюк. Адже одразу після скандалу Інтернетом почали "гуляти" відео-ролики, де у дуже експресивній манері дуже схожа на нього людина розповідає, якого гарного кандидата зліпили із нього піарники і як він "накриє" всіх виборців своєю агітацією. Відео уже розібрали на цитати.
- А із чого ви взяли, що то взагалі я на відео? - поки що відповідає на питання журналістів Олександр Слободянюк.
Фронтова "Свобода"
Молодий вінницький "свободівець" Андрій Вигонюк звинуватив народного депутата Геннадія Ткачука у тому, що той посилає його... на фронт.
З'ясувалося, що аж так далеко "послали" активіста на місцевому телевізійному ток-шоу, де нардеп мав необережність висловити вразливому юнаку таке:
"Зважаючи на полум'яні промови "Свободи", я не розумію - чому ви досі у цій студії. Ваша справа там десь на фронті, ви молодий, здоровий і дуже перспективний..."
Мабуть, ця фраза, яка пролунала у ефірі програми "Політрада" (телеканал ВДТ, 08.09.2015 р.) так і залишилася б на рівні політичної полеміки. Але сталося неочікуване - цими ж днями Андрію Вигонюку справді прийшла повістка із військкомату. Звісно ж, не на фронт, а для уточнення інформації. Але ж отримувач дізнався про це не одразу.
"Щойно отримав повістку до військкомату", - одразу ж написав у Фейсбук Андрій Вигонюк і далі виклав цілий репортаж про те, як він проходив це випробування.
"Як і всі, без винятку, "свободівці" - я не ухиляюсь від військового обов'язку, я здоровий тілом та духом, недарма обрав фах лікаря-реаніматолога, я готовий виконувати поставлені державою завдання... Єдина неприємність: чому я у розшуку?
Я публічна людина, відвідую телеефіри, регулярно ходжу на роботу та спілкуюсь на офіційних заходах. Сподіваюсь, це не пов'язано із виборами, які стартували ще 5 вересня, оскільки це честь, а не "аваківське покарання".
Врешті Андрій Вигонюк відстояв чергу разом із іншими призовниками та військовозабов'язаними, зробив селфі із товаришем і відзначив, що військкомат працює швидко, чемно та злагоджено. Хоча так і не зрозумів чого ж його туди викликали.
"Маю ще раз відмітити бездоганну роботу працівників військкомату, однак... Геннадій Ткачук, чого я туди ходив? Ваша протекція?" - запитує Андрій Вигонюк.
Мабуть, до наступного ток-шоу ця відповідь так і залишиться без відповіді.
 


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

543

Міністр регіонального розвитку та ЖКГ Геннадій Зубко представив моделі Вінницької, Житомирської, Дніпропетровської та Волинської ...

460

В Чернівецькій ДПІ Могилів-Подільського управління ДФС у Вінницькій області відбулось урочисте відкриття чергового Центру ...

412

Микола Леонідович Спектор, президент ТРК «Еверест»   Інтерв'ю з президентом ТРК «Еверест» Миколою Леонідовичем Спектором вже стали ...

401

З 20 по 30 серпня у Вінниці відбудеться Мистецька резиденція «Над Богом». Формат проекту передбачає синтез творчої резиденції та ...

376

Протягом січня-липня 2019 року до Вінницької обласної служби зайнятості звернулися за сприянням у пошуку працівників 5774 роботодавці, які ...