Отримати довідку про доходи тепер можна через Інтернет

  Із першого вересня розпочав роботу новий електронний сервіс від Державної фіскальної служби України. Відтепер кожен може отримати довідку про суми виплачених доходів та утриманих податків - у електронному вигляді. Про це під час прес-конференції повідомив начальник головного управління Державної фіскальної служби у Вінницькій області Мирослав Продан.
- Тепер, щоб отримати довідку про власні доходи, необхідно лише заповнити відповідну форму на сайті ДФС у Вінницькій області та відправити її на електронну адресу "Єдиного вікна подання електронної звітності ДФС", - сказав Мирослав Продан.
Крім того, в обласному управлінні Державної фіскальної служби анонсували, що незабаром на Вінниччині запрацює два нових інформаційно-аналітичних ресурси. Ці електронні сервіси планують впровадити лише в нашій області. Якщо ж система справді запрацює і приноситиме користь, проекти запропонують на розгляд й іншим областям.
Перший з них - "Інвестиційні площадки". Як зазначає голова Ради з кадрових питань ГУ ДФС у Вінницькій області Євгеній Семенов, це буде проект, який з'явиться у вигляді Інтернет-ресурсу.
- На його базі будуть зібрані дані про території, які сьогодні використовуються та оподатковуються неналежним чином: або власник не має документів на землю, або має тільки на їх частину тощо, - пояснює Євгеній Семенов. - На сайті буде представлений перелік необхідних для придбання землі документів, інформація про споруди для розвитку виробництва на місцевості тощо. Також буде можливість залишати відгуки про якість наданої інформації користувачам з боку владних структур.
Другий проект - "Державні закупівлі". Він направлений на відкрите відображення інформації щодо проведення тендерних та дотендерних закупівель державними структурами. Євгеній Семенов запевняє, що цей ресурс дозволить побачити, як проходили торги, які пропозиції були висунуті, окрім тієї, що обрав покупець. Також обіцяють інформацію стосовно тих чи інших закупівель, певної компанії, підприємства.
Наразі обидва проекти, які планує упровадити Вінницьке управління фіскальної служби, - у стадії доопрацювання.


важливо

На запиті щодо отримання довідки про доходи має бути електронний цифровий підпис запитувача. Його можна оформити в пунктах акредитованого Центру сертифікації електронних ключів, які діють при Вінницькій, Жмеринській та Крижопільській податкових об’єднаних інспекціях. В обласному управлінні Державної фіскальної служби запевняють: процедура займає не більше 15-20 хвилин і є безплатною.
Електронний цифровий підпис або електронні ключі - це електронний варіант підпису фізичної особи, директора, бухгалтера, посадової особи, печатки. Власники електронних ключів мають змогу (окрім отримання довідки про доходи) подавати звітність в електронному вигляді до фіскальних органів, Пенсійного фонду, органів держаної статистики, використовувати для підписання інших документів. Із 1 листопада 2013 року такі ключі формуються на два роки.
 


Ганна БеловольченкоКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

770

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

576

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

354

Через те, що ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» надіслала побутовим споживачам Вінниці листи-попередження щодо заборгованності за спожиту ...

330

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...

329

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...