«Вінницягаз» залишилося без грошей

   Комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, заблокувала понад 5 млн.грн. на рахунку ПАТ «Вінницягаз» в «Ощадбанку». У вінницькій газорозподільній компанії вже б’ють на сполох і запевняють, що наслідки будуть критичні, якщо ситуація не вирішиться найближчим часом.
Рахунки заблоковані через борг компанії у 260 млн. грн. перед НАК «Нафтогаз».
- Здебільшого, заборгованість компанії виникла, через несплату населенням рахунків за газ. Станом на 1 липня 2015 року по Вінницькій області споживачі завинили нашій компанії понад 105 млн.грн., - каже голова правління ПАТ «Вінницягаз» Олександр Кривак.
У компанії пояснюють, що борги у споживачів виникають із кількох причин, головна з яких - збільшення ціни на саме паливо. Також кажуть, що суттєвої економії газу на Вінниччині все ж не відбулося. А свою частку у борг додає і те, що не у всіх споживачів встановлені газові лічильники.
На перший погляд, сума у 5 млн.грн. для таких компаній, як ПАТ «Вінницягаз» та ТОВ «Вінницягаз Збут» не велика. Але Олександр Кривак запеняє, що це не так.
- За півтора роки споживання газу зменшилося на 18%. Тому сьогодні для нас і мільйон – великі  гроші, - каже він. - Лише фонд оплати праці складає 10 млн.грн., а ще є витрати на пальне, ремонтні роботи тощо.
У ПАТ «Вінницягаз» кажуть, що через відсутність коштів не зможуть у повному обсязі виконувати всі необхідні роботи щодо підготовки газових мереж на Вінниччині до опалювального сезону. Крім цього попереджають, що газові компанії не будуть і належним чином обслуговувати клієнтів, встановлювати лічильники, проводити профілактичні та ремонтні роботи. Зазначають, що може зупинитися і робота Аварійно-диспетчерської служби, тобто за викликом газівники на місце аварії не з’являться.
У «Вінницягаз» блокування рахунків називають неправомірними.
- Такі дії порушують норми Закону «Про принципи функціонування ринку природного газу» та «Господарського кодексу України», - пояснює Олександр Кривак. - Національна комісія повинна виступати лише регулятором відношень між газовими структурами, але аж ніяк не змінювати алгоритм розподілення коштів на власний розсуд.
Звичайні ж вінничани розбиратися у тому, хто діє у рамках закону, а хто ні, не хочуть. Але вони точно упевнені: люди не мають страждати через те, що хтось не може врегулювати свої робочі відносини.
- Чому я маю мерзнути взимку, якщо чесно сплачую за газ? – обурюється Євгенія Ричко. – У мене дворічна дитина на руках, то як я їй маю пояснити, що скоро вона буде не тільки на вулиці у шапці та валяночках ходити, а й по власній квартирі?
Підтримує цю думку і Тарас Вапненюк. Чоловік каже, що розбиратися, хто і які гроші комусь винен має не він і, тип паче, не він має і мерзнути через чиїсь непорозуміння.
- Я, як громадянин України, маю повне право на теплі батареї у своєму будинку. Нащо робити з мене дурня та навішувати чужі борги? Я хочу отримувати те, за що заплатив, - каже чоловік.
«Місто» звернулось до НКРЕ, аби там пояснили необхідність блокування рахунків. Утім відповіді з Києва ми поки не отримали.


 


Ганна БЕЛОВОЛЬЧЕНКОКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

574

Частина мешканців села Довжок Погребищенського району звинувачують місцевого фермера у невиплаті коштів і недобросовісному ставленню...

486

9 жовтня АТ “Вінницяобленерго” припинено енергоживлення об’єктів водопостачання  Вінниці за наявні борги попередніх періодів. Про це...

401

10 жовтня о 12-й годині на Європейській площі Вінниці відбудеться еко-подія з висадки платанів та закладення “капсули часу” з ...

396

9 жовтня енергетики припинили подачу електроенергії на водопровідно-насосні станції Вінниці, які подають воду на місто. Як повідомляє ...

382

 Але енергетики досі погрожують відключенням На сесії Вінницької міськради 4 жовтня депутати проголосували за зміни до бюджету, які ...