Парк ім.Горького пропонують перейменувати

Парк ім.Горького пропонують  перейменувати

  Громадські активісти Олександр Шемет, Ігор Чепугов та Олександр Петровський пропонують перейменувати Вінницький центральний парк культури і відпочинку ім.М.Горького на парк ім. М.Леонтовича, нашого земляка. Пропонують також спорудити у парку пам’ятник Мелодії всесвітньо відомого "Щедрика". На думку активістів, це може стати ще однією візитівкою міста.
Свою ідею перейменування парку активісти пояснюють тим, що Максима Горького, як класика російської, або як його ще називають пролетарської літератури, наразі мало хто читає. А от Миколу Леонтовича як композитора "Щедрика" або його різдвяну "Carol of the Bells" знають в усьому світі.
Кілька ідей із пам’ятниками Мелодії ініціатори перейменування парку уже підібрали. Кажуть, можна це зробити з ялинкових прикрас або ж із водопровідних труб. А от вінницький Дід Мороз Олександр Шемет пропонує зробити постамент Мелодії у вигляді найбільшої у світі прозорої різдвяної кулі.
- Якщо ми зробимо таку кулю то попадемо до Книги рекордів Гіннесса. Тоді люди будуть їхати до Вінниці, щоб подивитися цей пам’ятник, – пояснює Олександр Шемет. - На різдвяні свята можна буде влаштовувати фестивалі хорових пісень, а ще це збільшить потік туристів. А якщо ми перейменуємо і поставимо якусь чергову бронзову скульптуру дядька, то це нікому нецікаво.
Громадський активіст Ігор Чепугов переконаний, що в рамках декомунізації варто перейменовувати радянські назви на імена відомих земляків. На його думку, таким чином місто матиме власну унікальність.
- Якщо ми перейменуємо парк, а пам'ятник Горькому перенесемо в інше місце, то зможемо створити унікальний вінницький об'єкт. Звичайно легко не буде, адже у парку і кладовище, і поховання розстріляних жертв репресій. Є, звичайно, протестні групи, які виступають проти будь-чого, що пропонується там робити, – додав Ігор Чепугов.
Як далі розвиватиметься ідея з перейменування парку – побачимо. Поки що активісти вирішили створити громадську організацію “Центр ініціатив та експертизи “Вінничани”, де займатимуться цікавими ідеями для міста. А пропозицію по перейменування парку надіслали в робочу групу по декомунізації.
- У нас є сім пропозицій щодо перейменування парку ім. Горького у парк ім.Леонтовича, зокрема також тут є активна позиція громадських активістів Олександр Шемета, Ігор Чепугов та Олександр Петровський. Також є одна пропозиція перейменувати парк ім. Сковороди, - повідомив заступник голови комісії по декомунізації Олександр Федоришин.


Довідка "Міста"

Микола Леонтович – уродженець Вінниччини, український композитор, хоровий диригент, громадський діяч, педагог. Автор широковідомих обробок українських народних пісень для хору «Щедрик»,«Дударик», «Козака несуть». Його обробка пісні "Щедрик" відома в усьому світі як різдвяна колядка "Carol of the Bells".
Вперше "Щедрик" був виконаний хором Київського Університету у 1916 році. У 1921 році "Щедрик" був виконаний за океаном - на концерті в Карнегі-Холл у Нью-Йорку. Пісня стала популярною настільки, що в 1936 році Пітер Вільховськи, який працював для радіо NBC, пише англійську версію слів "Щедрика". Пісня нагадувала передзвін, і Вільховськи зафіксував цей образ у своїх віршах. Пізніше пісня закріпилася в музичній культурі Заходу під назвою "колядка дзвіночків» (англ. Carol of the Bells). До сьогодні американські хори співають цей твір як колядку на Різдво.
"Колядка дзвіночків" широко використовується в рекламі, її версії звучать у багатьох фільмах, наприклад, у «Сам у дома», «Гаррі Поттер».
 


Інна МАРТОНІКОВАКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

765

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

567

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

352

Через те, що ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» надіслала побутовим споживачам Вінниці листи-попередження щодо заборгованності за спожиту ...

327

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

326

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...