Всі "за", а обласні депутати "проти"

Всі "за", а обласні депутати "проти"

  Ескіз картини Олександра Марченка "Зернина Всесвіту" вінничани визнали найкращим і проголосували за те, щоб цей малюнок з'явився на одній із місцевих будівель. Художник уже почав роботу - на стіні біля обласної бібліотеки ім.Тимірязєва. Але тут раптом втрутилися депутати облради - вирішили не дозволити таке "художество".
Не надавати дозвіл на малюнок постановила комісія облради із питань регулювання комунальної власності та приватизації. У її складі загалом вісім депутатів: Микола Форманюк (голова комісії), Роман Аксельрод, Людмила Щербаківська, Микола Юрчишин, Володимир Соломко, Іван Плахотнюк, Олена Махновська, Юрій Яремчук. Та, мабуть, на засіданні були не усі, бо "за" "не надавати дозвіл" проголосували п'ятеро, і тільки один був проти. Більше того, комісія вирішила "запросити у директора бібліотеки пояснення, щодо нанесеного на фасад приміщення малюнка".
Однак як тільки журналісти почали з'ясовувати, що ж так обурило депутатів, усі запевнили, що вони не проти малюнка. Про те, що саме він голосував проти такого рішення комісії, першим журналістам сказав Микола Форманюк. Але і Людмила Щербаківська запевнила, що це саме вона була проти заборони. Роман Аксельрод щоправда чітко визнав, що він був "за" заборону, але і "за" малюнок: "Так і напишіть: малюнок мені по-до-ба-єть-ся!!!". От тільки рішення комісії чомусь не на підтримку картини.
-Питання ж як стояло: чи надавати дозвіл? А як можна надати дозвіл на те, що вже зроблено? Саме це і обурило до глибини душі депутатів! - пояснив Роман Аксельрод.
-Стіни обмалювали без рішення комісії, - сказала Людмила Щербаківська. - У зв'язку із тим, що це приміщення облради, вони мали отримати дозвіл.
Загалом, отримати офіційну відповідь: хто ж був присутній на тому креативному засіданні комісії, хто виступав "за" чи "проти" ненадання дозволу, так і не вдалося. Голова комісії Микола Форманюк взагалі відмовився щось коментувати.
А Роман Аксельрод сказав ще таке: мовляв, будівля на момент нанесення малюнка, була повністю відремонтована, а художники тільки зіпсували архітектурну пам'ятку. Але куратор проекту Олександр Нікітюк говорить зовсім про інше:
-Ми маємо фотографії до і після початку робіт. Стіну ми відремонтували, пофарбували додатково. До цього там була тріщина.
Ця історія із депутатською "цензурою" нагадала інші події. У 2009 році у підвалі будинку, що по Соборній, 75, збудували магазин. Цей будинок і бібліотеку поряд з'єднує та сама стіна, на якій і створювався малюнок, що спричинив таке обурення у депутатів. Але те будівництво запитань у депутатів облради чомусь не викликало.
Незрозуміли депутатську заборону малюнка і звичайні вінничани.
- Тут же не матюки, не якісь непристойності намальовані. Це добра, сонячна та глибока картина, яка вчить нас любити книжки, своє місто, - каже Олег Кривенко.
…Уже наступного дня стало відомо, що комісія змінила гнів на милість. Прес-секретар голови облради Володимир Барцьось повідомив, що депутати вирішили не заперечувати проти нанесення зображень на фасадну декоративну стіну між будинками №№ 73, 75 по вул.Соборній. Другий протокол рішення комісії датований тим же 5 серпня: але тепер "за" малюнок 5, але "проти" уже двоє.
Тим часом перехожі із захопленням спостерігали за тим, як на вінницьких будівлях народжуються великі красиві малюнки. "Зернина світу" уже завершена. Крім неї, малюнків буде чотири: "Око" "Добробут", "Сни, яких хочеться жити" і "Вінниця - місто мрій".
 


Ганна БеловольченкоКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

574

Частина мешканців села Довжок Погребищенського району звинувачують місцевого фермера у невиплаті коштів і недобросовісному ставленню...

486

9 жовтня АТ “Вінницяобленерго” припинено енергоживлення об’єктів водопостачання  Вінниці за наявні борги попередніх періодів. Про це...

401

10 жовтня о 12-й годині на Європейській площі Вінниці відбудеться еко-подія з висадки платанів та закладення “капсули часу” з ...

396

9 жовтня енергетики припинили подачу електроенергії на водопровідно-насосні станції Вінниці, які подають воду на місто. Як повідомляє ...

382

 Але енергетики досі погрожують відключенням На сесії Вінницької міськради 4 жовтня депутати проголосували за зміни до бюджету, які ...