У військовий шпиталь і тепер доправляють важкопоранених

  Днями до Вінниці літаком доправили 33 солдатів, які після наступу бойовиків дивом вижили.
Пробиті нирки, печінка, легені та безліч переломів - у вкрай важкому стані Сергія Фабрику доправили у Вінницький військовий шпиталь. Аби врятувати чоловіку життя, медики зробили 10-ть складних операцій. Лікарі кажуть, Сергій народився у сорочці. Адже в нього під Горлівкою бойовики поцілили з міномета.
- Правду кажуть: те, що летить на тебе, ти не почуєш. Те, що летіло поруч, ми чули і потихеньку зміщалися. А ту міну, яка летіла на нас, ми не почули. Вона розірвалася, - розповідає Сергій Фабрика, військовослужбовець 57-ї мотострілкової бригади.
У селі Зайцево, що на Донеччині, з міномета обстріляли і 24-річного Олександра Дмитриченка. Його бригада була у розвідці. Зненацька військові почули, як на них летять міни.
- Спалах з правого боку. Біль у нозі. Дивлюсь, що рука розбита і суглоб вирваний. За руку взявся. Я ще добіг до своїх сам. З гарячки. Я не чув, що в мене бік пробитий. Дякую хлопцям, що мені помогли. Джгут наклали вчасно. Це все, бо сказали лікарі, що хвилин би 15 і так всю кров втратив би, - переповідає події Олександр Дмитриченко, який теж служить у 57-їй мотострілецькій бригаді.
Військові кажуть, Мінськими домовленостями війну не виграти. Адже кожного дня бачать, як з боку Росії потягами доправляють зброю та важку техніку. Але зробити нічого не можуть - заборонено.
- Іде поїзд з людьми, потім вони чіпляють там зброю, і знов люди, щоб ми не могли розбити цей поїзд, - розповідає Валентин Яворський, військовослужбовець 24-ї механізованої бригади. - Коли вони вночі починають стріляти, ми бачимо, з чого стріляють. Із БТРів починають стріляти, міномети луплять.
За рік так званого перемир'я кількість важкопоранених солдат фактично не зменшилась, кажуть лікарі. Військових привозять із такими самими травмами, як і минулого року з Іловайського котла.
- Кількість поранених зменшилась. Але поранення, які були важкі, так вони і залишаються. Це поранення, як правило, після міновибухових обстрілів, тобто це міновибухові травми, які характеризуються враженням декількох анатомічних ділянок, і стан таких пацієнтів дійсно важкий, - каже Костянтин Гуменюк - в.о головного хірурга Військово-медичного клінічного центру Центрального регіону.
Зараз у Вінницькому військовому шпиталі лікують 33 воїнів. Лише за шість місяців тут зробили операції понад півтисячі військовослужбовцям. Медики констатують, що за минулий рік було значно менше важкопоранених. Попереду у цих хлопців ще довгі місяці реабілітації. Але вони говорять, що після одужання знову повернуться на Схід.
 


Олексій КЕРМАНКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

93

Мінекоенерго інформує щодо рівня забруднення атмосферного повітря оксидом вуглецю в містах над усією територією України: від Києва до ...

81

Cьогодні, 23 жовтня, "Вінницяобленерго" обіцяло відключити водоканал від електроенергії. Якщо у кранах вінничан вода є - значить два ...

78

Чиновник звернувся з листом до міністра внутрішніх справ, аби той дав оцінку діям своїх підлеглих Вінницький апеляційний суд рішенням ...

76

Тест-драйв показав, що у Замостя є свій публічний простір для яскравих подій   У суботу, 19 жовтня, у Вінниці відбувся незвичний захід - ...

75

Минулого тижня до стресу від погроз енергетиків залишити місто без води вінничанам додався ще один - погрози відключення помешкань від ...