Дітей бійців АТО вчать боротися з кризою

  Знайти душевну рівновагу і подолати кризу дітям бійців АТО допомагають вінницькі психологи за допомогою малюнків, ігор і мультиків. Заняття, котрі включають у себе багато розмов і арт-терапію, на думку психологів, мають показати дітям шляхи виходу зі складних ситуацій, продемонструвати, що життя для малечі тільки починається.
-У мене тато воює, тому мені часом буває сумно. А тут є волонтери, які роблять так, щоб діти розважалися, - розповідає семирічна Марійка. - Ми тут павутинки плетемо, чаювання влаштовуємо, малюємо. Завдяки заняттям тепер у мене багато нових знайомих.
Ініціаторами серії таких спеціальних тренінгів стали представники громадської організації «Вінницьке обласне товариство психологів та терапевтів», які і займаються з дітьми. Чотири дні професійні психологи не тільки налаштовували малечу на позитивний лад, а й спостерігали за ними, виявляли проблемні моменти, щоб потім їх виправити.
- Ми проводимо заняття для того, щоб у дітей була можливість врегулювання їх емоційного стану, бо це дуже непростий досвід. Діти бачать, що відбувається у родинах: напруга, тривога, горе, - і те, що ми робимо, дає їм можливість відпустити це, - пояснює координатор проекту Людмила Євсеєва.
Як запевняє пані Людмила, якщо психологи помічають у дитини глибинну травму, вони пропонують їй індивідуальні консультації. І сьогодні вже не одна дитина потребує допомоги такого роду.
Усі заняття є абсолютно безкоштовними, адже витрати проекту компенсує міська рада та меценат Олексій Мельченко. Але, за словами одного з координаторів, психолога Лілії Немаш, грошей все одно не вистачає.
-Ми очікуємо на подальшу підтримку людей, зокрема, матеріальну, адже плануємо проводити тренінги і надалі, - пояснює Ліля Немаш. -  Згодом ми будемо проводити тренінги для психологів, вчителів, тобто тих людей,  які щодня працюють та спілкуються з такими дітьми.
Психологи запланували і тренінги для дітей переселенців, вони мають розпочатися незабаром. Лілія Немаш зазначає, що у цю групу вже зарахували шість чоловік, але набір ще не завершено. Заняття з маленькими переселенцями проходитимуть чотири дні.
- Ці діти знають, що таке справжнє горе. Переселенці пережили втрату, вони лишилися без домівки, відчули, що родина втратила опору і звичайний спосіб життя. Якщо дорослі мають досвід того, що життя може йти по-іншому, то маленькій дитині дуже важко створити цей новий світ, бо немає прикладу, - розповідає Лілія Немаш.
У рамках проекту діти не тільки здобуватимуть навички для пошуку виходу зі складних життєвих ситуацій, а і виконуватимуть вправи для кращого усвідомлення проблемних моментів і боротьби з ними.


Довідка "Міста"

Усі заняття проводяться у приміщенні Вінницької бібліотеки ім. Тімірязєва у відділі мистецтв (вул. Соборна, 70, 3 поверх). У тренінгах беруть участь діти, віком від 8 до 15 років. Попередня реєстрація учасників обов’язкова.
Детальніша інформація, запис у групи за телефоном: +38(093) 263-30-93
 


Ганна БЕЛОВОЛЬЧЕНКОКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

526

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

394

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

202

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

199

Через те, що ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» надіслала побутовим споживачам Вінниці листи-попередження щодо заборгованності за спожиту ...

189

Якщо у когось зупиниться серце десь у натовпі або транспорті, врятувати його зможуть лише ті, хто поруч. Про те, як правильно надавати ...